Skocz do zawartości
ideally

Wycie/buczenie z przodu.

Rekomendowane odpowiedzi

Noto nie dawno byłem na przeglądzie , mieszkam zagranicą i tutaj są bardzo rygorystyczne przeglądy ale auto przeszło bez problemu . Potem zmieniłem opony na letnie i problem się pojawił taki . Przy jeździe słyszę takie łuuułuuu jak by z prawej strony . Nie zauważyłem żeby na zakrętach głośniej było słychać . Teraz zauważyłem że jak jade 70 km/h to wtedy słyszę ten dźwięk ale przy 80 i wzwyż to raczej nic już nie słychać . Ostatnio złapałem koło i trochę potrzepałem to tak jak by leciutko coś stukało . I teraz nie wiem co bo jeszcze na pewno z 1000 km zrobię do roboty i potem wyjazd do PL około się uzbiera 2500 km . Wolałbym w PL to zrobić ale żeby auto dojechało . Objawy dziwne które też były to częsty szum hamulców przy jeździe ale po 10 minutach szczególnie przy częstym hamowaniu już nie było słychać . Opony zimowe były głośne i może dlatego tego nie słyszałem wcześniej . Proszę o radę . Czy łożysko daje takie znaki ? Mam wrażenie delikatnego wyczuwania luziku na kierownicy szczegółnie w prawą strony gdy skrece w lewo potem spowrotem tak dziwnie letko kierownica idzie .Dodam też że przy niskiej prędkości takiej że samochód już się toczy i zahamuje to kierownica przeskakuje tak ze trzy razy na prawo

Edytowane przez gibon2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie wiem czy to dobry temat, ale się podepnę pod niego.

 

Dziś wymieniłem koła i jak to zrobiłem to przejechałem się na próbę, żeby sprawdzić czy wszystko jest ok, ale niestety tak nie było. Podczas jazdy w sumie niezależnie od prędkości było słychać tak jakby "klepotanie" (trudno opisać mi ten dźwięk) z przodu, to się przenosiło na pedały hamulca i nawet gazu, które delikatnie drgały/pulsowały. Ktoś wie co to może być i czy to możliwe, że uszkodziłem coś przy wymianie kół?

 

Dzięki za jakieś sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień opony na stare i zobacz czy zniknie,jak zniknie to opony to wymiany ewentualnie felgi sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienione i problem nie zniknął, choć już na pedałach nie czułem tak tego pulsowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Letnie zeszły lekko? Czy ściągałeś młotkiem? Takie objawy jakby tarcza źle siedziała. Nie są one przykręcone, trzymają je jedynie szpilki koła,może przy ściąganiu podeszła jakaś rdza, warto to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności