Skocz do zawartości
killerek

Głośniki w podszybiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się dowiedzieć opinii na temat tych głośników.Moje zaczynają chrapolić i czy warto takie kupić,ewentualnie jakie inne.Samochód taki jak w opisie obok.Radio to Kenwood KDC-W3041

 

 

 

 

http://allegro.pl/item1150893071_podszybie_volkswagen_golf_vento_passat_polo_seat.html

Edytowane przez killerek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 40zl to zawsze mozesz zaryzykowac.ja mam na podszybiu jbl 438 i wcale nie zaluje ze je kupilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam chciałbym się dowiedzieć opinii na temat tych głośników.Moje zaczynają chrapolić i czy warto takie kupić,ewentualnie jakie inne.Samochód taki jak w opisie obok.Radio to Kenwood KDC-W3041

 

 

http://allegro.pl/item1150893071_pod...polo_seat.html

 

Zamiast tego wolałbym już słuchać brzęczenia mojego RP. :)

 

Powiedz co za sprzętem dysponujesz ogółem, tj czy masz kieszenie z miejscem na głośniki, ile chcesz pieniędzy przeznaczy itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak nie mam kieszeni z głośnikami w drzwiach.Mam tylko głośniki w podszybiu i w bagażniku przy szybach.Nie jestem jakimś melomanem.Ważne by przyzwoicie grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz zeby fajnie gralo to wywal glosniki z tylu.tak ja zrobilem.wywalilem te z tylnej polki.wycielem otwory w tapicerce mtylnych drzwi i wstawilem glosniki 6x9 tzw.jajka.odrazu zauwaszysz efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm szkoda mi ciąć tapicerki.Ja mam kombi.Czy to prawda że te głośniki w bagażniku kombi to porażka VW ?.Może w przyszłości kupie sobie kieszenie przednie na głośniki,ale jak na razie mam inne wydatki.

 

 

 

By wstawić głośniki w tylne drzwi wystarczy tylko wyciąć otwory w tapicerce i je przykręcić?

Kable są przecież pociągnięte.Jeśli nigdy nie miałem w tylnych drzwiach głośników to będzie miejsce przygotowane w drzwiach? Jakiś dystans był by potrzebny?

Edytowane przez killerek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm szkoda mi ciąć tapicerki.Ja mam kombi.Czy to prawda że te głośniki w bagażniku kombi to porażka VW ?.Może w przyszłości kupie sobie kieszenie przednie na głośniki,ale jak na razie mam inne wydatki.

 

By wstawić głośniki w tylne drzwi wystarczy tylko wyciąć otwory w tapicerce i je przykręcić?

Kable są przecież pociągnięte.Jeśli nigdy nie miałem w tylnych drzwiach głośników to będzie miejsce przygotowane w drzwiach? Jakiś dystans był by potrzebny?

 

Tak są do niczego. To 4x6 cala w przegrodzie nieskończonej w dodatku w plastikowej obudowie. Niskich tonów praktycznie brak, a już na temat samego zastosowania głośników na głowami nie wspomnę.

 

Jeżeli chcesz aby coś przyjemnie pogrywało w czasie jazdy i nie tylko to jednak musisz trochę wydać. Po najtańszej opcji jakaś dekarka, kieszenie na głośniki i zestaw odseparowany to jednak jakby nie patrzeć kilkaset złotych. Jeżeli taka opcja cię nie interesuje, to napisz o swoich wymaganiach i jakiejś półce cenowej, bo trudno coś doradzić.

 

Nie wiem skąd rodzi się idea montowania z tyłu głośników, często mocniejszych i lepszych niż z przodu. Czyżby niektórzy kierowali siedząc na tylnej kanapie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem,nie jestem jakimś tam super melomanem,chcę by to grało przyzwoicie.Cena jaką mogę wydać to ok.200zł.

 

Myślę czy nie wsadzić głośników w tylne drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam nie wiem,nie jestem jakimś tam super melomanem,chcę by to grało przyzwoicie.Cena jaką mogę wydać to ok.200zł.

 

Żeby grało przyzwoicie trzeba dać więcej. Jednak jeśli ma koniecznie być ok 200zł to proponuję jakiś używany zestaw odseparowany o mocy ok 40-50rms plus kieszenie z miejscówkami na głośniki. Za dobrze to nie zagra, ale na pewno bije na głowę standardowe 10cm w podszybiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem z tylu te glosniki na tej połce jbl 4x6 chyba 60wat rms tylko ze stare juz jak swiat byly.a co do tej tapicerki to zdejmujesz ja.odrysowujesz ksztalt glosnika.wycinasz dziure,bez zadnego dystansu dajesz,obudowe glosnika wraz z glosnikem przykrecasz do tapicerki sruba tylko za tapicerka dajesz blaszke zeby glosnik trzymal sie lepiej tapicerki.a noi na magnes glosnika przyklejsz jakis filc zeby magnes nie dotykal blachy drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mialem z tylu te glosniki na tej połce jbl 4x6 chyba 60wat rms tylko ze stare juz jak swiat byly.a co do tej tapicerki to zdejmujesz ja.odrysowujesz ksztalt glosnika.wycinasz dziure,bez zadnego dystansu dajesz,obudowe glosnika wraz z glosnikem przykrecasz do tapicerki sruba tylko za tapicerka dajesz blaszke zeby glosnik trzymal sie lepiej tapicerki.a noi na magnes glosnika przyklejsz jakis filc zeby magnes nie dotykal blachy drzwi

 

Kolego zanim się wypowiesz poprostu pomyśl... Autor tematu ma kiepskie 10cm w podszybiu na wykończeniu, czyli praktycznie brak sceny z przodu, a ty chcesz aby zapakował coś z tyłu. Ludzie ogarnijcie się, bo ta odwieczna moda na pakowanie coax'jali, elips i tub mnie osłabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam nie wiem czy dobrze zrobiłem ale kupiłem te głośniki z pierwszego postu.Moje miały 60 wat a te nowe mają 100wat.Nawet już je zamontowałem w aucie.Gra ładnie ciekawe na ile starczą?Za jakiś czas wywalę te głośniki z bagażnika i wstawię jakieś w tylne drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam nie wiem czy dobrze zrobiłem ale kupiłem te głośniki z pierwszego postu.Moje miały 60 wat a te nowe mają 100wat.Nawet już je zamontowałem w aucie.Gra ładnie ciekawe na ile starczą?Za jakiś czas wywalę te głośniki z bagażnika i wstawię jakieś w tylne drzwi.

i bardzo dobrze :) na te 100W nie masz co liczyć ;) to moc wyssana z palca, bedą miały góra 25W i to mocno naciągane może ale pod same radio idealne :] wystarczą na długo, jeśli będziesz normalnie słuchał, żeby mieć lepszy efekt jeszzcze, to weź wyciągnij te głośniczki z podszybia i pod nie tam wciś gąbkę, taką zwykłą jak masz w fotelach czy kanapie, bo tam jest dziura i dźwięk sie traci, daj tam gąbkę, żeby było "szczelne" głośniczki odrazu inaczej -lepiej zagrają ;) więcej średnich tonów i jakiegoś kickbasu, jeli to można czymś takim nazwać :D

pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności