Skocz do zawartości
a-s-m-o

nierówna deska rozdzielcza

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem z samochodem że z jednej strony deski mam szpare do drzwi na 5mm a z drugiej strony jest na styk z drzwiami, jak to wyregulować które srubki popuscić, samochód nie był bity

Edytowane przez a-s-m-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie powinienes ja zamocowac po srodku. jesli bedzie za ciasno spasowana to bedzie trzeszczec a po pozostawieniu po 2mm luzu bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wg mnie powinienes ja zamocowac po srodku. jesli bedzie za ciasno spasowana to bedzie trzeszczec a po pozostawieniu po 2mm luzu bedzie ok
Kolega pytal jak to zrobic :) latwe to nie bedzie ona jest mocowana w wielu miejscach i chyba najwiecej zalezy od kolumny kierowniczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam taki problem z samochodem że z jednej strony deski mam szpare do drzwi na 5mm a z drugiej strony jest na styk z drzwiami, jak to wyregulować które srubki popuscić, samochód nie był bity

 

No to trochę pracy Cię czeka,nie ukrywam :) Poczytaj to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=12854&highlight=demonta%BF+deski+rozdzielczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
samochód nie był bity

Nie wydaje mi się żeby fabryka wypuściła auto z krzywo założoną deską. A może problem leży nie w desce (bo tu regulacji nie będzie) tylko w boczku drzwiowym? Może samochód jest po przekładce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w akcie desperacji zawiozłem auto do motorpolu (VW Wrocław), zapłaciłem za usługę 70 zł. Facet doskonale wiedział co ma kręcić i w którą stronę, robił to tak pewnie jakby robił to od urodzenia. Wyregulował drzwi, zamek, poprawił szczelinę pomiędzy przodem a tyłem, sprawdził skąd różnica w odległości na uszczelce. Byłem bardzo zadowolony, i powiem wam że nie byłbym w stanie tak tego zrobić. Miałem narzędzia, czas, ale i tak bym tak precyzyjnie tego nie zrobił. A usterka polegała na tym że tylne drzwi były opadnięte, i lekko odchylone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągane były tapicerki drzwi i nie wiem czy nie w tym jest problem, czy da się to ustawić na tych bolcach? bo one są chyba do regulacji?

 

---------- Post added at 15:52 ---------- Previous post was at 15:51 ----------

 

, samochód był sprawdzany pod względem wypadkowości w aso i nie był bity tylko ja lekko pukłem tyłem i mam opadnięty zderzak o 2mm i tego też nie potrawie prosto ustawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

-pit

chetnie sie wybiore, jesli to tylko 70zl, a auto mimo ze nie bite, jest dziwnie spasowane w paru miejscach, szcegolnie chodzi o drzwi i uszczelki.

 

Czy chodzi ci o aso we wroclawiu vw? I tak tanio to robia?

 

Co im dokladie powiedziales? Moze wybiore sie do lubina, bo mam tylko 30km...

Edytowane przez ideally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad wiesz ze nie bity? Z tego co opisujesz wynika ze jak najbardziej po dzwonie i to ostrym ! Myslisz ze aso ma w swojej bazie naprawy u pana kazia w garazu? Jestes duzym optymistą a auto poprostu walnięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzina robocza kosztuje coś około 180 zł, naprawa drzwi zajeła nieco mniej czasu, i tyle czasu zostało policzone. Nawet jak policzą Ci pełną godzinę to masz pewność że zrobią to OK. Ja nie jestem fanem przepłacania w ASO, ale gościu naprawdę wiedział jak to zrobić i to był widać.

 

Ciekawostką było to, że jeśli zmieszczą się w 15 min z naprawą nie będą wystawiać zlecenia (brak opłaty za usługę), jeśli to ten czas prekroczy (przekroczyło) zlecenie musiało zostać spisane (stąd opłata).

 

Oczywiście chodziło mi o ASO na ul.Pięknej (MOTORPOL) - wjazd na blacharnię jest od tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności