Skocz do zawartości
jamal_2005

Zerwana sruba w miesce olejowej - tylko wymiana ??

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis wymienialem olej i za mocno dokrecilem korek spustowy i niestety zerwal sie gwint w misce. Gwint na korku ok, do pewnego momentu idzie dosc ciezko lecz juz przy koncowce luzuje sie i nie mozna go dokrecic. Sprawe rozwiazalem narazie grubsza podkladka i teflonowa tasma ale nie wiem czy to zda egzamin na dluzsza mete. Narazie auto stoi jutro sprwdze czy bedzie plama pod spodem. Czy ratuje mnie tylko i wylacznie wymiana obudowy miski ?? Ktos mi podsunal pomysl zeby wkrecic zwykla srube tylko o jakies 0.2 mm wieksza i wtedy jako ze miska jest z aluminium sama sie nagwintuje do wiekszej sruby. Czy ktos z was juz cos takiego przerabial ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w octavi przerabiałem to, tam jest miska aluminiowa.

 

przy pierwszej zmianie oleju nagwintowaliśmy otwór i wkręciliśmy większą zwykłą śrubę lecz olej nadal się sączył

 

przy drugiej zmianie partyzantki już nie odwalaliśmy i założyliśmy nową aluminiowa miskę!

 

dodam że gwint ukręcili w ASO skody i wkręcili śrubę na klej/silikon!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym miskę wymienił ale jak chcesz na jakiś czas to weź korek owiń pakułami takimi jak się stosuje w hydraulice i zakręć nie powinno lecieć.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagwintuj na nowo na wieksza srednice - podkładke miedziana i bedzie git:) sprawdzone 3 razy ;)

 

i odradzam miski nowe zamienniki - aluminium slabej jakosci i wymiary inne niz ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności