Skocz do zawartości
magik22

Skrzynia biegów passat b6 19tdi 2006r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie bo kilka tygodni temu zaparkowałem mojego paska na parkingu pod lekkim wzniesieniem i zostawiłem na wstecznym biegu (skrzynia manuala) . Rano przyszedłem by pojechać do pracy i nie mogłem zmienić biegu siłowałem się z nim chyba 3 minuty. Proszę was koledzy o pomoc czy coś się może dziać ze skrzynią czy to jakieś początki czegoś?????

Edytowane przez magik22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzynia manualna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak manualna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wnioskuje z opisu ze zablokowała się na wstecznym ?

może należy sprawdzić stan mechanizmu który nie dopuszcza do blokowania skrzyni nie wiem jak jest w twoim ale na ogół to sprężynka i kulka lub kilka takich zestawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuje za odpowiedz i czekam na dalsze odpowiedzi na moje pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslę, tak jak kolega powyżej...

P.S - Jak w MALUCHU, czasami świrowały. Mam tez manuala w 1.9TDI B6 i nic, chodzi gładko :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też chodzi dobrze ten przypadek stał się tylko raz ale boje się że co może się zaczyna psuć a na dodatek mieszkam w angli i byłem w serwisie vw i nie mogą mi pomóc bo nie wiedzą czemu tak się stało i co jest przyczyną :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn teraz jest juz dobrze?

bo tego w sumie nie napisales

nie wiem, a moze to banał. jak zostawisz samochod na jakims biegu i on sie o niego (opiera) zeby nie zjechac to moze byc problem z jego wypięciem . chociaz z drugiej strony pewnie odruchowo sprzęgło wciskasz ja przynajmniej wciskam i wiadomo rozłancza sie naped.... hmm ciekawy przypadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie zdarzyło mi się że się bieg zablokował od tamtego czasu. Tylko własnie pierwszy raz się z takim czymś spotkałem miałem kilka aut i nigdy tak nie miałem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passat to samochód z duszą... ja bym się zaczął martwić jeżeli by się to powtórzyło. oczywiście prowokowałbym tą skrzynie przy każdej okazji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wicie może koledzy ile oleju należy wlać do skrzyni biegów bo słyszałem że niecałe 2 litry chyba 1.8l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę tu masz podane oleje [ATTACH]33588[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałes troche poszarpać samochodem ? Delikatnie go zasprzęglić..

 

Można tez spróbować samemu ręcznie wyrzucić bieg, ale musisz wyjąć puszkę filtra powietrza i rurę (nie problem) i aku z obudową (troche wiecej pracy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a miał może któryś z kolegów taki problem ze skrzynią hnv 5 biegową. Podczas jazdy na wprost rzęzi na 3,4 biegu na 1,2,5 i wstecznym jest cisza. Na biegu jałowym jest cisza. Problem występuje tylko jak są włączone biegi które wymieniłem. Jak puszczę pedał gazu to także jest cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos sie moze orientuje jak rozebrac na czesci skrzynie manualna 5-cio biegowa JCX ?

Udalo mi sie ja rozpolowic, jednak polowki skrzyni rozeszly sie na okolo 15mm i trzymaja sie jakby na poloskach.

Jak je rozdzielic ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności