Skocz do zawartości
maly3310

Pomoc dla małej Kornelii Głowińskiej odpisz 1% to nic nie kosztuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zwracam się z prośbą o pomoc dla mojej siostrzenicy Kornelki Głowińskiej. Z góry dziękuję za wszelka pomoc Jarek

53482959.jpg

A oto historia małej Kornelii w relacji jej mamy: Kornelka urodziła się 14 kwietnia 2010r w Drawsku Pomorskim, ważyła 4010g/60cm. Tydzień przed porodem u lekarza prowadzącego USG wykazało, że dziecko jest zdrowe i waży około 3200g. Po zgłoszeniu się do szpitala z terminem porodu nie wykonano mi badania USG, mimo iż pierwszy poród był kleszczowy przy dziecku 3000g/50cm. Narodziny Kornelki odbywały się siłami natury. Pomimo nacięć dziecko nie mogło się urodzić, więc zostało wyciśnięte bardzo silnym ciskaniem na brzuch przez lekarza. W efekcie tego porodu Kornelia urodziła się w ciężkim stanie (03pkt. Apgar).

Diagnoza wykazała: 1. Zamartwica okołoporodowa (stosowano sztuczną wentylację od 0,25min- 1min), 2. Porodowe złamanie prawego obojczyka, 3. Całkowite porażenie prawego splotu barkowego typu Duchenne?a- Erba (bezwładna wisząca rączka), 4. Ocena według Apgar: w 1 min- 3pkt. 3min- 6pkt. 5min- 9pkt. 10min- 10pkt

Co prawda lekarz przeprosił za zaistniałą sytuację twierdząc, że musiał urodzić żywe dziecko. W pierwszej chwili byłam wdzięczna za uratowanie córki. Gdy zdałam sobie sprawę z powstałych uszkodzeń, doszło do mnie, że moja córeczka może być niepełnosprawna do końca życia. Cała ta sytuacja wzbudziała we mnie ogromną złość i niepewność co dalej z naszym dzieckiem. Gdyby wykonano USG i przeprowadzono cesarskie cięcie nie doszłoby do takiego urazu. Niestety w dalszym ciągu rodzące kobiety traktuje się jak maszyny. Następnego dnia po porodzie pierwszą osoba, która przedstawiła obraz i powagę uszkodzenia dziecka, która dała zalecenia jak rehabilitować w pierwszych dniach życia i skierowała nas do Poradni Dziecięcej w Koszalinie był dr n med. Zygmunt A. Romanowski- specjalista, pediatra i neonatolog, któremu z całego serca dziękujemy. Wielkie podziękowania również dla chirurga dziecięcego Pana Jerzego Niesłuchowskiego z Koszalina oraz Pani Wiesławie Krzysztofik- Bogackiej lekarz pediatra specjalista rehabilitacji w Koszalinie, za wskazanie jak dalej rehabilitować oraz szybkie skierowanie nas do szpitala w Dziekanowie Leśnym koło Warszawy. W piątym tygodniu życia Kornelki udaliśmy się na konsultację do cudownego człowieka o wielkim sercu i ogromnym doświadczeniu Pani Marii Grodner. Po 3 tygodniach od konsultacji dostaliśmy się do szpitala na 3tygodniowy turnus rehabilitacyjny w ręce Pani Marii Grodner. Kornelka jest od pierwszych dni życia rehabilitowana kilka razy dziennie, i mimo że widać efekty ciężkiej pracy to niestety musi zostać poddana operacji by w przyszłości mieć sprawną rączkę choćby w 80%. Koszt takiej operacji szacowany jest w granicach od 5tys do 12tys Euro, w zależności od stopnia uszkodzenia czego NFZ nie refunduje. Operacje takie przeprowadza się u dzieci od 3 do 6miesiąca życia. Wykonują je specjaliści: prof. A. Gilbert z Jouvenet Cliniqe w Paryżu oraz dr J. Bahm z Aachen.

68494235.jpg63333713.jpg76393438.jpg87608012.jpg

72848741.jpg

34210456.jpg

44951064.jpg

Nasza córeczka musi być poddana operacji najpóźniej w październiku 2010roku. Niestety my rodzice nie jesteśmy w stanie zgromadzić tak dużej kwoty w tak krótkim czasie. Zwracamy się więc do wszystkich ludzi dobrej woli o finansową pomoc dla naszej córeczki Kornelii Głowińskiej, by dać jej szansę na odzyskanie sprawności ruchowej w rączce. Przez zaniedbania lekarzy będących przy porodach w jednej chwili uszkadza się dzieci, a niekiedy i rodzące kobiety skazując je na operacje, lata cierpień i płaczu przy rehabilitacji. A przecież można było temu zapobiec...

89901423.jpg

25190899.jpg

38692897.jpg

79205109.jpg

79391283.jpg

d7dc.jpgd801.jpgd803.jpg

Dane kontaktowe Rodziców Kornelii: Jolanta Wojciech Głowińscy ul. Basztowa 3c/7 78- 500 Drawsko Pomorskie e- mail: [email protected] Tel.

+48 503 094 114

Dane konta, na które prosimy dokonywać wpłat: ING Bank Śląski Odział Krucza 51, 00-022 Warszawa nr Konta 97 1050 1025 1000 0022 3887 9981 Tytułem: darowizna na leczenie i rehabilitację Kornelii Głowińskiej

Edytowane przez maly3310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co prawda lekarz przeprosił za zaistniałą sytuację twierdząc, że musiał urodzić żywe dziecko.

Sam jestem ojcem od 3 miesięcy i gdyby przez takiego znachora moje dziecko ucierpiało, to nie ręczyłbym za siebie.

Daj znać ile udało się uzbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łzy się same cisną jak się widzi taka kruszynę z niewładną rączką....

Taki mały gest ode mnie to przeznaczam sześć breloczków ( te logo forum) na akcje pomocy małej Kornelli.

I tak sie walają bo chętnych brakło.

attachment.php?attachmentid=32236&d=1276985412

 

A komu bedę miał wysłać to już skontaktuję się z maly3310'm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grupa łódzka też się przyłączy do przelania darowizny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podkarpackim i świętokrzyskim też coś zbierzemy i pójdzie datek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łzy się same cisną jak się widzi taka kruszynę z niewładną rączką....

Taki mały gest ode mnie to przeznaczam sześć breloczków ( te logo forum) na akcje pomocy małej Kornelli.

I tak sie walają bo chętnych brakło.

Można urządzić jakąś licytację na forum na te bryloczki kto da największą sumę za bryloczek wtedy otzryma jeden bryloczek z pośród 6ciu.

 

---------- Post added at 23:43 ---------- Previous post was at 23:40 ----------

 

W podkarpackim i świętokrzyskim też coś zbierzemy i pójdzie datek.
grupa łódzka też się przyłączy do przelania darowizny.
Dzięki chłopaki za pomoc w imieniu swoim i rodziców.

Jeśli ktoś będzie z was chciał przeznaczyć na koniec roku 1% podatku mogę wstawić tutaj Apel z dokładnymi danymi które wystarczy wpisać w PICIE przy rozliczeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ktoś będzie z was chciał przeznaczyć na koniec roku 1% podatku
Nasza córeczka musi być poddana operacji najpóźniej w październiku 2010roku.

To już będzie za późno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To już będzie za późno.
Ale pieniadze na rehabilitację bądz na Turnus przydadzą się z pewnością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubelskie tez się przyłączy , będzie spot w sobotę to coś zbierzemy i wyślę zebraną kwotę na konto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lubelskie tez się przyłączy , będzie spot w sobotę to coś zbierzemy i wyślę zebraną kwotę na konto
Dzieki Valldi :). Podziekuj chłopakom w moim imieniu i rodziców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Tak jak w temacie wyżej Zgłaszam się ponownie do was o pomoc, może mniej zobowiązujacą ponieważ nic nas to nie kosztuje a zawsze możemy komuś pomóc rozliczeniem się z PITU i przekazaniu 1% naszego podatku. W taki sposób możecie pomóc Kornelce w odzyskaniu sprawności w rączce i lepszemu funkcjonowaniu w dniu codziennym.

 

Jeśli możecie to roześlijcie APEL Kornelki do swoich znajomych.

 

W imieniu swoim i rodziców Serdecznie dziekuję osobom które przekaża swój 1% Podatku.

apelkornelki.jpg

Edytowane przez Duży
ktoś niedowidzący pewnie powiększy sobie czcionkę kombinacją ctrl+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło 1% ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt z was sie nie rozlicza z PIT-u? Przecież to nic nie kosztuje. Mniej Państwo zarobi a można komuś pomóc =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chcesz żeby każdy, kto przeznaczy % dla Kornelii się tu wpisywał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło Jarku :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedł 1%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszlo x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ode mnie dzisiaj tez poleciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności