Skocz do zawartości
motomaniak

Brak prądu po stłuczce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem że temat trochę banał ale taka sytuacja jeszcze mi się nie przydarzyła, jutro zamierzam auto robić i chciałbym możliwie jak najwięcej przyczyn takiego stanu rzeczy wyeliminować. A mianowicie, passat b4, wczoraj wjechał do rowu prawą stroną, poduchy nie wystrzeliły, problem jest taki że po uderzeniu kompletnie zanikł prąd, aku się trochę przesunął ale dalej klemy były założone, sprawdzałem kable od aku, też się trzymały na miejscu, wydawały się być ok. No ale prądu nie ma.

 

Mam właściwie tylko pytanie co do bezpieczników, przekaźników, ewentualnie jakiegoś czujnika uderzeniowego (jeśli jest coś takiego?), czy coś z tych rzeczy może mieć wpływ na kompletny zanik prądu? I jeszcze taka moja myśl i zarazem pytanie, czy alternator mógł mieć jakikolwiek wpływ na to? Był blisko miejsca uderzenia, mogło coś go tam drasnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ewentualnie jakiegoś czujnika uderzeniowego

 

Tak właśnie działa ten czujnik - całkowicie odcina prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy miał taki przypadek - w karetce - LTku - jechali żwirówką i nagle auto zdechło. Okazało się, że właśnie w jakiś czujnik uderzeniowy trafił kamyk i odcięło cały prund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak właśnie działa ten czujnik - całkowicie odcina prąd.

 

Dobra, a wie ktoś gdzie to ustrojstwo się znajduje ?

 

EDIT:

 

Z tego co się orientowałem w internecie to nie ma czegoś takiego w b4.

 

Problem przed chwilą został rozwiązany, zwarcie gdzieś było na kablach. Ale dzięki Panowie za chęć pomocy ;) Pozdrawiam.

Edytowane przez motomaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności