Skocz do zawartości
Aleksander

Schemat odprowadzania wody w szyberdachu

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam schematu odprowadzania wody z elektrycznego szyberdachu ewentualnie może ktoś wie jak sobie z tym poradzić.Dziś zauważyłem przy jednym z otworów odprowadzających stojącą wodę jak to ustrojstwo przepchać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam schematu odprowadzania wody z elektrycznego szyberdachu ewentualnie może ktoś wie jak sobie z tym poradzić.Dziś zauważyłem przy jednym z otworów odprowadzających stojącą wodę jak to ustrojstwo przepchać?
Długim drutem możesz to przepchać.

 

klz1274552240x.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogromne dzięki za schemat! Zastanawiam się czy nie lepiej zastosować sprężone powietrze? boje się,że drutem mogę uszkodzić wężyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się czy nie lepiej zastosować sprężone powietrze?
Próbuj, to nic nie kosztuje, jeśli nie pomoże, drut z jakąś osłoną na końcówce. Z tego co wiem odpływy idą wzdłuż słupków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast druta który może przebić rurkę zastosuj starą linkę-sprzęgłową czy hamulcową; sprawdza się doskonale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuje za pomoc,poradziłem sobie pompką do materacy kilka dmuchnięć i poszło ,odprowadzenie udrożnione!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewany kotlecik.

 

Z szyberdachu są cztery odpływy,dwa przód i dwa do tyłu.W przednich słupkach znalazłem wystające gumowe rurki, to pewnie te odpływy.

 

Gdzie szukać dwóch ,tylnych" odprowadzeń,w środkowych słupkach ? demontować słupek od środka żeby się do tego dostać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie ze sprężonym powietrzem, bo jak wężyk będzie zapchany, to wysunie sie z króćca w ramie szybra i cała woda poleci na tapicerkę.

Gorzej, jak sie o tym dowiecie podczas następnej ulewy :mlask

Tak jak kolega wyżej pisał, najleprzy sposób to linka np we wiertarce z regulacją obrotów, lub we wkrętarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal mam pytanie:

 

Gdzie szukać dwóch ,tylnych" odprowadzeń,w środkowych słupkach ? demontować słupek od środka żeby się do tego dostać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombi, sedan? W sumie nie wiem czy jest różnica, w środkowych słupkach ich nie ma, szukaj ich w tylnych nadkolach, w B3-ce ich nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzewany kotlecik.

 

Z szyberdachu są cztery odpływy,dwa przód i dwa do tyłu.W przednich słupkach znalazłem wystające gumowe rurki, to pewnie te odpływy.

 

Gdzie szukać dwóch ,tylnych" odprowadzeń,w środkowych słupkach ? demontować słupek od środka żeby się do tego dostać ?

 

dołączam się do pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dołączam się do tematu. Ja zauważyłem w swoim że wszystkie 4 są nie drozne, z przednimi sobie poradziłem. I tym za kierowca także, lecz nie mogę sobie poradzić z tym tylni za pasażerem. Prawdopodobnie rurka wypieła się z odprowadzenia przy szyberdach. Objaw jest nasteppujacy: kapie przy dużej ilości wody z uchwyty koło lapki podświetlenia kabiny. Macie jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić żeby całej podsufitki nie ruszać?  I ewentualnie jak sobie z tym poradzić i co zdemontować i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności