Skocz do zawartości
Gość daw1m

czy to koniec turbiny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daw1m

czytałem wiele postów na temat turbiny ale nie spotkałem nic takiego co mi się dzieje a mianowicie zaczne od początku

auto miało słabe przyspieszenie, w okolicy 2,5 do 3 tyś obr/min była dziura w mocy więc po przeczytanych postach na ten temat stwierdziłem ze to przepływka , wykręciłem ją okazała sie cała czarna więc przemyłem ją spirytusem (pewnie był to błąd) ,zamontowałem i okazuje sie ze samochud odzyskał moc wkręca sie pięknie w obroty, lecz za każdym razem jak go odpale (nie zależnie zimny czy ciepły silnik) do czasu kiedy nie przekrocze 2200 obr/min samochud jest niesamowity muł , po przekroczeni tych obrotów nagle dostaje kopa i wszystko jest juz ok, aż do czasu jak go zgasze

czy to koniec turbiny i trzeba szykować kase na nową :przestraszony:

 

przebieg 260 tys

nie był podłączony pod diagnostykę, nadal szukam fachowca od tdi w okolicy Szczytna Warm-mazurskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotryd

Polecam KSJ-Moto na Augustowskiej w Olsztynie - Serwis Bosch'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pre_pl
nie był podłączony pod diagnostykę

ja wciąż bym obstawiał przepływkę... Ale diagnostyka niezbędna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rasial

wymień przepływkę i po kłopocie.Czasami sami szukamy złotych środków zapominając że niekiedy inaczej nie można ,jak tylko wymienić.Jestem po 2 wymianach i w tym roku wymieniłem po raz kolejny,lecz tym razem na nową zupełnie nową i jest tak jak powinno być .Czyli ciągnie bez dziur w obrotach.życzę tego samego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

odepnij przeplywke odpal i rura. Spr. czy lepiej czy gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Na bank nadal przepływka. Przepływki nie traktuje się żadnym tak spitytusem. Spirytus najlepiej wlać sobie do gardła. Jeżeli ktoś już chce poeksperymentować to musi mieć wodę królewską na podorędziu a nie spirit. Teraz czeka Cię diagnostyka i zakup nowej przepływki za 300zł + 30zł wymiana. No i tylko z ASO !!!

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość boder

witam. tez mam klopot z turbina. chodzi o to ze po przejechaniu okolo 10km moze troszke wiecej wylacza sie turbina i autko nie ma przyspieszenia. mieszkam w anglii a tu ciezko z mechanikami. moze ktos cos wie na ten temat.co to meze byc za usterka. ma passka 1,9 tdi z 98 roku. z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pre_pl
tez mam klopot z turbina. chodzi o to ze po przejechaniu okolo 10km moze troszke wiecej wylacza sie turbina i autko nie ma przyspieszenia. mieszkam w anglii a tu ciezko z mechanikami. moze ktos cos wie na ten temat.co to meze byc za usterka. ma passka 1,9 tdi z 98 roku. z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam!!!

 

zauważ, że to nie jest "też turbina". Wszyscy odpowiedzieli, że to przepływka.

Turbina się nie wyłącza, ona pracuje... tylko pewno wpadasz w tryb awaryjny.

A to może już być problem z turbiną, choć wcale nie musi.

Żeby wiedzieć więcej, niestety musisz podłączyć samochód do VAGa i zrobić test dynamiczny (podczas jazdy), albo kupić kabel do Vag-Coma (myśle, że na ebay.co.uk ktoś sprzedaje) i sobie ściagnąć program.

Opis jak zrobić taki test jest w FAQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. tez mam klopot z turbina. chodzi o to ze po przejechaniu okolo 10km moze troszke wiecej wylacza sie turbina i autko nie ma przyspieszenia. mieszkam w anglii a tu ciezko z mechanikami. moze ktos cos wie na ten temat.co to meze byc za usterka. ma passka 1,9 tdi z 98 roku. z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam!!!

 

Witam,

 

ja mialem podobny objaw choc objawialo sie to dziwnie po dlugim zjezdzaniu z gor. Czy jak wylaczysz silnik i uruchomisz go ponownie to wszystko jest OK?

 

pozdr.

 

luk

--

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności