Skocz do zawartości
Alcest

Co mam a co powinno być...Elektronika w aucie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie się zastanawiam jaka powinna być konfiguracja elementów w autku. Mam silnik

B5 1.9 TDi AFN autko w opcji 4Motion z '99/'00

Komputer który jest u mnie obecnie: 038 906 018 GA

Powinien być podobno: 038 906 018 FT

Nie działa mi ABS i ESP

Kod błędu: 18256 - Pamięć usterek sterownika silnika należy odczytać

Status; Statyczna

dla: Elektronika hamulców: 8D0 907 389 E

W serwisie mówią, że komputer od ABSu nie może skomunikować się z komputerem od silnika.

To, że komputer sterujący silnikiem do wymiany na poprawny to wiem, ale czy komputer od ABS jest od dobrego modelu auta/silnika?

 

Może mi ktoś w jakiś sposób coś poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zapytasz w ASO VW, to podadzą Tobie dokładny numer elementu po numerze nadwozia. Jeszcze jakiś czas temu można było samemu sprawdzić w ETCE, ale od 3 m-cy ETKA nie dekoduje części po numerze VIN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale w ASO powiedzieli, że szkoda robić to auto... za dużo mnie to będzie kosztowało. Może kiedyś szczęśliwie się zakończy ma opowieść o tym jak to przełożono silnik....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ASO to nie ma sensu tego robić ,dowiedz się tylko numer części i szukaj używki po szrotach i allegro.Wyjdzie "grosze"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety ale w ASO powiedzieli, że szkoda robić to auto... za dużo mnie to będzie kosztowało.

Ale ja nie napisałem, że masz naprawiać auto w ASO, tylko żebyś się tam dowiedział o dokładne numery części do Twojego auta... Żebyś wiedział, czego szukać :) A części szukaj tak, jak napisał dzikson4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, tylko ja też nie do końca się wypowiedziałem dobrze. W ASO nie byli skłonni do pomocy. Tak to trzeba ująć. Zna może ktoś w Łodzi osobę, która jest biegła w VW co by mogła pomóc dojść do ładu z częściami, i autem? Z jednej strony z auta jestem bardzo zadowolony, ale w końcu czas nadszedł aby poprostować powoli. Narazie wymieniłem zegary na DISELKOWE w końcu. No a teraz chciałem zrobić porządek z ABS/ESP. Potem zostaną detale. No cóż. Może ktoś z forum będzie miał na tyle czasu i wiedzy, żeby pomóc. Co do zegarów to na allegro znalazłem firmę z pod Wrocławia, która na bazie mojego komputera, mówi, że może zaprogramować pod wersję której szukam. Czyli z 038 906 018 GA zrobić 038 906 018 FT. To może pomóc i komputer od ABS ma się dogadać z komputerem w silniku. Ale to wszystko jest "podobno", "może", lub "chyba". Niestety kasiurki nie ma za dużo na eksperymenty i badania naukowe. Staram się zminimalizować koszty poprzez wywiad na tylu polach na ilu to możliwe.

Dziękuję za rady i czekam jeszcze na jakieś pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zielony kolega chciał w ASO zmienić licznika na taki z komputerem bo go nie miał w 3BG gdzie licznik jest na CAN. Serwis mu powiedział 5-7tys zł. Bo to niby trzeba zmieniać wiązki przerabiać ECU lub wymieniać. A jak przeczytacie forum to wiecie ile to roboty a koszta to tak naprawdę licznik+manetka i programowanie :)

 

Taka moja mała dygresja na temat serwisu.

Poszukaj po szrotach na alledrogo i znajdziesz wszystko co ci potrzebne a ASO sobie głowy nie zawracaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

028 906 021 JD Steuergerät TDI (AFN) >> 3B-W-105.000 1015,00€

038 906 018 P Steuergerät TDI (AFN) 3B-W-105.001>> 3B-X-525.000 1026,60€

038 906 018 FE Steuergerät TDI (AFN) 3B-X-525.001>> 3B-X-600.000 928,00€

038 906 018 GA Steuergerät TDI (AFN+AVG) 3B-Y-000.001>> 928,00€

038 906 018 EG Steuergerät TDI mit ESP (AFN) 3B-X-525.001>> 3B-X-600.000 928,00€

038 906 018 FT Steuergerät TDI mit ESP (AFN+AVG) 3B-Y-000.001>> 928,00€

 

zapoznaj sie z tematem http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=75803

 

a dokladnie z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

symeks: Dzięki za podetknięcia wątka pod nos ;) Poczytam na spokojnie bo dziś dzień męczący. Ale jedna rzecz mnie zaciekawiła. Mianowicie, podałeś ceny kompa wg. ETKI zapewne i widzę, że ja mam teraz kompa do AFN'a ale bez EPS, a wersja FT powinna mieć ESP. Może wystarczy przeprogramować komputer pod odpowiednią wersję...

i jeszcze tylko pytanko:

038 906 018 EG Steuergerät TDI mit ESP (AFN) 3B-X-525.001>> 3B-X-600.000 928,00€

038 906 018 FT Steuergerät TDI mit ESP (AFN+AVG) 3B-Y-000.001>> 928,00€

czym się różnią te dwa? chodzi mi o Y i X.

 

 

lukisio:

Dzięki za wypowiedź. Mi ASO było na tyle pomocne, że zegary które miałem od benzyny (a sprzedaję teraz), podmienili mi na DIESELKA. Za robociznę zapłaciłem 170 zł. Nie musiałem kombinować z podmianami kluczyków, czy szukaniem PIN do zegarów NA które wymieniałem. Wymienili i wszystko działało. Tylko przebieg nie został przeniesiony, ale przy tylu rzeczach, które mam nawalone w aucie, to akurat mi nie przeszkadzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alcest aby zrobić przebieg wystarczy kupić VAG-TACHO. Na allegro za 100zł dostępny :) Sam sobie skorygujesz licznik w prosty sposób i jeszcze będziesz mógł awaryjnie PIN odczytać lub zakodować kluczyk :)

 

---------- Post added at 21:52 ---------- Previous post was at 21:49 ----------

 

038 906 018 EG Steuergerät TDI mit ESP (AFN) 3B-X-525.001>> 3B-X-600.000 928,00€

Ten licznik jest do modelu 3B-X-600.000

 

038 906 018 FT Steuergerät TDI mit ESP (AFN+AVG) 3B-Y-000.001>> 928,00€

A ten od 3B-Y-000.001

 

Zerknij na Swój VIN a będziesz wiedział (numer nadwozia auta :) ) X i Y to oznaczenia roku produkcji/modelu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wiem, że muszę szukać i kombinować z wersją: FT... niestety z tego co widzę na alledrogo to jest to dość rzadki okaz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm na bank nie w ASO :P Cena zabójcza 5270.86zł u Gajosa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle to też wiem... ale niestety na alledrogo nie widziałem tego sterownika przez ostatnie 4 msc poszukiwań niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności