Skocz do zawartości
Gość syseo

jaką turbinę?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość syseo

Witam wszystkich forumowiczów - jestem tu nowy, passata mam od mniej więcej tygodnia - b4 1.9 tdi, 1995. Jeszcze muszę sobie zasłużyć na jego uczucie dlatego jestem w fazie przywracania mu utraconej świetności - dzisiaj wymieniłem cały rozrząd i nastąpił ten moment kiedy muszę stawić czoła turbinie. Jest cała zawalona olejem na przewodach jest tego od cholery. Jest tego tyle, że mechanik w warsztacie powiedział mi, że dopóki nie umyję silnika to on nie jest w stanie mi powiedzieć skąd leci i jak poważna jest usterka turbiny. Wiadomo jednak, że będę ją musiał wymienić - albo na regenerowaną albo używkę. I tu mam pytanie do doświadczonych kolegów - czy się kierować przy wyborze turbiny - czy wszystkie z danego rocznika będą ok? Na allegro widziałem kilka ofert, niektóre do silników 110 koni (mój jest 90) - czy to ma znaczenie? czy można ewentualnie kupić do silnika mocniejszego? Czy raczej nie bawić się w allegro, tylko regenerować? Jestem z Łodzi, czy ktoś zna jakiś dobry warsztat regeneracji turbin, albo szrot z częściami do VW, gdzie ewentualnie mógłbym ją znaleźć? dzięki z góry za wszystkie wskazówki. Wiem, że ten pasek będzie ze mną przez długie lata, dlatego chciałbym zrobić wszystko raz a porządnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę pomóc tylko tyle, że dam namiar do zakładu specjalizującego się w turbinach i silnikach diesla. Nie wiem jak z jego fachowością, ale ruch mają cały czas spory, istnieją koło mnie od lat i w razie kłopotów zajrzał bym tam. Z tego co wiem to naprawiają, regenerują i pomagają znaleźć części.

http://autossilniki.com.pl/

 

Dawaj znać o swoich przejściach z turbiną i mechanikami, przynajmniej kilku osobom w Łodzi przyda się ta wiedza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość syseo

Dzięki wielkie!

Będę informował o postępach na pewno. Jedyny trop, który mam teraz to w tej stacji, gdzie robiłem rozrząd powiedzieli mi, że jest jakiś facet pod Brzezinami, który regeneruje turbiny, u niego taka regenerowana kosztuje od 650 do 800 - odbywa się to tak, że w zamian za uszkodzoną wydaje zregenerowaną czyli trzeba wymontowac uszkodzoną i pojechac do niego, zdaje się. Jak będę wiedział więcej, napiszę.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek77
niektóre do silników 110 koni (mój jest 90) - czy to ma znaczenie?

 

To ma znaczenie, powinieneś szukać turbinkę odpowiednią do swojego silnika czyli 90km.Możliwe jest wstawienie tej od 110km,ale już nie metoda PnP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności