Skocz do zawartości
genesis

Obowiązkowe wyposażenie samochodu na Słowacji

Rekomendowane odpowiedzi

Na Słowacji dalej trzeba mieć na pokładzie zapasowe żarówki, bezpieczniki i kamizelki dla wszystkich pasażerów? Gdzieś wyczytałem, że konwencja wiedeńska mówi, że mamy mieć wyposażenie takie, jakie obowiązuje w kraju w którym auto jest zarejestrowane, więc ich miśki nie mogą się doczepić za brak w/w fantów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej to mieć,bo po co się użerać z debilami na drodze...Jeść nie woła i tonę nie waży ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kamizelki dla wszystkich pasażerów?

Kamizelka wystarczy jedna tylko musi być w kabinie a nie w bagażniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zapytać zatem.

Co powinien zawierać zestaw zapasowych żarówek i bezpieczników do mojego autka, lub jaki gotowy zestaw pasuje ?.

 

Wierze w konwencje ale mieć nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komplet bezpieczników i po jednej żarówce z każdego rodzaju oświetlenia zewnętrznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra a jak w pasku b6 są z tyłu ledowe światła to mamy wozić ledy? :D albo żarniki do xenonów? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobra a jak w pasku b6 są z tyłu ledowe światła to mamy wozić ledy? albo żarniki do xenonów?

To już jest inna sprawa, bo sam tego nie wymienisz na drodze, więc tego wozić raczej nie treba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobra a jak w pasku b6 są z tyłu ledowe światła to mamy wozić ledy?

To musisz wozić całą lampę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała odpowiedź "komplet" :zeco.

 

Ale jaki ?.

Jakie żarówki, jakie bezpieczniki ?????

 

Nie mam instrukcji a demontować autka nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co obowiązuje na Słowacji. Wujek Google jest niezastąpiony. http://www.bezpiecznadroga.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=99

 

Jak by wszyscy z niego korzystali ile tematów byłoby mniej na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co obowiązuje na Słowacji. Wujek Google jest niezastąpiony. http://www.bezpiecznadroga.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=99

 

Jak by wszyscy z niego korzystali ile tematów byłoby mniej na forum.

 

Zanim zaczniesz pouczać, spróbuj zrozumieć pytanie.

Ja nie pytam, co wg. przepisów słowackich obowiązuję kierowce, choć i tu Twoja odpowiedz jest myląca w świetle zapisów Konferencji Wiedeńskiej.

Ja pytam, jakie bezpieczniki i jakie żarówki powinienem mieć w pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny do pouczania :debil

 

Kiedy ktoś zrozumie, że ja pytam JAKIE żarówki i JAKIE bezpieczniki a nie "czy muszę je posiadać w Słowacji ???!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Następny do pouczania :debil

 

Kiedy ktoś zrozumie, że ja pytam JAKIE żarówki i JAKIE bezpieczniki a nie "czy muszę je posiadać w Słowacji ???!!!

Jakie?Takie które Ci się przepalą ;) A tak na poważnie-wiadomo że żadnej z wnętrza auta wymieniał nie będziesz,tylko zewnętrzne w razie czego.Tu masz rozpiskę jakie żarówki gdzie są: http://www.passatplus.de/arbeitshilfen/leuchtmittel/aussen/index.htm

W kolejności:

1.Postojowe

2.Mijania

3.Drogowe

4.Przeciwmgielne Przód

5.Kierunkowskazy

6.Kierunkowskazy boczne

7.Podświetlanie przestrzeni pod lusterkiem bocznym

8.Postój tył

9.światło stop

10.Wsteczne

11.Przeciwmgielne Tył

12.Trzeci stop

Przy okazji masz jeszcze dokładny nr katalogowy,opis która żarówka jak wygląda.Mam nadzieję że o to Ci chodziło ;)

Pozdrawiam

13.odświetlanie tablicy rejestracyjnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja pytam, jakie bezpieczniki i jakie żarówki powinienem mieć w pasku.
Ja cię nie pouczam a odpowiadam prosto daję ci linka do strony gdzie jest odpowiedź
• zapasowe bezpieczniki elektryczne,

• zapasowe żarówki, po jednej sztuce z każdego rodzaju

Jakie bezpieczniki posiada twoje auto podam ci bo chyba nie zaglądasz do niego często. Należy otworzyć skrzynkę bezpieczników i sprawdzić. To samo z żarówkami czy my ci mamy zaglądać w lampy czy masz H7 czy palniki, diody i czy postojowe żarówki masz 5 W czy 10 W w kierunkowskazach. Kolego troszkę własnej inwencji i kolega google wszystko ci powie. Ehh niektórzy to takie leniuszki http://www.lighting.philips.com/pl_pl/consumer/carlighting/1_car_lighting/car_which_lamp_to_buy.php?main=pl_pl_consumer_lighting&parent=89083467512&id=pl_pl_car_lighting&lang=pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Następny do pouczania :debil

 

Kiedy ktoś zrozumie, że ja pytam JAKIE żarówki i JAKIE bezpieczniki a nie "czy muszę je posiadać w Słowacji ???!!!

Jakbyś sobie zadał trochę trudu i poczytał a przy tym użył trochę rozumu, nie było by problemu.

Ale nie, po co, może ktoś poda gotowe na tacy...

"Kierowca", nie wie jakie ma żarówki w aucie :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyobraź sobie że nie wie.

Kupiłem go niedawno, ale jeszcze jednego baku paliwa nie spaliłem (wyjazdy wakacyjne).

Teraz jadę nim w trasę - czego nie planowałem - i nie będę rozkręcał wszystkich świateł aby sprawdzić jakie żarówki.

 

Jako, że nie mam instrukcji, to i pytanie nie jest takie głupie jak się niektórym "fachowcom" wydaje.

 

Kolega Patryk odpowiedział w temacie, co prawda nie ten model, ale zawsze coś, inni pokazali swoją wyższość. Gratuluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co prawda nie ten model

 

Ten model ;) Ostatnie dwie tabelki (po prawej) to Passat 3C ;)

Pozdrawiam

Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności