Skocz do zawartości
MłodyWilk22

Chip a katalizator, chip a turbina?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam kilka pytań do osób w tym siedzących...

 

Niebawem mam zmiar zapodac w dobrej firmie we wrocku wiruska.

 

I teraz pytanie - czy przed chipem trzeba wyciąc katalizator?

Pytam bo autko było bardzo dynamiczne dopóki nie trafiłem na chrzczone paliwo. Auto po oddaleniu się od stacji załpało muła. Byłęm zmuszony na tym przejechać około 200KM. Po nalaniu dobrego paliwka znowu stało się dynamiczne ale mam wrażenie, że troszkę umarł dół. Próbowałem STP ale niewiele się zmieniło. Z logów wynika, że wszystko OKI.

Gorzej się także zbiera po wciśnięciu gazu do deski - jak lekko odpuszcze to idzie znacznie lepiej.

 

Więc pytanie, czy od dziadoskiego paliwa mógł zapchać się katalizator kóry teraz przeszkadza spaliom?

Czy tuner po zbadaniu autka przed chipem jest w stanie wykryć po logach, że jest zawalony katalizator czy jest to trudne do wykrycia?

 

 

No i druga sprawa ale to bardziej z ciekawości :)

Czy po chipie turbinka ma mniejsze szanse na zapiekanie się łopatek?

Bo skoro więcej pompuje to w takim razie dużo wcześniej pracuje w pełnym zakresie i nie trzeba profilaktycznie przeganiać autka co jakiś czas do wysokich obrotów. Czy też chip nie ma wpływu na takie rzeczy?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak po odpuszczeniu gazu się lepiej zbiera, to przepływomierz i/lub kierowniczki (Zrób logi i będziemy gdybać). Kierowniczkom nic nie pomoże jak auto ma duży przebieg i olej z odmy leje się do dolotu przez nieszczelne uszczelniacze w głowicy... a po zrobieniu programu właśnie jest większa szansa na zapieczenie "kierowniczek" z tego względu, że sterownik przyjmuje większe wartości doładowania i nie ma już tak często potrzeby go "zbijać" zmieniając geometrię strony gorącej turbiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Passata 1.9TDI AFN z przebiegiem przy kupnie jak się później okazało 300kkm i przez 4 lata użytkowania(80kkm) nigdy nie miałem problemów z turbiną(przy sprzedazy miał prawie 400kkm). Jeźdżę dynamicznie i sztanga cały czas chodziła idealnie, bo o turbinkę potrafię dbać :)

 

Nauczyłem się na passacie i przy kupnie A6 1.9TDI AVG przebieg sprawdzałem w ASO - 223kkm, także stan kondycyjny silnika jak i wszystkich podzespołów to przepaść - widać te 200kkm różnicy :)

Sztanga w turbinie chodzi leciuśienko w pełnym zakresie. Zresztą logi były oceniane na forum i wszystko cacy. Z logów statycznych wynika, że wtryski też w idealnym stanie, nawet po tej felernej ropie. Zero dymka przy odpalaniu i przy gazie w podłodze.Więc jakim elementom to paliwko zaszkodziło?

 

Mimo iż A6 jest cięższa od B5 to jest też dużo silniejszy i dynamiczniejszy od B5... wszytko spieprzyło się od tego paliwa. Myślałem, że to zbieg okoliczności i wymieniłem tez przepływkę na nówkę Pitburga i zero poprawy.

 

Do logów zero zastrzeżen więc dlatego podejrzewam katalizator. No chyba, że te upały tak działają na osiągi.

 

Pytanie tylko dlaczego słabnie po maksymalnym wcisnięciu gazu. Kilka osób to opisuje taki problem na forum ale jeszcze nikt tego nie rozwiązał...

 

Ale nie wiem czy jest się czym martwić - tuner zrobi tak by po wciśnięciu do deski nie słab, a wrecz odwrotnie - robił się rakietą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No chyba, że te upały tak działają na osiągi.

 

I tutaj masz kolego rację. W upały auta stają się słabsze, a szczególnie te z turbiną (cieplejsze powietrze = mniejsza gęstość powietrza = gorsze spalanie = gorsze osiągi).

 

Fmic poprawi sytuację, ale tez nie na tyle, że auto będzie jechało jak w zimie :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Co sądzicie na temat tego Chipa?

http://www.racechip.de/

Koleś kupił i sobie zachwala. Może ktoś testował, sprawdzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świeżak jestes, wiec bez warna. Chcesz kupi jakis rezystor za 229eur a za 1200 pln mozna miec bardzo dobry program od Rogala.... niezle nizle glowkujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie cus mozna sobie samemu zrobic za 10zł:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba taniej:bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności