Skocz do zawartości
SlawekS

Czy felgi nie wystają za bardzo??

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam pytanie, czy takie coś przejdzie czy poleci mi dowód:

20100813677.th.jpg

20100813678.th.jpg

20100813679.th.jpg

Felgi to keskin kt4, przód 8,5" ET40, tył 9"ET40. Wszędzie są opony 225/40/r18. Auto jest na seryjnym zawieszeniu, ale bedę je obniżał o około 35-40mm, czy istnieje szansa że wtedy koła się trochę schowają czy niebardzo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak trafisz na służbiste to dowód poleci bo niestety ale wystają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera liczylem i miały wejść :/ Gdzieś się musiałem na obliczeniach walnąć :( Znajomy kurcze miał na tyle 10 cali felgę z oponą 225 przy et42 i mówił że było ok :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

no faktycznie wystają ;) taki sposobem będziesz chlapał sobie aż po klapę ,myślę że dowodu nikt ci za to nie zabierze ,bez przesady ,tylko jak chcesz obniżyć żeby nie tarło o nadkole z tyłu bo nie schowa się

Edytowane przez Moro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj spokoj jest zajebiscie! tez bede tak wystawial na przyszly sezon kola bo mnie drecza te wsuniete :)

 

a b3 maja wystawac tak jak u ciebie na foto x3 :)

 

jest spoko zostaw.... :) ma ponoc wejsc niedlugo przepis unijny jak jest na zachodzie ze nie kolo a bieznik ma nie wystawac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bieznik na kole nie wystaje, jest schowany. Obniżyć chcę tylko max około 35-40mm, więc nie powinno trzeć nic o błotnik. Jak myslicie??

A odnośnie chlapania, to chlapie najwiecej bieznik opony, który cały jest schowany w nadkole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie okaze :) ale nie powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupisz dobre sprężyny to nic nie będzie tarło. 35mm śmiało możesz obniżyć. A dowodu ci nie zabiorą, u mnie wystają ciut więcej niż u ciebie a policja mnie nie lubi i nigdy nie miałem problemów z tego powodu. Jak auto obniżysz to góra powinna schować się do środka jakieś 2-4 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce założyć springi FK 35-40mm, do tego jakieś porządne amorki, eibachy, bilsteiny b8, moze sportowe sachsy. W takim razie zostawiam tak jak jest:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, mam pytanie, czy takie coś przejdzie czy poleci mi dowód:

20100813677.th.jpg

20100813678.th.jpg

20100813679.th.jpg

Felgi to keskin kt4, przód 8,5" ET40, tył 9"ET40. Wszędzie są opony 225/40/r18. Auto jest na seryjnym zawieszeniu, ale bedę je obniżał o około 35-40mm, czy istnieje szansa że wtedy koła się trochę schowają czy niebardzo??

Raportuj zły post

Zaznacz tekst, który chcesz zacytować i naciśnij ten przycisk. Cytat zostanie umieszczony w oknie szybkiej odpowiedzi. Przyznał pomógł

 

tyle co ci wystaje to jest nic nawet tak powinno byc jak dasz ze 4 centy w dól bedzie juz ladnie ,ale przy 18 zalecałbym jakies 7cm do 8 w dól i jest malina i jezdzisz jak na codzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc felgi sobie zostawię :/ Tylko pytanie czy -40mm wystarczy czy gwint?? Bo kurcze teraz z tyłu, przy oponie 225/40/R18 i naciągu można miedzy błotnik a oponę włozyć głowę :D Przód wygląda ok, i -40 by wystarczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 225/40/18 masz zaniżoną średnicę koła.

Oryginalnie szło 235/40/18.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opona taka musi być, bo inaczej bieżnik wyszedłby mi poza obrys auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam 225/40/18 i jest ok wygląda kozacko tylko za twardo ( z takimi kupiłem auto) i szukam 16'' ori vw Vancouver lub Road america :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest OK nikt Ci nic nie powinien zabierać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem że jest ok, bo rozmawiałem z jednym kolegą :) Przymeirzałem koła na seryjnym zawieszeniu i koła ustawiły się w pozytyw, natomiast jak się obniża auto to koła przechodzą w negatyw :) I się schowają w nadkola :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak od rowerka te 225 się wydaje, przy takim rancie. Minimum 245 powinny być, na 235/45/17 mi osobiście jeździ się świetnie, komfort duży, czasami w koleinie skoczy ale nie jest źle. Poza tym nie nie zabiorą jest ok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak od rowerka to są te 215 seryjne:) Narazie poleruje ranty w nowych felgach, jak wszystko skończę i założę gwint to zamieszczę temat w mój passat:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak od rowerka to są te 215 seryjne:) Narazie poleruje ranty w nowych felgach, jak wszystko skończę i założę gwint to zamieszczę temat w mój passat:)

 

widze ze szybka i jedyna słuszna decyzja juz zapadła ze GEWINDE kupujesz bedziesz zadowolony polecam bo warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abslotunie nie dawaj szerszych bedzie baloniasto tak jest mega!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności