Skocz do zawartości
qweluke

czym zabezpieczyć auto - KD2006, blokada zapłonu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę zabezpieczyć samochód przed kradzieżą. Mam fabryczny alarm ale jest to za mało. Myślałem nad blokadą skrzyni biegów i nad odcięciem zapłonu.

 

Blokada kosztuje w granicach 300zł a odcięcie zapłonu 30.

Znalazlem cos takiego na allegro

 

http://allegro.pl/item1078763452_pierwsza_skuteczna_blokada_zaplonu_odciecie.html

 

http://allegro.pl/item1079599130_mikroprocesorowa_blokada_zaplonu_tryb_serwisowy.html

 

http://allegro.pl/item1065740706_sensorowa_blokada_zaplonu_atest_multiblok_gratis.html

 

ale po przeczytaniu tego tematu

 

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=10226&highlight=blokada+zap%B3onu

 

 

 

grubo sie zastanawiam nad tą blokadą skoro łamią te bolce jak zapałki... stąd też pomysł na

 

 

 

http://www.allegro.pl/search.php?string=KD2006&sourceid=Mozilla-search&order=p&change_view=1

 

 

co myslicie o tym zabezpieczeniu?

 

 

A może najelepiej oba? (ta za 30zł sensorowa i ta droższa) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie wiem jak ty ale ja bym zamontował dodatkowy alarm.

 

Wariant KD2006

Montujesz KD, robisz obwód blokady i wszystko. Jak wybierzesz dobry obwód to ok.

 

Próba włamania

Ponieważ co fabryczne to fabryczne złodziej raz dwa to obchodzi. Siedzi w aucie i już traci zainteresowanie przechodniów. Złodziej zyskuje czas na włam i znając opis passata może obejść blokady :)

 

Co to dało?

Auto nie daje żadnych znaków po za migającą diodą. Nie zwraca uwagi nikogo.

 

Montaż alarmu (tylko błagam nie bezpilotówki)

Możesz owszem te same obwody zrobić i wszystko będzie ok.

 

Próba włamania

Identycznie złodziej otwiera auto fabrycznym kodem. Czujnik (krańcówka) rozpoczyna alarm. Syrenka wyje, kierunki oznajmiają, że coś się dzieje.

 

Co to dało?

Złodziej ma bardzo mało czasu na zlokalizowanie obwodu blokady jak i centralki. Po za tym cały czas może być narażony na pytania i reakcje przechodniów. Jeżeli dobrze pochowałeś przewody jak i samą centralkę a dodatkowo zmienisz śruby z torxów na jakieś inne to gwarantuje CI, że złodziejowi nie będzie łatwo autka skubnąć.

 

A pamiętajmy, że najgłupsze z pierwszej myśli zabezpieczenie jest najlepsze :)

Alarm to polecam SEO, Proxima, AMT. Poszukaj bo jest sporo o tym tematów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czym zabezpieczyć auto

ubezpieczeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bezpieczeniem

To najlepsza opcja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ubezpieczeniem

 

hahaha, rukwa nie smieszne ;/ wg. ciebie ubezpieczenie uchroni auto przed kradzieza?

 

@lukisio, pozwolisz, ze reszte bedziemy kontynuowac na pw ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@lukisio, pozwolisz, ze reszte bedziemy kontynuowac na pw ;]

Pisz :) Alarm z wyjącą syreną zawsze wnerwia złodzieja :) Tak jakbym dał komuś schemat i kazał w 5 minut coś wykonać w instalacji przy syrenie :) Sam odpadam bo mnie pierwsze co bym zaczął robić to szukać obejścia syreny :P Czasem warto 2 zamontować :) z własnym zasilaniem :) Jak znajdzie 1 to druga dalej wyje :P

Edytowane przez lukisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej firmie, szefowie (Niemcy) mieli w każdym swoim aucie inne zabezpieczenie i każde indywidualne. Odcinały całkowicie zapłon, zero reakcji po przekręceniu kluczyka, jednak można było je zdjąć tylko przy pozycji kluczyka na zapłonie+ustawienie konkretnej opcji auta (wyposażenie standardowe vw)+dodatkowo ukryty gdzieś pod tapicerką włącznik. Tak że złodziej wsiada, obchodzi fabryczny alarm, łamie stacyjkę, a tu ciemność i już zdziwko. Naprawdę ciężko się domyślić gdzie co i jak. Moim zdaniem bardzo dobre zabezpieczenie oprócz dodatkowego alarmu. Nie mogę zdradzić kombinacji, ale na pw podsunę parę pomysłów chętnie. Każdy dobry zakład od alarmów pewnie to zrobi. Powodzenia w szukaniu dobrych zabezpieczeń kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu odcięcie linii komunikacyjnych we wtyku serwisowym ?? :] tanio i skutecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności