Skocz do zawartości
miroslaw204

klimatyzacja zawór rozprężny

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich moj problem polega na tym ze gosciu ktory mi naprawia klime powiedzial ze mam uszkodzony zawor rozprężny czyli gaz jest wszystko dziala prawidlowo ale nie chlodzi ,szczelnosc ok poprostu wszystko prawidlowo tak jak powino byc i powiedzial tak to drugie cisnienie jest 0,8 bar a powino byc 0,2 bar (nie sprawdzal skraplacza ,parownik) czy on ma racje bo koszt naprawy nie jest maly :zecozawór kosztuje około 250 zł nowy

Edytowane przez miroslaw204

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ten fachowiec zmęczony upałami chyba jest. Nie mógł od razu Ci wymienić tego zaworka. Cena około 15pln i od razu byłoby wiadomo czy po wymianie jest dobrze czy należy szukać dalej jakiejś usterki w układzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko zawór rozpreżny kosztuje około 250 zł nowy i trzeba rozebrac trochę samochodu bo jest w środku a ty o jakim zaworku piszesz

Edytowane przez miroslaw204

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko zawór rozpreżny kosztuje około 250 zł nowy i trzeba rozebrac trochę samochodu bo jest w środku a ty o jakim zaworku piszesz

 

rgh1279354483a.jpg

 

Tak patrzę sobie w rysunek z ETKI to widzę tylko 2 zawory pozycja 39 to zawór napełniania kosztuje 45 zł w ASO. Pozycja 38 B zawór ,przełącznik wysokociśnieniowy, zawór bezpieczeństwa i kosztuje w ASO 10 zł jest jeszcze pozycja 17 i jest to p[rzełącznik niskiego cisnienia dla czynnika chłodzącego kosztuje w ASO 147 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawor rozprezny to jest raczej dławik na etce 6a. koszt nie w aso około 15zł.jak jest zawalony to rurka za nim powinna sie lekko pocic, przynajmniej u mnie taki objaw wystepował przed wymiana. dobrze przy okazji wymiant dławika wymienic osuszacz a i jeszcze jedna wazna rzecz wymienic uszczelki na rozłanczanych przewodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zawor rozprezny to jest raczej dławik na etce 6a. koszt nie w aso około 15zł.jak jest zawalony to rurka za nim powinna sie lekko pocic,
Dlatego się dziwię cenie 250 zł. Może bawiDanek ;) coś podpowie bo on ma klimę w jednym paluchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja naprawde niewiem moze gsciu chce mnie wykosic a co mowicie o tym skraplaczu mi sie wydaje ze pierwsze to powinien go wimienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja naprawde niewiem moze gsciu chce mnie wykosic a co mowicie o tym skraplaczu mi sie wydaje ze pierwsze to powinien go wimienic

 

skraplacz powinno standardowo wymieniać co 2 - 3 lata z tego co się orientuje...

 

Roger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skraplacz powinno standardowo wymieniać co 2 - 3 lata z tego co się orientuje

To coś chyba się słabo orientujesz. Skraplacz to jest "chłodnica" klimy zamontowana z przodu auta za zderzakiem. Może chodzi raczej o osuszacz- chociaż nawet autor wątku nie wie o co chodzi. W takim wypadku najlepiej jednak zdać się na jakiś warsztat i nie kombinować samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje sprawdzilem to jest osuszacz czy on może powodowac jakiś zator bo gosciu ktory to naprawia wogóle tego nie sprawdzil i upar sie na zawór rozpreżny ten co jest w środku za deską pasażera sporo trzeba tam rozebrac żeby się dostac jeszcze nie rozbiera samochodu ale w tym tygodniu bedzie dzialal tłumaczy sie tym ze to drugie cisnienie jest za wysokie powino byc 0,2 a jest do 0,8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz racje sprawdzilem to jest osuszacz czy on może powodowac jakiś zator

Może. W osuszaczu jest filtr dlatego należy go wymienić co parę lat.

250 zł bo teraz dojdą koszty napełnienia układu. Bo sam zaworek kosztuje te 15zł ale żeby go wymienić trzeba wypuścić czynnik.

Tu masz co nieco na temat klimatyzacji samochodowych http://www.autotechnika.waw.pl/szkolenia/szkolenia_serwisowe/szkolenia_picanto/SA_Klimatyzacja.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawror rozprezny znajduje sie przy kroccach do napełniania klimy dokładnie w cienkiej rurce przy zaworku jest takie zgrobienie. trzeba tylko spuscis gaz rozkrecic polaczenie i zapomoca szczypiec wyciagnac ow dławik, nowy trzeba wcisnac az sie zchowa cały w rurce (ciezko wchodzi) wymienic uszczelke i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności