Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

Bym żekł Piękny

Tylko co mnie śmieszy to cena podana w kosztoprysie :D 372 tys :haha

Ja jak zaczynałem swoj budowac to kosztorys mówił 270 tys Już przekroczyłem 400 tys a końca nie widać :zeco

 

 

Hu....steczkowy kosztorys mialeś! Ja mialem w kosztorysie 190 a zbudowalem za 150, niestrasz SNEYKA

link : http://projekty.muratordom.pl/projekt_miodowy-miesiac-wariant-i,326,1,.htm?frm_search=1&id_grupy=0&nazwa=miodowy+miesi%C4%85c&typ_budynku_dom=brak_dom&typ_budynku_garaz=brak_garaz&x=0&y=0&nr=1

Edytowane przez RogalPraga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chusteczkowy tylko nie było podane ze np za tarasy przed i za domem wejdzie mi 10 kubików betonu i cały ich koszt to bedzie prawie 10 tyś zł

Jakbym chciał robic dachówką to kolejne koszta i mógłbym tak wymieniać godzinami ...

Trzeba prawie zawsze dodać sobie że wyjdzie więcej niż jest to w kosztorysie

budowa_30_marca_2007_005.jpg

budowa_30_marca_2007_006.jpg

budowa_30_marca_2007_010.jpg

IMG_0362.jpg

IMG_0365.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba prawie zawsze dodać sobie że wyjdzie więcej niż jest to w kosztorysie
Może sie nie znam ale zależy też troche od tego skąd bierzesz beton i jaki??A generalnie to dom może wyjść nawet i 3x tyle co w kosztorysie albo tyle co kosztorys w zależności od tego co chcesz mieć w środku..np.złote klamki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chata chacie nie równa...

Mogą być marmurowe parapety, granitowe blaty w kuchni, elektryczne rolety w oknach, lite dębowe drzwi wewnętrzne czy płytki po 200PLN lub krany po 1000 PLN.

A przeciętny gość i tak tego nie zauważy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A przeciętny gość i tak tego nie zauważy.

dlatego ja do siebie zapraszam tylko "wybranych" :D:D:D

 

ja na kosztorys nie patrzyłem... budowałem metodą "gospodarczą" ale do dziś praktykuje zasadę "Tanie mięso psy jedzą"... i wole budować pieć lat dłużej ale zachować poziom materiałów, niż w jeden rok "zamek na piasku" postawić ;)

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlatego ja do siebie zapraszam tylko "wybranych" :D:D:D

 

ja na kosztorys nie patrzyłem... budowałem metodą "gospodarczą" ale do dziś praktykuje zasadę "Tanie mięso psy jedzą"... i wole budować pieć lat dłużej ale zachować poziom materiałów, niż w jeden rok "zamek na piasku" postawić ;)

 

 

pzdr

dokładnie tak samo robie system gospodarczy i materiały wybieram raczej ze średniej półki i fachowców staram sie jednego co zaczyna i kończy żeby potem nie było że poprzednik zajeb...ł

Zacząłem budowe w 2006 r i dopiero teraz zaczynam wykańczać (siebie) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Materiały powinny być z górnej półki.

Za ekipy nie ma co przepłacać, bo i tak każda coś zepsuje i trzeba pilnować.

Ja na wykończeniówce siedziałem z nimi cały czas.

I tak wychodzi taniej niż poprawki (od razu lub za kilka lat).

Dobrze jest jak jedna ekipa robi więcej zadań, bo nie ma zwalania winy.

Efekt... wydałem 600, rzeczoznawca wycenił mi na 900... :lol:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam zamiar ruszyć kiedyś z budową.

Wcześniej ktoś napisał, że jakaś tam firma chce od niego ok 50 tys za robociznę. To jest robocizna za postawienie całego domu?

Pytam bo zrobiłem kosztorys do projektu na domek 120m i wyszło, że wydam ponad 170 na materiały i prawie 160 na robociznę. Ile w końcu kosztuje robocizna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze przy takim metrazu domu, cena za robocizne jest "troszecze" za wysoka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy o jakiej robociźnie mówimy...?

Za murarza zapłaciłem jakieś 20 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy o jakiej robociźnie mówimy...?

tez prawda.

ja o tym

"troszecze" za wysoka
mowilem przy SSO ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Domek jest dość prosty , żadnych łuków balkonów daszków itp. rarytasów.

 

Zresztą o taki:

http://www.tooba.pl/projekt-domu-LK-518/a,s_pd,idp,5396.html

Dlatego wydaje mi się, że 160 za robociznę przy takim skromnym budynku to delikatnie mówiąc przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego wydaje mi się, że 160 za robociznę przy takim skromnym budynku to delikatnie mówiąc przesada.
ale powiedz co sie zawiera w tych pracach. do jakiego stanu budynku jest ta kwota? SSO, SSZ, itd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za 130 m zapłaciłem murarzom 23tysie i nic mnie nie interesowało.żadne betoniarki,narzędzia nic!!!Mam stan surowy otwarty.Budowałem z ytonga 24.projekt bażant z ppprojekt:-)p.s. zapomniałem dodać że dach robiłmi ktoś inny...

Edytowane przez robertrawa78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

160 tys ale chyba z materiałem stan surowy bez okien i drzwi:)

okolo 300 tys na glanc:) wykończenie:)

Nasz dom 120m2 wyniosł 200 tys ale robocizna swojaxD

więźbe tylko nam majster robił;p no i tynki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
murarzom 23tysie i nic mnie nie interesowało
dorabiałem niedawno garaż i wyniosło mnie to: dla murarzy 9 tysi bez materiału z konstrukcją dachową, ale to tylko surowiec, no i to jest sama kasa, za dobudówkę (robotę < kopali ławki), nie liczę materiału i projektu, o reszcie nie chcę wspominać ... :(

jak na razie poszło ponad 40 tysi, a jeszcze nie można tam wjechać :(

Nie chcę też wspominać ile wsadziłem swojej pracy w to gów... a to tylko garaż ....

Samą chatkę mam przerobioną na tyle, że sam koszt przeróbki przekroczył koszty zakupu, więc, pozostawię tą rzecz do przemyślenia ;)

kupiłem stan surowy .....

Jedno jest pewne, dla chcącego, nic trudnego :)

Trochę chęci itp ... i jakoś poszło i się mieszka ;)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo też zależy od ekipy...Jak napisałem wyżej ja zapłaciłem tyle za robocizne i jestem zadowolony.Wszystko zrobili tak jak powinno być i "czuwał" nad nimi kierownik budowy.Od wiosny będę sie wykańczał:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak dlugo zeszlo sie wam z adaptacja projektu i calym tym zamieszaniem z architektem, i geodeta do naniesienia projektu na mapke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eltom
anowie jak dlugo zeszlo sie wam z adaptacja projektu i calym tym zamieszaniem z architektem, i geodeta do naniesienia projektu na mapke?

 

To zależy od tego, kto to załatwia. Ale tak ze 3 miesiące to sobie musiałbyś policzyć. A jak pójdzie nie po Twojej myśli, to może się przeciągnąć porządnie.

Edytowane przez eltom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zależy od tego, kto to załatwia.
co masz na mysli?

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności