Skocz do zawartości
Luq@sz

wymiana butli gazowej

Rekomendowane odpowiedzi

 

nie no spoko jak umiesz to rob ale swoja droga bezpieczniej cyba jednak zlecic to komus kto na codzien to robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie no spoko jak umiesz to rob ale swoja droga bezpieczniej cyba jednak zlecic to komus kto na codzien to robi

oddałem firmie która na rynku jest od lat i tak mi poprawili instalację że doszło do zwarcia i pojawił się ogień "fachowcy" są jak kasuja, ale z umiejętnościami bywa różnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja też mam pytanie związane z butla, mam audi 80 no i trzeba będzie wymienić butle na gaz bo legalizacja się kończy no i tu moje pytanie czy samemu można wymienić taka bańkę no bo z tego co pamiętam jak jestem na przeglądzie zawsze to patrzą tylko na świadectwo legalizacji i tyle no i patrzy czasem czy jest ta butla a czasem nie a i jeszcze jedno mam tam butle cylindryczną a chciałbym zmienić na taką w kole z przewodami nie będzie problemu. Chłopaki powiedzcie czy z wymiany może jakiś papier? Pozdrawiam.

 

Dodam że membrany na parowniku wymieniałem sam i to nie było zbyt trudne trzeba tylko pomyśleć filterki też wymieniałem a butle tylko wyjmowałem z 3 samochodów.( to dla tych co będą pisać ze to trudne zadanie.)

Edytowane przez Józefoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butle możesz sam zmienić, co do przewodów to na 99% ci nie starczy i będziesz musiał przedłużać,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o zmianę z cylindrycznej na toroidalną może być problem bo w dokumentacji instalacji gazowej jest chyba określone z jaka butla współpracuje, sama wymiana to już nie problem tylko należy po całym zabiegu sprawdzić szczelność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o zmianę z cylindrycznej na toroidalną może być problem bo w dokumentacji instalacji gazowej jest chyba określone z jaka butla współpracuje
Pokaż mi w dowodzie rejestracyjnym gdzie masz to wbite, zmieniasz butlę i nic więcej cię nie interesuje, nawet używaną z dokumentami możesz założyć,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pokaż mi w dowodzie rejestracyjnym gdzie masz to wbite, zmieniasz butlę i nic więcej cię nie interesuje, nawet używaną z dokumentami możesz założyć,

 

W dowodzie jeśli jest to wbite że jest gaz ale w dokumentacji z gazy chyba rzeczywiście coś takiego jest nie wiem u mnie poprzedni właściciel zwiększał butle więc jest coś w papierach od paska a zobaczę te papiery od audi i będzie jasne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem butle ponieważ nadszedł jaj czas na używaną i nie było żadnego problemu z owalnej na toroidalna i na odwrót niema to nic do znaczenia byle by papiery na tą butlę były na przeglądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eśli chodzi o zmianę z cylindrycznej na toroidalną może być problem bo w dokumentacji instalacji gazowej jest chyba określone z jaka butla współpracuje, sama wymiana to już nie problem tylko należy po całym zabiegu sprawdzić szczelność

 

W papierach od gazownika masz wszystko wpisane w tzw Zaświadczeniu o sposobie montażu.Gdzie podana jest data i co było wsadzone z jakimi nr homologacyjnymi. Użytkownik ma prawo coś wymienić z powodu zużycia więc jeżeli chodzi o parownik może po prostu kupić taki sam ale np butlę zmienia z walca na toroidalną i żaden przepis tego nie zabrania. Po zmianie butli ma nowy papierek na nią i po sprawie. Ja na dniach będę wymieniał butlę u siostry w skodzie felicji.I wiem że za robotę zapłacę mniej niż stówkę więc nie będę się bawił samemu.Butlę kupię na alledrogo taką samą jak była tzn ta mniejsza co wchodzi do niej 34 litry gazu( butla 40 l) Teraz będzie skodlina dopieszczona w przeciągu niecałego roku kupiła 2 kpl nowych opon ,nowe felgi,maglownice.hamulce. parownik a teraz butla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I myślisz że jak 3 stówy dasz to wszystko jest ok jeju jak baba przy porodzie taka panika wymieni się samemu nawet z tym zaworem jakiś bogaty się znalaz chyba i warsztatom płacić chce za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja gaz zakładałem w 2003 roku więc niedługo i mnie to czeka.

Ojciec niedługo daje na kasację scorpio z 1995 r. (gaz zakładany później niż u mnie, coś koło 2005-06) i tak sobie myślę, że możnaby ten walec (65 l) przerzucić do mnie bo mam identyczny. Ja nie sądzę abym dłużej niż 3-4 lata passatem pojeździł więc byłoby to niezłe rozwiązanie. Nowa butla na 10 lat czy też legalizacja obecnej ze względu na koszty odpadają.

Ile wg. Was mogą za przerzutkę wziąć gazownicy co montują instalki (ja się za to nie zabieram!)?

Coś tam kiedyś ojciec gadał z nimi, że jak pójdzie złomować forda to oni chętnie wcześniej wymontują instalkę dla siebie ;) Możnaby te przenosiny butli jakoś sprytnie rozegrać aby mnie za mocno nie złoili po kieszeni.

 

 

Okazało się, że butla ojca jest o rok młodsza. Szkoda zachodu. W zakładzie powiedzieli, że za stówkę mogą zamienić butle.

Pozdr.

Edytowane przez kaszanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności