Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

czym drobniejszy kamyk tym wydajniejszy jest w m2

 

ja właśnie ze względu na utrzymanie czystości to zastosowałem , a namówił mnie kupmel co w Ceresicie pracuje.nie żałuję.

powodzenia

Edytowane przez martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tynk silikonowy, a na tym 40 centymetrowym cokole marmolit.

Takie kamyki chyba 3 kolorowe. Też robili pod to podkład z pigmentem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Wątek obserwuję od dłuższego czasu. Niedawno zapadła u nas nieodwołalna decyzja o budowie. I zaczęło się :D Mamy działkę 11 arów, kształtem zbliżona do kwadratu, foremna i równa. Zawsze marzył nam się dom parterowy, taki rozłożysty platfus ;) Wybraliśmy już nawet wstępnie projekt, ale im dalej w las tym trudniej...

Teraz wahania - a może tak popularny ostatnio dom z poddaszem użytkowym? Na plus przemawia większy wybór projektów i mniejsza powierzchnia zabudowy (zostałoby trochę podwórka więcej niż przy platfusie).

Kolejna sprawa to podpiwniczenie. Dobra sprawa, ale znowu droga. Projektów domów z podpiwniczeniem jest jak na lekarstwo, a "dopisanie" podpiwniczenia do projektu, który go nie posiada to też spore koszty.

Możecie opisać swoje wnioski, doświadczenia w tych tematach? Może jest ktoś kto mieszka lub buduje typową rozłożystą parterówkę?

 

Wstępnie wybraliśmy projekt Muratora C149 :)

http://tnij.org/c149murator

 

Kurczę, może i taki projekt jest ładny, ale nie przywiązywał bym wagi do wyglądu, bo i tak się do niego przyzwyczaisz. Przede wszystkim ergonomia musi być ok. Dlatego moim zdaniem, dla działki 11 arów piwnica z podwójnym garażem to konieczność. Piwnica to złota rzecz i potwierdzi to każdy kto takową posiada. Ze swojego punktu widzenia to koniecznie musi być większa kuchnia z salonem z szerokim przejściem między nimi. Piwnica na 2 samochody, bardzo praktycznym rozwiązaniem jest wiata na samochód (na głowę nie leje, nie wieje) jeśli miałbym posiadać tylko 1 garaż to wiatę budował bym bezapelacyjnie. Zależnie od powierzchni, dla domu poniżej 130m2 zrezygnował bym z sypialni na dole zamiast większej kuchni z salonem.

No i przede wszystkim nie oszczędzaj na ociepleniu, bo pieniądze wydane na ocieplenie zwracają się z nawiązką całe życie - czyli na ściany 20 cm, na poddasze 30cm. Ciepłe okna to też mądra inwestycja na przyszłość w dobie coraz droższej energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurczę, może i taki projekt jest ładny, ale nie przywiązywał bym wagi do wyglądu, bo i tak się do niego przyzwyczaisz. Przede wszystkim ergonomia musi być ok.
Żonie to wytłumacz ;) A tak poważnie, to pierwsze na co patrzyliśmy to nie wygląd zewnętrzny, ale rzut pomieszczeń i ich ułożenie - w C149 bardzo nam odpowiada (no, może będą jakieś małe zmiany). Aha, i zdecydowaliśmy się na ten projekt. Tzn złożyliśmy wniosek o warunki zabudowy, pisząc go pod ten projekt. Zobaczymy co dostaniemy w decyzji ;)
Dlatego moim zdaniem, dla działki 11 arów piwnica z podwójnym garażem to konieczność.
Chodzi Ci o to, że garaż jest poniżej gruntu i całość domu jest podpiwniczona?
No i przede wszystkim nie oszczędzaj na ociepleniu
Nie będziemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi Ci o to, że garaż jest poniżej gruntu i całość domu jest podpiwniczona?

Tak, chodzi mi o to by garaż znajdował się w piwnicy. Ponieważ moim zdaniem 11 ar to mało, a jeśli wybrałeś dom parterowy, to bardzo mało. Szkoda terenu zajmować sobie garażem zwłaszcza, że dzisiaj garaż musi być na 2 samochody. Oprócz garażu warto w piwnicy mieć kotłownię i spiżarkę, tak więc nie jest konieczne podpiwniczanie całego domu.

Edytowane przez John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie sciany (na zdjeciu ponizej) bez tynkow maja swoja nazwe?:D glupio brzmi heh; Tzn chodzi mi o to, ze chce zbic tynk ze scian i wypiaskowac, nadac ladnego wygladu starym cegłom (jest duzo lukow wiec ladnieby to wygladalo) posiada to jakas nazwe??? fachowa lub niefachowa.

http://www.meble.vox.pl/kolekcje-mebli/--kokeshi--/sypialnia/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:bleble

okej, sciana z cegly jezeli stawiasz ja jako nowa sciana.

Wiec jesli mam rozumiec to tylko panu szanownemu majstrowi tlumaczyc, ze chce sciane z cegly tak? a on mi powie: no przeciez nie z kauczuku :P

edit: ok, ok to moze ktos wytlumaczy co jeszcze oprucz piaskowania trza zrobic by uzyskac ladny efekt, by nadac jej kolor nowej cegly???

Edytowane przez szynder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powiedz mu ze chcesz z kauczuku :D

 

 

wydaje mi sie ze trzeba pierw skuc tynk zeby zobaczyc co dalej :)

 

 

na koncu trzeba by zastosowac jakis preparat na zasadzie dzialania gruntu, zeby Ci sie sciana nie sypala. sa takie dostepne np w castoramie do nanoszenia na te sztuczne kamienie odlane z gipsu - nie pamietam nazwy

 

a te sprawy np z piaskowaniem itd, to pomyslisz jak sklupiesz tynk, nie wiadomo jak wygladaja cegly, czy jakiejs maniany nie bylo przy murowaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jakiejs maniany nie bylo przy murowaniu

w sumie to racja, bo efekt bedzie zalezal od tego czy murarz byl trzezwy :alko: i czy nie mial wady wzroku :crazy:

A te kamienie to chodzi ci o tzw Rome? Kamien łupkowy

http://www.google.com/images?client=opera&rls=pl&q=kamien%20lupkowy&oe=utf-8&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&hl=pl&tab=wi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie kamien elewacyjny

 

[ame]http://www.google.pl/search?sourceid=navclient&hl=pl&ie=UTF-8&rlz=1T4GGLL_plPL388PL389&q=kamien+elewacyjny[/ame]

 

poszukaj czegos do impregnacji takich rzeczy a najlepiej pod haslem 'impregnacja cegly'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki kamien chce dac na zewnatrz w ganku.

Sprobuje cos w casto znalesc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj szybki telefon do budowlańców-potwierdzenie,będą na 100% w marcu :jupi

 

Już nie mogę się doczekać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taki kamien chce dac na zewnatrz w ganku.

Sprobuje cos w casto znalesc.

 

Cegła bez elewacji zwie się cegłą bez elewacji, natomiast elewacja wyglądająca jak cegła nazywa się elewacją klinkierową (cegły klinkierowe lub licowe)

 

Niestety, ale bardzo ciężko jest starą ceglaną ścianę doprowadzić do takiego stanu jak na obrazku. Aby sprawdzić, jak wygląda taka ściana to polecam wycieczkę do jakiegoś zadbanego pub'u w podziemiach. Po prostu te ściany są ładne bo są krzywe i naturalne. Zdjęcie, które podlinkowałeś, to ściana budowana z zamysłem pozostania nieosłoniętą. Aby wybudować taką ścianę trzeba stać z batem nad murarzem i pilnować by się przykładał do roboty.

 

Ale jak to będzie wyglądać dowiesz się dopiero jak ściągniesz tynk. Wtedy widać w jakim stanie jest ściana, może się okazać że jest bardzo ładna i bez tynku będzie wyglądać całkiem ok. Niestety samo piaskowanie, czy nawet szlifowanie nie wyprostuje tego co pokrzywił murarz.

 

Jeśli ściana będzie brzydka, to pozostaje obłożenie klinkierem, albo są takie cienkie gipsowe okładziny (myślę że wzór cegły też się znajdzie).

 

Ściany takie są ładne, ale niestety koszmarne w utrzymaniu czystości.

 

A o kamieniach jak i pozostałych elewacjach można poczytać tu: http://muratordom.pl/budowa/elewacje/elewacje-z-kamienia,20_3985.html?cat=20

 

Dzisiaj szybki telefon do budowlańców-potwierdzenie,będą na 100% w marcu :jupi

 

Już nie mogę się doczekać....

 

Drenażu portfela :)

Edytowane przez John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek a takie coś w środku Ci się podoba ?82678.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj szybki telefon do budowlańców-potwierdzenie,będą na 100% w marcu :jupi

 

Już nie mogę się doczekać....

Widze że sie nie możesz doczekać :)

Życze powodzenia i szybkiego zamieszkania :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widze że sie nie możesz doczekać :)

Życze powodzenia i szybkiego zamieszkania :ok:

 

No ba ;)

 

Narazie łąwy i płyta gotowe...A czas leci i dzieciak rośnie.Mieszkania w bloku mam już powyżej... Wiadomo czego :-D

 

 

 

Drenażu portfela :)

 

No tak...Ale jakoś będzie :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cegła bez elewacji zwie się cegłą bez elewacji, natomiast elewacja wyglądająca jak cegła nazywa się elewacją klinkierową (cegły klinkierowe lub licowe)

dzieki za wyczerpujaca odpowiedz :ok: czyli bede musial sie powaznie zastanowic jak zbije tynk.

Maciek a takie coś w środku Ci się podoba

tak! w domu chcialbym osiagnac cos podobnego jak tu http://wiadomosci.gazeta.pl/kraj/55,34309,5225734,,,,5228393.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elewacja jest na zewnatrz, a szynder szuka nazwy do sciany z cegiel wewnatrz, moze fachowej nazwy nie ma ale kazdy maestro bedzie wiedzial o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności