Skocz do zawartości
Nikos12345

Wyciek paliwa passat b5 1999 110 km

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

przy ostatnich dwóch tankowaniach do pełna (odbicie pistoletu) zauważyłem około 2 litrowe wycieki paliwa spod baku - nie mam pojęcia co to może być. Pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź połączenie wlewu z bakiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się tak tylko gdy tankujesz do pełna, czy masz może mokrą pompę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to połączenie sprawdzić. Samemu uda mi się czy szykować kaskę na warsztat.

Gdy tankuje do pełna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to połączenie sprawdzić. Samemu uda mi się czy szykować kaskę na warsztat.

Gdy tankuje do pełna.

 

Samemu. Wejdź pod auto pod wlew paliwa i zobaczysz co się dzieje. Dzieje ci się tak zawsze czy tylko jak do pełna tankujesz i czy to pierwszy raz? Mogło też zdarzyć się tak, że paliwo się przelało przez otwór, który jest tuż przy wlewie. Mi się tak raz zdarzyło bo "pistolet" troszkę był opóźniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samemu. Wejdź pod auto pod wlew paliwa i zobaczysz co się dzieje. Dzieje ci się tak zawsze czy tylko jak do pełna tankujesz i czy to pierwszy raz? Mogło też zdarzyć się tak, że paliwo się przelało przez otwór, który jest tuż przy wlewie. Mi się tak raz zdarzyło bo "pistolet" troszkę był opóźniony.

 

Zdarzyło się tak dwa razy z rzędu, ale pierwszy raz zbagatelizowałem, bo odbił pistolet, a ja dolewałem do kwoty, ale za drugim razem już tylko do odbicia pistoletu tankowałem i był wyciek około 2 litrów. Byłem dzisiaj pod samochodem na kanale i niestety oprócz plamy od ropy nic nie widać.

 

Zaznaczam, że to nie były moje pierwsze tankowania do pełna, bo robiłem już to wielokrotnie i nawet bujałem samochodem, aby weszło więcej i takie sytuacje nie miały miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkręć w bagażniku mała pokrywę na 3 śruby, pod spodem masz zbiornik z dużą nakrętką. Częst spod niej cieknie. Trzeba ją odkręcić i wymienić albo poprawnie założyć uszczelkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odkręciłem dzisiaj ten dekiel i tak jak mówisz jest duża nakrętka, ale trochę się obawiałem ją ruszać bo jestem laikiem w tych sprawach, a tam wychodzą jakieś dwa przewody i podpięcie elektryki co z tymi przewodami mam uczynić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tam cieknie to bedzie mokro wokół tej nakrętki. Wtyczkę się zdejmuje jak każdą w vw (dopchnij ją, wciśnij zatrzask i wtedy wysuń), przewody w 3bg są na szybkozłaczkach (wciskasz zatrzask i rozłaczasz),a w 3B na opaskach śrubowych. Rozłączanie niczym nie grozi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Gdy tankuje do pełna to wycieka mi jakieś 0,5 litra paliwa. Jeździłem z tym kilka tygodni i było OK. Dochodziłem nawet do rezerwy. Ostatnio wybrałem się w dłuższą podróż (1300 km) i pojawił się dziwny objaw. Po przejechaniu około 400 km po napełnieniu zbiornika paliwem silnik gasł. W baku miałem wtedy około pół zbiornika paliwa. Przed zgaśnięciem autem trochę szarpało. Po zatrzymaniu się silnik gasł i nie można go było odpalić. Dopiero po kilkunastu próbach załapywał i można było jechać przez chwilę dalej. Po zalaniu zbiornika ropą do pełna można było jechać następne 400 km. Działo się tak 3 razy z rzędu. Czy może mieć to związek z nieszczelnością wlewu? Jeśli tak to jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem:( strasznie mokro pod dekielkiem,nie wiem czy wystarczy go dokręcić czy wyjąc i sprawdzić uszczelkę??Może mi ktoś opisać jak dokładnie rozłączyć kostkę, żeby jej nie uszkodzić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności