Skocz do zawartości
karool

Kamera cofania i OPS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam pytanie czy mając kamerę cofania - fabryczną, jest możliwość aktywowania systemu OPS w RNS510 ? Czy jest to wykluczone ?

 

Wydaje mi się że znalazłem odpoweidz na joje pytanie " Display OPS and RVC at the same time ", wystarczy uaktualnić soft.

 

ps.

 

jak wyciągnąć rns510 z panelu ? chce zobaczyć co za soft mam.

Edytowane przez karool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak wyciągnąć rns510 z panelu ? chce zobaczyć co za soft mam.

Podważasz ramkę czymś płaskim (najlepiej od strony pasażera lub od dołu), delikatnie zdejmujesz, na WYŁĄCZONYM zapłonie odpinasz kostkę od kontrolki airbag (jeśli odepniesz na zapłonie/bądź włączysz zapłon wywali kontrolke na zegarach) I odkręcasz RNS'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da się... ja tak mam ;-)

oczywiście musi być odpowiedni soft.

żeby sobie pomóc z górną częścią ramki możesz np. ściągnąć wykończenie dekoracyjne z jednej z szufladek. delikatnie ale zdecydowanie musisz popchnąć do góry samo zdobienie (np przy pełnym aluminium szczotkowanym bez tej czynności jest prawie niemożliwe ściągnięcie ramki z nawi)

poza tym jak napisał bastek...

acha... ja np nie wypinam złączki z lampki tylko zostawiam ją na kablu wypinając całą lampkę z ramki (2 zatrzaski trzeba odgiąć delikatnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam pytanie dot. modulu parkowania.posiadam czujniki tylko z tylu i na jaki modul musze wymienic aby miec wizualizacje na rns 510?opis znalazlem jak to zrobic tylko problem z tym modulem.bo z tego co sie orientuje sa na 4 i 8 sensorow.wielkie dzieki za podpowiedz

Edytowane przez karol.lolecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już to maglowane.

tu masz instrukcję wraz z niezbędnymi gratami

http://www.my-gti.com/739/upgrading-of-volkswagen-park-distance-control-pdc-to-optical-parking-system-ops

 

Generalnie masz do wymiany moduł PDC i gatewaya do tego kabelkologia, kodowanie gateway, PDC, RNS i już. :-)

Acha masz xenony? Powyższa procedura wymaga xenonów nie wiem czy bez jest to możliwe, być może w innym miejscu trzeba się wtedy do can'a wpinać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że masz amerykańca bo chyba tylko na amerykę wychodziła wersja z czujnikami tylko z tyłu (ale mogę się mylić).

z tego co wiem to sterowniki z OPS dedykowane do passata są tylko na 8 sensorów (lub 10 w wersji z park assistem). widziałem gdzieś wizualizację tylko tyłu na jakiś starych screenach ale nie znalazłem nigdzie info o tym jaki to sterownik.

wiem że można założyć sterownik od np golfa gdzie sensory tylko z tyłu to standard. zakładałem taki sterownik (od golfa ale na 8 sensorów) do passata i wszystko działało ok więc jeśli nie chcesz ciągnąć wiązki kabli i przerabiać przedniego zderzaka to może uda ci się gdzieś znaleźć. w używanych na polskim rynku to praktycznie zapomnij bo jak już handlarze ściągają części to od modeli wyższych.

 

co do xenonów to nie są one wymagane. ta sama linia CAN jest np w module pod kierownicą i np tam można się wpiąć (lub bezpośrednio w GATEWAYa ale to graniczy z cudem).

 

jakby co to więcej info na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

jak mogę sprawdzić jaką mam wersje CAN Gateway, auto mam 2008 rok. produkcja kwiecień.

 

odp. : podłączyć VCDS. mam sterownik 3C0 907 530 E

 

z tego co widzę trochę jest zabawy z typ OPC. chyba że tylko potrzeba aktywować moduł

 

z wersją softu dałem rady uaktywniając menu serwisowe w rns.

Edytowane przez karool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koleżanko...

sprawdziłaś to czy tylko widziałaś w octavii jak to działa??

 

nie to że krytykuję bo mylić się mogę ale z moich informacji w skodzie wizualizacja parktronika była już od 2004-go (wejście octacvii 2-giej generacji) natomiast VW wprowadził to dopiero w momencie wejścia CC na rynek (pierwszy moduł VW z wizualizacją ma nr 3c8 xxx xxx). to samo tyczy się wizualizacji klimatyzacji. no i sterowniki skodowskie współpracowały tylko ze skodowskimi radiami (nowe sterowniki są już chyba uniwersalne - w przypadku klimy jest trochę inny kształt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne ze pasuje od octavi ja mam na module od octavi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności