Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

Blachodachówka zdecydowanie - niedrogie, praktyczne i trwałe pokrycie dachowe. Dachówka to zupełnie inna bajka - jest dużo droższa w zakupie i montażu. Poza tym jest też dużo cięższa, a to wymaga też innej konstrukcji dachu. Na dachówkę zdecydowałbym się tylko wówczas gdybym nie musiał liczyć się z kosztami. Ale też trzeba przyznać, że najlepszy efekt wizualny daje właśnie dachówka ceramiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hayden

Tyle, ze blachodachówka wygląda kiepsko... Zwykła dchówka jednak jest ładniejsza a dużo droższa nie jest, chyba, ze masz bardzo łamany dach, to moze byc gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie tylko efekt wizualny ale jest też bardzo trwała

 

ale ta waga.... u mnie na starym dachu różnica w wadze była ponad 2 tony (m.w. 2x tyle co blachodachówka) i sporo załamań (dom parterowy o powierzchni ok. 200m, dach ze spadami sporo więcej..) więc nie ryzykowałem, tym bardziej, że nie mam w planach wymiany więźby dachowej..... i wcale tak źle nie wygląda, jak wszystko są lepsze i gorsze, i sporo wzorów i kolorów też...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czym zagruntować betonowe podłoże pod papę termozgrzewalną?? Byłem ostatnio w Castoramie i była tam dypresyjna masa asfaltowo kauczukowa (jak na zdjęciu), czy bedzie sie ona nadawać?? czy może lepiej bedzie zastosować inny środek np. Abizol R. Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzizdjęcie0232.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SIPLAST PRIMER - asfaltowy roztwór gruntujący modyfikowany SBS - poszukaj sobie opisu na necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry środek Blop,należy zagruntować przed papą Wolu i masz święty spokoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka chopy. Mam sprawę, planuję wykończyć ostatnie pomieszczenie w domu czyli górną łazienkę. Bardzo spodobała się nam łazienka 12206_111.jpg w której jest imitacja kamienia (tak mi się wydaje po zdjęciu). Moje pytanie czy mogę coś takiego dać bo ogólnie jest to gips jak by nie patrzeć. Dajcie znać jeśli mamy jakiegoś fliziarza lub speca od takich rzeczy.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Grzesiek, każdy lubi co chcę.Jak ci się podoba to kładź,lecz sam wiesz ,że w łazience panuje wilgoć/ ja u siebie położyłem dużą ceramikę i jestem zadowolony/:rumieniec Chyba ,że zaimpregnujesz jakimiś środkami chemicznymi i będzię wtedy gicio:jasne:hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o impregnacji. Znalazłem jeszcze jakieś betonowe odlewy. Jutro skoczę to obejrzeć. Jakie impregnaty w takim razie można polecić :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rynku pojawiło się już sporo płytek imitujących kamień i są nawet dosyć wypukłe/trójwymiarowe, a do łazienki będą lepsze niż te gipsowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś jeszcze na zasadzie betonu 3d-kamień. Może to by było lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś jak podajesz będzie na ścianach i podłodze. Chcemy dodać ciut inności. Zdecydowaliśmy się na kamień http://allegro.pl/kamien-naturalny-elewacyjny-ozdobny-dekoracyjny-i4625521098.html Koleś akurat z okolicy to sprzedaję więc jeszcze się coś urwie z ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedaje, to niech da namiary kto go położy, nie bierz przypadkowych majstrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwagier ma mi robić łazienkę. Kamień ogólnie kładł ale taki co się fuguje ale na pewno zapytam sprzedawcę o wytyczne jak kłaść by nie odpadł (klej itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o czyszczenie jak ukochana lakierem do włosów utrwali kurz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie

 

panele podłogowe będę kładł i pytanie

folia - podkład - panel

czy

podkład - panel wystarczy

 

dodam ze po zerwaniu wykładziny mam podłogę betonowa pod spodem

 

oraz pytanie laika czy może warto nie wiem ten beton czymś spryskać anty grzybico czy aby wilgoć nie podchodziła lub na jakieś inne okoliczności

Edytowane przez TheBrave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
folia - podkład - panel

 

tak będzie dobrze (zakład na foli min 10cm zaklej taśmą - filmy znajdziesz na necie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oraz pytanie laika czy może warto nie wiem ten beton czymś spryskać anty grzybico czy aby wilgoć nie podchodziła lub na jakieś inne okoliczności

warto zwykłym gruntem przemalować, np. takim z Castoramy. Koszt coś około 30zł za 20L. Wystarczy a nie będzie się tak kurzyć z pod paneli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękować pany

 

 

pytałem o folie bo pamiętam ze jak kładłem kilkanaście lat temu (10-12) to kladlem folie , teraz chciałem odświeżyć pamieć i oglądałem kilka filmów na YT i w zadnym nie kładli foli ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytałem o folie bo pamiętam ze jak kładłem kilkanaście lat temu (10-12) to kladlem folie , teraz chciałem odświeżyć pamieć i oglądałem kilka filmów na YT i w zadnym nie kładli foli ,

 

hahaha no dobra,to obejrzyj to i podkładów nie spaprasz :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności