Skocz do zawartości
czarny specjal

pilna sprawa: cisnienie w oponach. sytuacja podbramkowa

Rekomendowane odpowiedzi

mam opony continentql contisportcontact3 z tylu i 1 z przodu. i am problem bo sie rozszczelnily i nie wiem jak je pompowac. nie chce teraz przekladac ich na nowo u wulkanizatora a do domu mam 1900 kilometrow i chce pojechac na optymalnie napompowanych kolach. auto to vw passat variant 5 osob i cala paka zapakowana. jak widzialem tabelke gdzie continental zaleca do takiej opony 2,1 bara ba tyl to nie wiem co myslec u mnie przy takim cisnieniu jest flak ;/ ja pompuje teraz 2,6 przod i tyl.. moze byc? w ogole mam utrudniony dostep do neta i nie bardzo mam jak sobie poszukac... za pomoc z gory dzieki!

 

jak dojade to wrzuce fotki jak siedzial ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś jaki masz rozmiar tych opon. Ale myślę że przy komplecie pasażerów i bagażu dobrze będzie 2,3 przód i 2,6 tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie kurde najwazniejsze! 225 45 17 i przy 2,5 na przod opona jest mocno zgnieciona albo mi sie wydaje i jestem przewrazliwiony bo wiem ze mi ucieka powietrze. ale to co na zdjetej oponie jest z boku to teraz prawie dotyka ziemi, chodzi o ten pasek, ok 1,5 centymetrowy nad napisami. na pewno wiecie o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na taki niski profil to śmiało ładuj 2,6. I kontroluj co jakiś czas ciśnienie. W razie potrzeby dopompuj, bo szkoda zniszczyć oponę. Pewnie cosik złapałeś - jakiegoś gwoździka albo cuś...

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności