Skocz do zawartości
flop1234

Błąd masy siłownika tylnych drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

witam,coś jest nie tak z moimi tylnym drzwiami od strony kierowcy,jak zamknę z pilota samochód to nie miga mi ta czerwona kontrolka na drzwiach kierowcy i nie słychać sygnału dźwiękowego zamykania,dopiero jak włożę kluczyk w zamek kierowcy ,przekręcę 2 razy jak do zamykania i wtedy jakby się cos tam domykało w tych tylnych drzwiach i wtedy zaświeci sie czerwona kontrolka czerwona i słychać dzwiek zamykania.Jak podłączałem vaga to pokazuje mi bład że błąd masy siłownika lewych tylnych drzwi,nie wiem co jest,nawet może przez tą masę tego siłownika związane pilota nie mogę zaprogramować od centralnego (mam dołożony jakiś inny nieoryginalny moduł i inny pilot do zamykania bo oryginału tak jak mowię nie mogę zaprogramować),w czym może być problem?przecież do siłownika jest podłączona kostka,a jak przekręce zamkiem 2 razy to wtedy się zamkną zatem masa musi dochodzić do siłownika,gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zimne luty w zamku, tu poczytaj: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18834

nie zwiera Ci któryś mikroprzełącznik w zamku, w sumie są 3 w tylnych drzwiach jeden daje sygnał czy drzwi są otwarte- zapala lamki wewnątrz auta i na dole boczku od drzwi, pozostałe dwa są wewnątrz zamka i dają sygnał o otwarciu, zamknięciu drzwi, oraz o ich zaryglowaniu bądź nie zaryglowaniu.

mikroprzełącznik odpowiedzialny za zapalenie lampek jest zwarty przy otwartych drzwiach

mikroprzełącznik dający info o tym czy drzwi są zamknięte/otwarte jest zwarty przy otwartych drzwiach

mikroprzełącznik dający info o zaryglowanych drzwiach jest zwarty przy zaryglowanych drzwiach.

Wygląda to tak, że do zamka wchodzi 6 przewodów, 2 są do silniczka, jeden to stała masa a 3 dają sygnały z tych właśnie 3 mikroprzełączników :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rzy zaryglowanych drzwiach.

Wygląda to tak, że do zamka wchodzi 6 przewodów, 2 są do silniczka

Tylko jak się dasz do roboty to pamiętaj o tym że kluczyk musisz mieć w kieszeni, bo jak będziesz miał w stacyjce i ktoś ci go przekręci to ci może mnóstwo błędów wskoczyć...

Ja miałem przy tylnych drzwiach zaśniedziały jeden kabelek, wyciągnąłem kostkę przy zapalonym zapłonie i się mi zaczęły cuda dziać.... Ale po wizycie u dobrego elektryka wszystko wróciło do normy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha nie świeci mi się lampka na dole drzwi,w reszcie drzwi jest ok,w tych właśnie mi sie nie zaświeca jak otworze drzwi,żarówka jest nowa.

 

---------- Post added at 20:26 ---------- Previous post was at 20:24 ----------

 

słuchajcie,ale jak się dobrać do tych kabelków lub siłownika?zdjąłęm boczek a tam jest jeszcze duża blacha przykręcona do drzwi,trezba ja odkręcić?czy da się tylko po zdjęciu boczka jakoś..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha nie świeci mi się lampka na dole drzwi,w reszcie drzwi jest ok,w tych właśnie mi sie nie zaświeca jak otworze drzwi,żarówka jest nowa.
popraw luty w zamku, mikrostyk do oswietlenia jest na dwóch kablach

 

---------- Post added at 20:27 ---------- Previous post was at 20:26 ----------

 

słuchajcie,ale jak się dobrać do tych kabelków lub siłownika?zdjąłęm boczek a tam jest jeszcze duża blacha przykręcona do drzwi,trezba ja odkręcić?czy da się tylko po zdjęciu boczka jakoś..?
tu masz manual http://www.taligentx.com/passat/images/photo.php?photo=324&u=26|20|...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w którym zamku?w przednich drzwiach od kierowcy??gdzie ta płytka się znajduje?bo problem dotyczy drzwi tylnych od kierowcy,to co mi wysłałęś ten link przedstawia rozbiórkę drzwi przednich..nie do końca łapie

Edytowane przez flop1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flop1234 daj mi swojego maila to Ci prześlę moją instrukcję wyciągnięcia zamka z tylnich drzwi. Musisz poprawić luty w zamku w którym nie zapala Ci się lampka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn chodzi ci o siłownik a nie zamek?bo zamki są tylko w przednich drzwiach.wysłałem ci na PW mojego maila,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siłowników to tam nie ma, są silniczki, zamki są we wszystkich 4 drzwiach w klapie tylnej i przy przedniej masce też jest zamek, w przednich drzwiach obydwu, albo tylko kierowcy jest wkładka do otwierania zamka kluczykiem.

Zobacz na mail, instrukcja poszła, w środę doślę Ci jak rozebrać i poprawić sam zamek po wyciągnięciu.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki wielkie,zatem czekam na maila w środę jak naparwić te luty.P.S- a czy ta usterka może być powodem tego że nie moge zaprogramować oryginalnego pilota w kluczyku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności