Skocz do zawartości
luk1c

Montaż Nawigacji VW MFD2 DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się dowiedzieć czy wymiana radia na nawigacje w b6 jest bardzo skaplikowana, czy tylko wystarczy wyciągnąć radio i zamontować sat nav. Tylko potrzebuje jeszcze instrukcji jak wyciągnąć radio i czy to można zrobić samemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie,

 

mam małe pytanie, czy zmieniając zwykłe radio(wbudowane) w Passacie (B6 2005) na nawigację MFD2 DVD PL, czy wymiana stanowi duży problem? czy wystarczy tylko wyjąć stare radio i podłączyć nowe??

 

jeszcze jedno pytanie czy kod do Nawigacji jest potrzebny?? bo chce kupić na allegro ale gość mówi mi że tego kodu nie posiada.

 

Przepraszam, że piszę nie w temacie, ale nie mogę tworzyć jeszcze nowych tematów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz ramkę wokół radia odpinasz kabelek od AirBaga(wtyczka) odkręcasz 4 śróbki imbusowe i wyciagasz radio . Z tył masz wtyczkę zasilajacą oraz kabelki kolorystyczne do wtyczek od antenek . Montaż w kolejności odwrotnej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było wcześniej navi, więc pewnie nie ma pociągniętej anteny (fakra). Kod oczywiście musisz mieć. I jeszcze trzeba zakodować nowy sprzęt.

Edytowane przez defender

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem mfd2 na rns510 i wymiana była plug and play zadnego kodowania i wszystko działa. wyswietlanie na fis i multikiera;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ściągnięciu ramki lepiej nie odpinać kostki a jeśli ktoś odepnie to w tym czasie nie włączać zapłonu bo wywali błąd airbag, mnie to spotkało ale skasowałem od razu a jak ktoś nie ma czegoś diagnostycznego musi uważać. A antenę najlepiej taką i nie bawić się w oryginały http://allegro.pl/antena-gps-fakra-mercedes-comand-aps-opel-cd-navi-i1988674700.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja wymieniałem mfd2 na rns510 i wymiana była plug and play zadnego kodowania i wszystko działa. wyswietlanie na fis i multikiera

 

Tak,ale Ty już miałeś zakodowaną navi w aucie,przy zakładaniu do auta które miało zwykłe radio,trzeba dokodować.

 

p.s

temat przeniesiony z działu b6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz cierpliwośc to da sie wymienić.:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś posiada opis pinów MFD2 ? szczególnie chodzi mi o pin linii diagnostycznej.

na nalepce są opisy ale niestety nie ma tego pinu opisanego.

Edytowane przez miszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to, że miałem w T5 navi MFD czyli kwadratowa :) kupiłem mfd2, która nie posiada na rozpisce pinów K-BUS czyli linii diagnostycznej.

W starej instalacji w kostce zasilania mam:

1 - gala

2 - mute

3 - K-Bus

4 - S-Kont

5 - safe

6 - podświetlenie

7 - UB+

8 - masa

 

 

Na złączu 26 pinowym mam CAN L i CAN H na 13 i 26 pinie.

 

 

MFD2 wymaga tylko w kostce zasilającej napięcia i canów,

 

Jak mam podłączyć to nowe radio aby było w pełni funkcjonalne i abym mógł się z nim połączyć by zmienić chociażby kodowanie.

proszę o pomoc.

Edytowane przez miszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz po prostu dac zdjęcia navi jaką miałes? Nie ma MFD2 kwadratowej, jest RN S2. Jesli miałes MFD - bo tak wychodzi z opisu kostek jaki dałes, to jak udalo Ci się jakos wsadzic Rn S2 to muysisz teraz miec konwerter z Analoga na CAN, bo Rn S2 chodzi po CAN i tylko tak pozbędziesz się problemu z podświetlaniem, czy wyłaczaniem po 40min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem taką:

http://allegro.pl/dvd-slim-z-dvix-adapter-av-do-mfd-audi-plus-i2022491211.html

 

a teraz włozyłem taką:

http://allegro.pl/vw-mfd-2-dvd-t5-multivan-touareg-tuareg-kolorowa-i2010522291.html

 

chodzi o samochód VW T5 2006r. Co ciekawe w samochodzie na 26 pinowej kostce są CANy wyprowadzone, ale po podłączeniu nic się nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVD były 2 wersje. Jedna z CAN 1.6 druga z CAN 2.0 (CANy nie sa kompatybilne). Zainwestuj w emulator CAN i nie powinno byc problemu.

To ze masz CAN w aucie nie znaczy ze NAVi bedzie go rozumiała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie pociągnąć CANy z licznika ?

w tym T5 gateway istnieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się rozchodzi o to jaką masz navi , do którego rocznika dedykowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest dokładnie ta nawigacja która kupiłem:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1982502702

 

 

 

---------- Dodano o 20:46 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:35 ----------

 

dzisiaj próbowałem podłączyć CANy z licznika z 19 i 20 pina z zielonej wtyczki ale niestety nie działa :(

 

myślałem czy ten emulator nie załatwi sprawy:

http://allegro.pl/adapter-emulator-can-bus-mfd2-rns2-rcd200-delta6-i2026397336.html

tylko chciałbym mieć trochę pewności, aby nie wyrzucić kasy w błoto :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten adaptor powinien byc ok, a jak nie chcesz dac NRu radia to nie widze sens pisac dalej. Boisz się ze ktoś je rozpozna czy jak ? Co mi z widoku panelu przedniego, zastanów sie. Piszesz na 2-3 forach i w kolo to samo.

Szukasz CAN-u w aucie a nawet nie wiadomo który masz rocznik tego T5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z numerem nie ma problemu, poprostu nie wiedziałem, że to może miec znaczenie

 

7h0 035 191 K

 

VWz1z7j9071729

 

t5 2006rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakis autoscan z tego auta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności