Skocz do zawartości
Patrick

Miejsca lewarowania paska-gumowe odboje-montaż

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Szukając nakładek na podnośnik żabę, znalazłem takie coś:

http://www.passatworld.com/forums/showthread.php?t=151261

Dla tych co nie znają angielskiego- w skrócie, można zakupić w aso takie jakby odboje/podkładki, które wsadza się w fabryczne otwory i już mamy znakomite miejsca podnoszenia paska. Fabrycznie otwory zaślepione są zaślepkami, które należy wyciągnąć.

Mam zwykłą żabę i wkurza mnie, że nie ma żadnej gumowej nakładki, dodatkowo podnoszę zawsze w miejscu gdzie powinno się podkładać fabryczny lewarek i wtedy jest problem gdzie podłożyć kobyłkę.

Te odboje rozwiązują sprawę doskonale.

Podane są dwa numery

 

8N0-804-583 (cztery sztuki potrzebne)

8N0-803-855 (cztery sztuki potrzebne)

 

Dwa numery części bo jedno to guma, którą wkładamy w otwór w podwoziu, a druga część wciskamy w tę gumę-koszt tych dwóch elementów to ok 5 funtów, koszt kompletu na auto to 20funtów . Dla mnie bomba-nie mając kanału, ani najazdu, a dysponując tylko lewarkiem żabą i koziołkami, to takie coś jest na wagę złota. Mam nadzieje, że komuś się przyda.

Dodałem zdjęcia jak to wygląda, również oglądałem pod autem te miejsca gdzie to się wkłada i faktycznie mam je ;)

Edit: w poście nr4 dodałem instrukcję ze zdjęciami jak to założyć.

DSC00268.jpg

DSC00269.jpg

DSC00270.jpg

DSC00271.jpg

Edytowane przez Patrick
uporządkowanie postu-usunąłem wpisy już nie aktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do żaby mam taką grubą podkładkę gumową (dostałem od sąsiada co pracuje w zakładach kolejowych), jest podatna na odkształcenia ale niezniszczalna, ale jak zostawiłem samochód do wyjęcia skrzyni to debile podnosili żabą za rant progu bez żadnego zabezpieczenia i go troche zmordowali. Jak to zabaczyłem to mnie troche zagotowało ale trudno. Też chyba takie coś zastosuje u siebie, dla własnej wygody. Możliwe jeden zestaw jest na przód a drugi na tył. Jak znam zycie to w salonie zrobią wielkie oczy i będą ściągać na zamówienie z Niemiec :D

 

pzdr

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą odbierałem olej do asb, więc od razu zamówiłem te gumy. Potrzebujemy jeden i drugi numer, jedną część wciskamy w podwozie, a druga część wchodzi w nią. Koszt 5 funtów więc śmieszne pieniądze.

A do żaby zamówiłem sobie to:

http://www.moto.allegro.pl/item1118392933_nakladka_gumowa_na_podnosnik_zaba_najtaniej.html

Ja niestety sobie sam już trochę żabą zryłem rynienkę-ale co tam, kupię trochę czegoś w rodzaju baranka do zabezpieczenia i po kłopocie. A podnosić będę tylko za to co pokazałem w pierwszym poście. Za tydzień zmieniam olej w asb, to i od razu zamocuje te gumy i zdam relacje jak się spisują. Dodam tylko, że od zawsze mi czegoś takiego brakowało w passacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dziś zainstalowałem te gumy. Najpierw trzeba wyciągnąć zaślepkę, potem włożyć gumę w dziurę (jak to brzmi ;) ). Włożyć, jest naprawdę ciężko, więc dobrze jest posmarować gumę olejem, a następnie pomóc sobie podnośnikiem hydraulicznym (ja tak zrobiłem). Następnie wkładamy część plastikowo metalową i dociskamy, aż wskoczy. Tym razem znów użyłem podnośnika. I tak z każdą następną i możemy się cieszyć nowymi miejscami na podnośnik. Dobrze jest zaopatrzyć się w baranka do zabezpieczenia miejsc wokół gum.

Zdjęcia z komórki, bo ją miałem pod ręką, więc piękne nie są, ale zawsze coś.

 

zaślepka z tyłu:

DSC00284.jpg

 

Lokalizacja zaślepki z tyłu względem znaczka lewarka na progu:

DSC00285.jpg

 

Guma po wciśnieciu:

DSC00286.jpg

 

Część plastikowo-metalowa przed wciśnięciem:

DSC00288.jpg

 

Po wciśnięciu:

DSC00289.jpg

 

Gotowe:

DSC00290.jpg

 

Przednia zaślepka:

DSC00291.jpg

 

Lokalizacja przedniej zaślepki względem klapki podnośnika (której brak u mnie):

DSC00292a.jpg

 

Wyciągnięcie zaślepki:

DSC00294.jpg

 

Gotowe:

DSC00296.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota Patrick.

Czy ktoś już wie ile kosztuje to u nas i czy jest do dostania od ręki? Mam nadzieję, że w stówce się to wszystko zmieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jarek-mam nadzieje, że nie tylko ja z tego skorzystam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super sprawa :) jutro sam działam w tym temacie, wszystkie 8 sztuk zostały zamowione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile to u nas kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile to u nas kosztuje?

 

Według cen dealera Gajosa ;)

 

8N0804583 - ELEMENT USTALAJĄCY - 8,31 PLN

8N0803855 - OŚ PÓŁKI - 16,26 PLN

 

Razem 98,28 PLN ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temat :), czy jest na forum osoba, która zajmuje się dystrybucją w/w gum czy trzeba kontaktować się z serwisem vw, jeśli cena była by taka jak w poście wyżej to chętnie bym zakupił :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nigdzie po za aso tego nie dostaniesz.

A chyba, że jeszcze w sklepach, które mają w ofercie oryginały jak wspomniany wyżej Gajos.

 

A ja mam inny problem-po założeniu gwintu lewarek mi się nie mieści pod auto ;) I na nic mi moje odboje. Muszę sobie sprawić żabę do obniżonych samochodów.

Edytowane przez Patrick
Dodanie drugiego zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odświeżę temat :), czy jest na forum osoba, która zajmuje się dystrybucją w/w gum czy trzeba kontaktować się z serwisem vw, jeśli cena była by taka jak w poście wyżej to chętnie bym zakupił :P

 

Pytaj tutaj np:

http://forum.vw-passat.pl/threads/118947-!-TYLKO-nowe-i-TYLKO-oryginalne-czesci-i-akcesoria-VW-!

http://forum.vw-passat.pl/threads/105142-Oryginalne-czesci-do-VW-najtaniej-Best-Solutions-www-best-solutions-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w sklepie Gajosa nie można kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz post nr 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patrz post nr 9

 

dokładnie, to miało być stwierdzenie a wyszło pytanie z mojej strony....tak więc można w sklepie online kupić http://sklep.gajos.com.pl/sklep/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności