Skocz do zawartości
Dufi

Litwa - co warto tam zakupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Szykuje mi się wypad na Litwe w weekendzik . A że jedę tam pierwszy raz jestem kompletnie zielony.

Co warto kupić na Litwie? Jak kształtuja sie ceny np: alkoholi i innych rzeczy.

Jaką gorzałkę tam kupić. :)

MOże ostatnio ktoś tam był, byłbym wdzięczny za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może warto napisać co zabrać na wypad żeby nie przepłacać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może warto napisać co zabrać na wypad żeby nie przepłacać

Jedzenie.

Ostatnio byłem w chacie to wpadł mi w ręce prospekt z tamtejszych sklepów i żarcie i chemia są droższe w przeliczeniu na złotówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz ale całkiem niedawno to Litwini przyjeżdżali do nas na zakupy. Suwałki były oblężone :) A w zeszłym roku nawet polska wódka wychodziła taniej i podobno jakościowo lepsza :).

Ostatnio bylem w kwietniu w Kownie ale na artykuły "spożywcze" specjalnie nie zwracałem uwagi, przywiozłem felgi :) Jest tam spora giełda.

Podobno w sklepach wychodzi taniej płacąc kartą, nie wiem ile w tym prawdy ale przed wyjazdem można sprawdzić kurs po jakim bank przelicza. Na giełdzie najwygodniej w euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedzenie.

Ostatnio byłem w chacie to wpadł mi w ręce prospekt z tamtejszych sklepów i żarcie i chemia są droższe w przeliczeniu na złotówki.

dobrze ze u nas są Biedronki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc lepiej zamiast szukać korzyści, zacznij myśleć na czym tu oszczędzić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może warto napisać co zabrać na wypad żeby nie przepłacać

Polskie piwo, bo bedąc w spożywczym na Litwie 0,5l Żywca kosztowało 6zł. ;) Z litewskich piw spróbuj Svyturys Ekstra lub Svyturys Baltijos. Żywność generalnie wychodzi ciut drożej, ale tez zalezy na co masz ochote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej to się na nic taniego tam nie nastawiaj - prócz paliwa :D No i polecam, zebyś zahaczył o AQUAPARK - zaje....fajne miejsce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj knajpy z typowym jedzeniem, inne ale dobre, drożej lecz niektórych potraw u nas nie zjesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wróciłem z Litwy , byłem w Kaunas...

jednym słowem szału nie ma , ceny jak wszędzie w EU

 

edit:

odnośnie paliwa 1 eur = 3,44 litów czy jak to się tam pisze.

 

1,05- 1,1 eur za litr/diesel czyli też bez szału

niestety europeizacja tam dotarła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Litwie na początku sierpnia.

Jedzenie w knajpach tanie jak barszcz. Obiad w restauracji za 3 osoby składający się z 2 dniach kilkanaście piw i kwasów zapłaciłem 70 litów w tym napiwek czyli jakieś 85 zł. Drogo??

Alkohol tak jak u nas, ale polecam kupić szampana Boscko (czy jakoś tak) kosztuje około 10 litów. Hotele też są tanie. Ja odczułem że spożywka jest tańsza niż w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności