Jump to content
Mrgiba91

Wyciek płynu chłodniczego - pompa?

Recommended Posts

Witam :) Sprostowanie tematu chodzi o płyn chłodniczy przepraszam za tą pomyłkę ale płyn okazał się płynem chłodniczym przepraszam nie widziałem odrazu ... jest to płyn chłodniczy Passat w dowodzie rejestracyjnym nie ma wpisanego modelu więc to składak VW Passat z 93 (Buda jest z 85 r. dlatego wpisałem b2) roku :) strasznie przepraszam pompa od płynu chłodniczego prawdopodobnie pękła lub jest uszkodzenia co spowodowało wyciek więc orientuje się ktoś jaki jest koszt zrobienia takowej rzeczy? :)

Edited by Mrgiba91

Po pierwsze B2 z '93 to troche nie pasi,skonczyli je produkowac w '88:P....a druga sprawa to wyciek pod autem nigdy nie moze miec nic wspolnego z pompa oleju ktora jest pod miska,w skrzyni korbowej i jakakolwiek jej awaria nie spowoduje zadnego wycieku pod autem.....wyprostuj dane auta i bedziemy kombinowac dalej

Sam "wkład" pompy kosztuje nowy z 70-80 zł w sklepie, wkład czyli ta wierzchnia część z kołem pasowym, jeśli z tamtąd ci cieknie to masz problem rozwiązany. A jeśli cieknie ta obudowa pompy przy silniku co jest no to ją musisz wymienić, na jakąś używaną najlepiej, koszt nie powinien być duży. Do tego uszczelki oczywiście nowe no i można od razu termostat wymienić ;)

wymienić, na jakąś używaną najlepiej

Jak się nie mylę, to u mnie był pęknięty ten właśnie korpus i wstawiałem od Golfa II. Koszt: pół litra za obudowę;)

Nie no ogólnie nie dolałem wody teraz mi się skojarzyło zanim wyjechałem a wcześniej były problemy z wodą tzn. się gotował :) no i pękła albo pompa albo uszczelka napisze jak tylko uporam się z problemem powiem ile to mogło kosztować i inne informacje co robiłem żeby temat został i przydał się w razie jakby ktoś miał podobny problem :)