Skocz do zawartości
piotrek.sz7

Gdzie idą przewody od czujników klap???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie, czy wie ktoś gdzie można znaleźć przewody (gdzie idą) od czujnika przedniej klapy i od oświetlenia bagażnika? Chodzi by znaleźć gdzieś w okolicy bezpieczników. Potrzebne mi do podłączenia do alarmu. Z góry dzięki, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi by znaleźć gdzieś w okolicy bezpieczników

Tylnej klapy nie znajdziesz w skrzynce bezpieczników bo lampka dostaje stały plus a minus (i jego potrzebujesz do alarmu) idzie bezpośrednio z klapy na lampkę więc najszybciej będzie pociągnąć kabelek od lampki, a co do włącznika spod maski to sugerowałbym podobnie...a ten włącznik przy masce to fabryczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz alarmu fabrycznego w aucie to tych kabelków nie znajdziesz przy bezpiecznikach, a jeżeli takowy alarm posiadasz to kabelki ze wszystkich czujników będą dochodziły do centralki alarmowej, która jest za włącznikiem świateł. Schemat do fabrycznego alarmu można znaleźć w sieci wraz z reszta schematów do b4 z 94r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alarm fabryczny mam, to najwyżej popatrzę przy alarmie czy będą takie kable, a są takie:

czujnik przedniej klapy fabryczny chyba (nr 191 953 236) ma brązowy-pewnie masa i brązowy z czerwonym paskiem

tylna lampka ma brązowy z białym paskiem (2 przewody takie same się łączą) i czerwony z białym paskiem. Pewnie żeby się połączyć z tylną lampką to muszę poprowadzić kabelek przez cały samochód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, do sterownika fabrycznego alarmu przychodzą przewody ze wszystkich czujników czyli: maska przód, klapa tył oraz drzwi. Więc nie musisz żadnych przewodów z tyłu prowadzić, wystarczy się wpiąć pod oryginalny sterownik, z tym że istnieje taka możliwość że trzeba będzie odseparować się diodami bo mogą się dwa alarmy gryźć, ale raczej nie powinny.

Tutaj masz schematy elektryczne, na 4 stronie jest schemat alarmu.

http://volkswagen.msk.ru/electro/pass94.zip

Jeżeli po kliknięciu nie będzie się nic ściągać to wklej ten link do przeglądarki, bo mi coś nie działało.

Edytowane przez wlodek83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za schematy, już je chyba widziałem na forum gdzieś, Jakoś podłączę do tych kabli co wchodzą do fabrycznego i zobaczę czy będzie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności