Skocz do zawartości
Kubik

Zmiana podświetlenia w Passacie B4.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Zwracam się z prośbą o pomoc.. A mianowicie: jakie żarówki są w oświetleniu zegarów, pokręteł, nawiewu i zegarku elektronicznym w Passacie B4? Chciałbym zmienić oświetlenie na niebieskie, a nie chce rozkopywać "połowy'' auta gdyż żarówki będę zamawiał na allegro, a wiem z doświadczenia że poczcie polskiej czasem się nie spieszy.. :P

 

Pozdrawiam :vw:

 

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe białe, w zegarach-R5 kolor dają plastikowe nakładki, rozpraszające światło, więc kolor diody nie załatwi ci sprawy

Wystarczy poszukać ;-)http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=43120

Edytowane przez slawciol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te mi właśnie brakowało. Dzieki wielkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak masz u siebie, ale generalnie w B4 bez Climatronica jest bardzo kiepskie podświetlenie panelu regulacji nawiewu. Światłowody z czasem przestają być skuteczne i w rezultacie podświetlenie tego elementu w zasadzie nie istnieje.

 

Jeśli masz taki sam problem i będziesz z tym coś robił, to daj znać co i jaki efekt, bo jestem ciekawy :)

 

Generalnie ja zamierzam kupić kilka odcinków taśmy z LEDami i podłączyć je szeregowo pod zasilanie do podświetlenia popielniczki. Ale jeszcze nie wiem, jak się za to zabrać :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to:http://allegro.pl/vw-passat-b4-oswietlenie-led-pokretel-nawiewu-i1218375726.html super wygląda, może i robię reklamę gościowi, ale efekt jest super

Edytowane przez slawciol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

---------- Post added at 13:48 ---------- Previous post was at 13:48 ----------

 

Ja mam to:http://allegro.pl/vw-passat-b4-oswietlenie-led-pokretel-nawiewu-i1218375726.html super wygląda, może i robię reklamę gościowi, ale efekt jest super

 

 

Rowniez to wsadzilem i musze przyznac ze efekt jest lepszy od oczekiwan ;)

Edytowane przez zuczek727

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z rozebraniem tego ustrojstwa. może kos porobić fotki jak to krok po kroku wyciągnąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam problem z rozebraniem tego ustrojstwa. może kos porobić fotki jak to krok po kroku wyciągnąć ?

 

Ale czego nie mozesz rozebrac??....wlacznika swiatel czy panelu nadmuchu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panela nadmuchu oczywiście ..

Porozbierałem wszystko do okoła, ale coś jednak tam brzydko trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się trochę namęczyć. Odkręcić nie tylko maskownice, śruby ale i również zdjąć plastyki od hamulca ręcznego obudowy dźwigni zmiany biegów wraz ze schowkiem i zapalniczką. Wtedy ostrożnie panel z pokrętłami wyjąć od dołu - nie jest łatwe z uwagi na brak miejsca i przypięte linki. Niektórzy je odpinają, ale ja jakoś zrobiłem to bez odpinania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linki nie problem odpiąć a później podpiąć a jest duuużo wygodniej niż z linkami. No i cały panel można sobie wyjąć i wygodnie powymieniać na stole w domu :D

A co do podświetleń to w swoim mam obydwa i faktycznie na żywo wygląda lepiej niż na fotach w aukcji :fajny

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczegolnie przypadlo mi do gustu podswietlenie pokretel sciemniacza i wys. reflektorow.Orginal nigdy nie bedzie mial takiego bajeru.....co do linek,to bylem za leniwy aby jeszcze to odpinac,bez bolu dalo sie to poskladac z zapietymi linkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera, trzeba będzie rozkręcić pól auta :) Gdyby komuś z Krakowa chciało mi się pomoc to ja chętnie postawie browarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Easy xpamer, to nie takie straszne jak wygląda. Faktycznie jak pierwszy raz rozbierałem to się trochę namęczyłem ale za 3-cim razem 15 minut i wszystko było na wierzchu. Wystarczy tylko śrubokręt krzyżakowy i klucz 10 (najlepiej nasadowy aby miał chociaż z 10 cm długości) ;)

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

---------- Post added at 22:27 ---------- Previous post was at 22:26 ----------

 

cholera, trzeba będzie rozkręcić pól auta :) Gdyby komuś z Krakowa chciało mi się pomoc to ja chętnie postawie browarki.

 

 

...i nie zapomnin ze 3 wkrety trzymajace maskownice deski sa pod wylotami nadmuchu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności