Skocz do zawartości
Gość sailor_ro

coś rzęzi ...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sailor_ro

sluchajcie po wymianie paska rozrzadu,zauwazylem ze oslona plastikowa jest taka rozmiekczona,po założeniu(i wkreceniu nawet brakujacych srubek)co jakis czas cos mi tak rezonuje,ale to maly pikuś bo dzisiaj zaczeło mi coś rzęzić tak jakby z alternatora,slychac to na wolnych,bo w czasie jazdy to ginie.i teraz co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pasek za mocno napięty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sailor_ro

no tak,ale ja zapomnialem dodac ze od tej wymiany to juz zrobilem ze 4 tys. km i to sie teraz stalo,no nie wiem,wydaje mi sie ze nie jest za mocno napiety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kokkonen
od tej wymiany to juz zrobilem ze 4 tys. km i to sie teraz stalo,no nie wiem,wydaje mi sie ze nie jest za mocno napiety.

Prawdopodobnie był za mocno napięty i poleciały łożyska w alternatorze. To się zdarza po wymianach pasków :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj zaczeło mi coś rzęzić tak jakby z alternatora,slychac to na wolnych,bo w czasie jazdy to ginie.i teraz co to moze byc?

 

jeśli masz napinacz paska alternatora to on na 99% :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sailor_ro

pasek rozrzadu za mocno napiety,tak jak kolega wyzej zasugerowal,wiecej juz do tego mechanika sie nie pofatyguje.dzieki temat zamkniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bodo

Mam Paska 1,9 TDI i z okolic alternatora słychać rzężenie na wolnych obrotach. Słychać to bardziej ze środka kabiny niż z zewnątrz. Alternator był sprawdzany i jest OK.

Przymierzam się do wymiany napinacza paska alternatora. Rolka skacze na wolnych obrotach.

Czy może ktoś wie, czy jest jakaś regulacja naciągu napinacza paska alternatora?

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdż napinacz paska alternatora, podciągnij go żabą i zdejm pasek alternatora, zobacz, czy rolka nie piszczy lub czy nie jest zatarta, powinna się obracać praktycznie bez oporu lub z minimalnym, poruszaj żabą założoną na pręcie do którego jest przymocowana rolka, sprawdż czy pręt wraca do punktu wyjścia podczas ruszania nim, może być uszkodzona sprężyna z drugiej strony i nie naciąga tak jak trzeba chociaz ja bym stawiał albo na uszkodzone koło pasowe te na wale korbowym albo na łożysko w alternatorze. jak masz zdjęty pasek to zakręć kołem alternatora i posłuchaj czy nie jest zbyt głośne i nie ma dużych oporów. No i jak ktoś to już określił big problem. Budowa koła na wale jest taka że na tulejce nalana jest guma a nią osadzona obręcz z rowkami na pasek.Do tego koła przykręcone jest drugie całe z metalu. Oznacz oba koła i sprawdż czy się nie przesuwają wzgledem siebie bo powinny pracować w osi. Jeżeli się przesuwają to masz temat jasny. Dżwięk tak sie niesie że słychac go praktycznie z każdej strony w komorze silnka gdzie napędza pasek alternatora. Przeważnie piszczy wtedy na zimnym silniku przy wolnych obrotach lub podczas włączenia klimy też wolne obroty. No i przy obrotach 1000, 1200 hałas ginie. Ginie tez jak nagrzeje się silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności