Skocz do zawartości
blackvagen

[B5] Dodatkowe obniżenie tyłu na gwintowanym zawieszeniu

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam gwint H&r przód jest wystarczająco obniżony i mam jeszcze sporą regulacje.. leczy tył mam na max w dól i nie jestem zadowolony bo wysoko stoi.

czy ktoś próbował przeszczepić spręzynę z innego modelu.. ? krótszą? obniżające np -50 np. z astry? lub innych których maja sprężynę na belce.?

pozdrawiam :kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal nakrętkę regulacyjną to siądzie z 15-20mm :) Sprawdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wywal nakrętkę regulacyjną to siądzie z 15-20mm Sprawdzone.

no i tyle mi w zupełności wystarczy.. dzięki za poradę.. w wolnym czasie to zrobię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wywal nakrętkę regulacyjną to siądzie z 15-20mm

walnąłeś jak łysy czupryną o kant kuli

b5 mają to do siebie, że po wyjęciu tależyka sprężyna gdy nie jest nówka sztuka wchodzi bez najmniejszych oporów co może skutkować jej wypadnięciem na jakiejś hopce, nie musze się chyba rozwodzić jakie niebiezpieczeństwo to może powodować dla nas sanych i dla innych osób...

 

---------- Post added at 08:36 ---------- Previous post was at 08:34 ----------

 

druga sprawa, że nawet jeśli wsadzasz nową sprężynę to po jakimś czasie się ona ubija zatem kończy się to tak samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mocne słowa.

Wywal nakrętkę regulacyjną
czytaj ze zrozumieniem zanim coś napiszesz foto czarne (nakrętka out a tależyk zostaje czerwone szczałki.

4988a273b3a7a313m.jpg

że nawet jeśli wsadzasz nową sprężynę to po jakimś czasie się ona ubija zatem kończy się to tak samo...
nie wiem po jakich durach trzeba jeździć i jak szbko :) pozatym auto ma cały czas opor bo wazy jak moze wypaść sprężyna ? na dziurach pracuje jak każda inna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytaj ze zrozumieniem zanim coś napiszesz

tu nie ma różnicy co wywalisz zawsze tym sposobem zmniejszasz siłę rozporową sprężyny

 

nie wiem po jakich durach trzeba jeździć i jak szbko pozatym auto ma cały czas opor bo wazy jak moze wypaść sprężyna ? na dziurach pracuje jak każda inna..

odpukać, ale różne sytuacje mogą zdarzyć się na drodze i to w momentach gdy najmniej się tego spodziewamy. owszem auto ma opór, ale gdy zostanie mocno podbite jest chwila gdy sprężyna łapie luz.

 

nigdy nie wnikałem specjalnie na ile jest to prawdą, ale słyszałem o wypadku, w którym pojazd został sepchnięty przez inny na krawężnik, a w momencie opadnięcia auta po podbiciu sprężyna wystrzeliła trafiając tam w kogoś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten talerzyk gómowy wywal tez pomaga

Edytowane przez Majcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tua
ja wyrzuciłem nakrętkę i talerzyk . I właśnie witek-b5, już kiedyś się wypowiadałeś na ten temat ,masz tak zrobione ? Bo ostatnio postawiłem tył na kozłach i nie ma możliwości żeby wyskoczyła sprężyna. No chyba że latasz na spuszczonym gwincie po leśnych hopkach z dużymi prędkościami to wtedy to wszystko rozumiem. W sumie to się nie znam na tym ale zrobiłem tak ponad 10 tys km...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kw gwincie amor jest tak krotki ze nie ma opcji wypadniecia sprezyny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki za poradę.. :) w piątek wyrzuciłem nakrętkę i jest wystarczająco nisko :)

co do wypadnięcia sprężyny auto miałem na podnośniku i musiałem się trochę namęczyć żeby ja wcisnąć

latasz na spuszczonym gwincie po leśnych hopkach z dużymi prędkościami
kto lata po chopkach na gwincie jeszcze nisko.:P ten ktoś musiał być hardkorem dla mnie krawężnik 10 cm to już chopka nie do przeskoczenia he :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blackvagen którą nakrętkę wyrzuciłeś?? tą kontrę?? daj zdjęcie jak to teraz wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam takich nakretek regulacyjnych. Posiada ktos na zbyciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności