Skocz do zawartości
melo

dziwne dźwięki z tylnego koła

Rekomendowane odpowiedzi

witam. ostatnio jechałem z otwartym oknem w tylnych drzwiach prawych (od pasażera) i zaskoczył mnie dziwny dźwięk dochodzący z tyłu auta; takie "pohukiwanie" narastające wraz z prędkością , słyszalne tak od ok. 60km/h. brzmi to mniej więcej tak , jakby prawymi kołami jechać cały czas po przerywanej linii oddzielającej pobocze, takie szybkie huhuhu. przy zamkniętych szybach nic nie słychać i nie czuć. gdy mam otwarte tylko szyby z przodu tez jest ok. sprawdzałem opony z tyłu , ale nie widzę by były powybulane:/ . co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze lozysko jezeli to lozysko to kolo powinno sie grzac pojezdzij troche i zobacz

Edytowane przez bbzzyyczczeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. ostatnio jechałem z otwartym oknem w tylnych drzwiach prawych (od pasażera) i zaskoczył mnie dziwny dźwięk dochodzący z tyłu auta; takie "pohukiwanie" narastające wraz z prędkością , słyszalne tak od ok. 60km/h. brzmi to mniej więcej tak , jakby prawymi kołami jechać cały czas po przerywanej linii oddzielającej pobocze, takie szybkie huhuhu. przy zamkniętych szybach nic nie słychać i nie czuć. gdy mam otwarte tylko szyby z przodu tez jest ok. sprawdzałem opony z tyłu , ale nie widzę by były powybulane:/ . co to może być?

 

Jak by nie było aktualnie zlotu w Spale to wątek by już był w śmietniku...Użyj wyszukiwarki,już jest wiele tematów z tym związanych.Stawiam na łożysko,ale to jest do sprawdzenia ;)

 

 

Tony,wzywam Cię :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu bo u mnie też dziwny przypadek... Coś stuka z okolic tylnego koła, metaliczny dzwiek jakby tłumik obijał się o blachę. Tylko tylne lewe koło, dokręcenie amora sprawdzone, z klockami wszystko ok, zacisk też dobrze skręcony, blacha za zaciskiem nie pogięta więc to też nie to... Stuka przy każdej prędkości w zasadzie... Ktoś wie co ewentualnie posprawdzać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego melo to jak nazwałeś pohukiwaniem to normalna sprawa.Otwórz drugie okno z tyłu i też usłyszysz pohukiwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie będę zakładał nowego tematu bo u mnie też dziwny przypadek... Coś stuka z okolic tylnego koła, metaliczny dzwiek jakby tłumik obijał się o blachę. Tylko tylne lewe koło, dokręcenie amora sprawdzone, z klockami wszystko ok, zacisk też dobrze skręcony, blacha za zaciskiem nie pogięta więc to też nie to... Stuka przy każdej prędkości w zasadzie... Ktoś wie co ewentualnie posprawdzać ?

 

Mimo wszystko stawiałbym na blachę za tarczą. Spróbuj odgiąć ją długim śrubokrętem w kilku miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz jeszcze czy sprężynki na klockach masz całe. miałem taki przypadek że sprężynka pękła i stukała o tarcze, najlepiej to sprawdzić jechać i przyhamować delikatnie przy otwartym oknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego melo to jak nazwałeś pohukiwaniem to normalna sprawa.Otwórz drugie okno z tyłu i też usłyszysz pohukiwanie.

 

już się o tym przekonałem:hehe , faktycznie tak było- wszystko to po prostu tak specyficzny szum powietrza. przyznaje że jak 14 lat jeżdżę różnymi autami, tak czegoś takiego jeszcze nie doświadczyłem:debil .... taka głupota, a już chciałem piasty tylne wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PAN88/87

Witam...nie zakladam nowego tematu bo nie potrafie...ale mam calkowicie inny problem gdyz z obu tylnych kol wydobywa mi sie dziwny dziwiek typu "silniczka od swiatel" tylko 100xmocniej .. pliss pomozcie...

 

passat b5 1.8T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności