Skocz do zawartości
przemo81

kolizja drogowa - współwina - prośba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Taa, jak obliczają wartość pojazdu do płacenia składki za AC to inaczej liczą....

Za samochód z opisu w grudniu ubiegłego roku mam wpisane 9800 zł....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to właśnie jest, manewrują wartością auta w zależności od ich potrzeb. Nie ma ch...ja , piszę odwołanie przez rzecznika ubezpieczonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz... Co znaczy, przy opisie opony "0,0 mm"??? Opony chyba wymienia się parami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dotyczy to raczej nowej opony 0 mm zużycia. Wiem, że parami, widzicie jak te łajzy kręcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tak, wg PZU:

wartość pojazdu wg stanu przed wypadkiem: 5000 zł (wg mnie za mało)

wartość pojazdu wg stanu po wypadku: 1900 zł

wys. odszkodowania: 3100 zł

wg cennika Info Expert wartość Passata B4 1.8 GL 1996r. to 7300 i tu chyba daje sie +/- 2000 w zależności od posiadanych bajerów i stanu (clima, el szyby, alusy, laier metalik, ori lakier (jeżeli nie ori lakier to na minus i itd), bez wypadkowość itd...)

Zamów sobie wycenę z eurotaxu (koszt chyba ok 10 pln) i wtedy składaj odwołanie

 

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: Jakby nie chciało ci się go naprawiać tylko byś sprzedawał, to z chęcią odkupił bym zagłówek tylni albo i dwa (a konkretniej materiał z tych zagłówków)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemo81

 

Witam Cię,

 

moim zdaniem, biorąc pod uwagę zakres uszkodzeń obu pojazdów - współwiny NIE BYŁO, ale to już przeszłość.

 

Po wtóre, należy pamiętać o tym, iż ubezpieczyciel PRZY NINIEJSZYM STANIE RZECZY, wypłaci Ci TYLKO 50% kwoty z "wys. odszkodowania: 3100 zł", tj. Tobie wpłynie na konto 1550 zł!!!!.

 

Po trzecie, uważam za jak najbardziej zasadne ODWOŁANIE się od stanowiska ubezpieczyciela, w tym przypadku PZU, ODWOŁANIE kwestionujące miedzy innymi:

 

- Twój współudział (współsprawstwo) w niniejszym zdarzeniu;

- wycenę Twojego pojazdu przed szkodą;

- wycenę pozostałości (wraku) po szkodzie.

 

Powyższe jak najbardziej podlega zaskarżeniu i możliwe do zakwestionowania przez Ciebie wobec ubezpieczyciela. Jednakże należy pamiętać o tym, iż najprawdopodobniej powyższy spór znajdzie swój finał w sądzie - wydział cywilny z Twojego powództwa.

 

Z tym, że moim skromnym zdaniem, Ty sam - bez profesjonalnego wsparcia specjalistów, raczej ZBYT DUŻO NIE WSKÓRASZ - sorki, takie są realia.

Pamiętać należy o tym, iż ubezpieczyciele wszelkiej maści są obstawieni SZTABEM prawników i specjalistów z powyższych dziedzin.

 

Dlatego też, jak najbardziej zasadnym byłoby przekazać prowadzenie tejże sprawy - w Twoim imieniu, jakiejkolwiek kancelarii odszkodowawczej.

Na podkreślenie zasługuje również fakt, iż opłaty z tym związane są POBIERANE DOPIERO PO wyegzekwowaniu ich od ubezpieczyciela, przez taka firmę oraz to, co najważniejsze, że nawet po ich odjęciu Zostaje Ci większa kwota tego odszkodowania - w przypadku pomocy takiej kancelarii, niż bez tych opłat - próbując wyegzekwować to samemu (jedynie przez poszkodowanego) - sorki ale tak to wygląda.

 

POWODZENIA

 

Pozdrawiam

 

 

Z poważaniem

Remik K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Remik za Twoją wypowiedź,

odwołanie już do PZU poszło - zobaczymy jak to dalej się potoczy. Co do ewentualnej sprawy sądowej, obawiam się, że to będzie miało rozległe ramy czasowe, a ja za ok miesiąc wypływam w długi rejs i kilka m-cy mnie nie będzie.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności