Skocz do zawartości
Krystian305

Passat B5 Variant 1997rok 1,9 TDI 81kw nie jestem pewien ale pewnie AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie nie jestem pewien oznaczenia silnika ale objawy podczas przyspieszania szczególnie po 80km/h łapie muły i zaczyna kopcić po chwili mu przechodzi i ciągnie dalej. Zrobiłem logi pierwszy raz nie mogłem zrobić 000 program wywalał jakiś błąd (VAG COM 311-2) a na dodatek nie mam nikogo w Grudziądzu znajomego od którego mógłbym sprawdzić N75 czy jakoś tak się ten czujnik nazywał.

 

Logi statyczne

003

004

011

 

Dynamiczne

001

003

004

008

010

011

 

Mam nadzieję że w miarę to wyszło poprawnie i w porównaniu z innymi logami użytkowników czy Turbo za słabo nie dmucha. i w jaki sposób, czym czyści zawór i przepływomierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepływka ma złe wskazania , pedał gazu nie wciśnięty do końca przy próbie dynamicznej , turbo słabo dmucha.... Temat odnośnie czyszczenia przepływki już był...ale podpowiem można to na szybko spróbować zrobić np zmywaczem do tarcz hamulcowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pedał wciskałem na maksa w glebę może potencjometr się też kończy. Samochód siostry i jestem załamany ile rzeczy się w nim kończy nie ma to jak B3. Czyli na początek przeczyścić przepływkę i spróbuje ponowne dynamiczne wykonać. A dlaczego nie mogę zrobić logów grupy 000 wywala mi błąd zakazany obszar czy coś w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepływka ma złe wskazania

 

pokaz palcem gdzie ...

 

 

p.s Krystian jak narazie zostaw MAF w spokoju ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pedalu gazu to bedziesz mial okienko throttle position i na wcisnietym gazie w podloge ma pokazac 100%. Silnik nie musi chodzic, byle stacyjka byla wlaczona oczywiscie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spanky ma rację pospieszyłem się z MFA wskazanie jest ok -dla poziomu gazu ok 90 %, zobacz co blokuje ped ał gazu, może wycieraczka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywaliłem wycieraczkę i zrobiłem ponownie testy okazało się przy turbo gumowy łącznik się skończył od IC do Turbo. Na razie wstawiłem na sztukę od znajomego ze starego IC dostałem i zrobiłem to co poniżej przedstawiam.

 

Dynamiczne

001

003

004

008

010

011

 

i jeszcze pytanko w jakim bloku jest ta funkcja od potencjometru gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok 10 kolumna "Throttle" teraz było ok.

Edytowane przez piotr89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaz widać np w grupie 010 "Throttle" 100% gaz w podłodze, 0% bez gazu. teraz jest 100% czyli wycieraczka przeszkadzała. Biorąc pod uwagę wiek auta to będzie śmigać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wg parametrów wszystko dobrze i się nie czepiać szczegółów. Ogólnie pasek odżył na co dzień jeździ siostra nim przyjeżdża tylko na serwis za blokiem che che. Został mi tylko moduł komfortu i problem z brakiem oświetlenia wnętrza i mokro pod wycieraczką kierowcy. Dzisiaj zauważyłem mokry ślad od tego podnóżka z lewe strony dziwne rzeczy. Ale to już po za tematem. Dzięki wszystkim za pomoc i analizę logów. Tylko ciekawe dlaczego nie wchodzi grupa 000 i nie mogę wejść w silniku w blok 04 BS. Jakiś błąd wywala VAG 314

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pełnej wersji i dlatego nie masz dostepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności