Skocz do zawartości
bobasspr

B3 1991 Jaki olej do automatu??

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem ze skrzynią biegów cey a mianowicie mam luz na wałku napędowym półosi objawia się to stukotem przy jeżdzie prosto do się to naprawić czy trzeba wymienić na drugą i jaką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego wpisu z poprzedniej strony.

 

Auto jeździ OK nie ma objawów szarpania. Na zimnym przed uruchomieniem poziom oleju w asb jest dużo powyżej max, czy poziom zimnego nie powinno być poniżej minimum? Po rozgrzaniu ( po jeździe) jest dalej ponad max).

 

Jakiś czas temu ubyło mi płynu chłodniczego, dolałem ok. 1 l. (Teraz poziom płynu chłodzącego się nie zmienia).

 

Czy możliwe, że płyn się tam dostał? Olej na bagnecie wygląda dobrze. tzn jak olej.

Edytowane przez angger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest możliwość przedostawania się płynu chłodzącego do oleju asb przez chłodnicę oleju umieszczoną na obudowie skrzyni. Poziom oleju w skrzyni biegów powinien być tak jak w instrukcji.2012-06-07 13;37;27.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj dokładnie poziom płynu chłodzącego. Daj znać za pare dni czy coś się zmieniło. Acha a nie pieprznąłeś gdzieś michą o jakiś kamior?? Ew. filtr oleju ci opadł do miski.... zanim nie rozbierzesz to się nie dowiesz.

 

 

 

Oj, widzę że coś mi przeglądarka szwankuje. Widzę, że temat płynu już zotał poruszony a u mnie nie wyświetlało całej strony. :(

Heh wyskoczyłem z postem jak "filip z konpi" :)

Edytowane przez bobasspr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryku jemu filtr na pewno nie opadnie bo jest przykręcany ewentualnie jedyna możliwość że zmniejszył objętość miski najeżdżając na coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzięki panowie za pomoc.

Auto jeździ OK - skrzynia pracuje prawidłowo - żadnych uwag. Olej w skrzyni - tak jak go widać na bagnecie- jest w dobrym stanie, klarowny, czysty. Domieszkę płynu chłodzącego to chyba należy wykluczyć - bo olej by się spienił, czy zamienił w "mleko" - byłoby widać.

Pytałem się mechaników - każdy mówił - że jak olej w porządku, skrzynia działa to trochę wyższy poziom w misce nie szkodzi. Pewnie tak jest jak mówią.

oil.jpg

Edytowane przez angger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na ilustrację w poście 103. To wyjaśni Ci kwestię poziomu w funkcji temperatury. Ale najważniejsze poziom oleju w automacie sprawdzamy zawsze na silniku pracującym na wolnych obrotach. Dźwignia w pozycji "P" oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego do k..wy nędzy nie było na forum ludzi z taką znajomością tematu ASB w B3/B4 kiedy ja jeździłem Passatem?:wsciekly

Przepraszam za mały :offtopic, ale widzę, że nareszcie jest parę osób, które mogą choć trochę pomóc właścicielom automatów.

Pozdrawiam:papa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego do k..wy nędzy nie było na forum ludzi z taką znajomością tematu ASB w B3/B4 kiedy ja jeździłem Passatem?:wsciekly

Przepraszam za mały :offtopic, ale widzę, że nareszcie jest parę osób, które mogą choć trochę pomóc właścicielom automatów.

Pozdrawiam:papa.

Na pewno byli ale wtedy nie jeździli passatami i dlatego nie logowali się na tym forum :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wymieniłem olej na nowy w skrzyni CSK w książce i na baneci pisało ATF Dexron więc taki wlałem. Po wymianie skrzynia zaczęła pracować lepiej tzn. nie szarpała przy zmianie oraz nie obciążała silnika podczas stania na biegu "D", na drugi dzień niestety się to zmieniło zaczęło szarpać przy zmianie biegów (na szczęście zmienia duże lepiej niż przed wymianą oleju) oraz obciążać silnik na biegu "D" poziom oleju wydaje mi się że jest dobry przy każdej temperaturze (tzn pod kropką nie w niej znajduję się olej).

Wiecie może co to oznacza?

Zastanawiam się czy dobrze ją odpowietrzyłem bo przy sprawdzaniu poziomu oleju widać na bagnecie bąbelki powietrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerba, a jaki dokładnie olej wlałeś?? Jak masz bąbelki na bagnecie to wg mnie zrobiłeś "bajzel" z olejami, zmieszałem dwa różne typy i się pieni LUB (i co jest bardzo ważne)wlałeś zdecydowanie za mało oleju.

 

P.S. Jak Wasze automaty się sprawują?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobil 220 ATF, a stwierdzić kolor starego oleju to się nie dało był ciemny. Te bąbelki na bagnecie nie wyglądają jak piana. A z poziomem to się właśnie zastanawiam czy jest dobry bo olej przy temp 60 stopni znajduje się około 3mm pod ostatnia kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewertuj dokładnie wszystkie strony. Razem przy współpracy z Marcinem dokładnie opisaliśmy jak i przy jakich temperaturach sprawdzić poziom oleju. Wg mnie masz za mało oelju. Co do zmiany oleju DA SIE to zrobić bez maszyny i wymienić 99% oleju. Tu przykład (nie mojego autorstwa) https://www.youtube.com/watch?v=tAYEozocvJM. Oczywiście trzeba pamiętać o jednej sprawie. Tam po kilku próbach widać, że znaleźli w końcu mały problem (nie zaciąganie oleju) i "naostrzyli" wąż aby lepiej dolegał do otworu. To jest ważne.

ACHA - KAŻDY ROBI TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ - u mnie efekt mega zadowalający. Ze względów różnych u mnie w skrzyni APE (096) jest ESSO 71141, filtr już od kilku wymian TOPRAN (nie dostępny inny - ale po rozebraniu na części pierwsze w filtrze wszystko na swoim miejscu, Na dole brudna siatka, na górze czysta - czyli spełnia swoją role)

Edytowane przez bobasspr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności