Skocz do zawartości
emate

Myjnie bezdotykowe

Rekomendowane odpowiedzi

1.Jak często myjecie swoje samochody?

 

Zależy, jak bardzo jest brudne auto. Ale średnio raz na dwa tygodnie.

 

2.Jeżeli korzystacie z myjni to jakiego typu jest to myjnia?

 

Bezdotykowa myjnia samoobsługowa Ehrle.

 

3.Czy zamienilibyście dotychczasowy sposób mycia samochodu jeżeli w pobliżu powstałaby myjnia bezdotykowa samoobsługowa 24h ?

 

Ja właśnie zamieniłem. :) Zawsze myłem pod domem, ale to zabawy w cholerę. Teraz pół roku temu otwarli mi myjkę 200metrów od domu, to jeżdżę tylko tam. Czemu?? Nie muszę się bawić w kupowanie szamponów, noszenie wiader z wodą, wycieranie do sucha, czy inne pierdoły, bo na tym schodziło ze 3 godziny. A umycie autka na Ehrle to koszt 5-8zł za umycie z zewnątrz i 5 minut roboty. Woskowanie i sprzątanie wnętrza to już na własną rękę, nie na myjni. :) pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu interesowalem sie tym tematem. Na forach byly opinie, ze od pomyslu do otwarcia myjni moze minąć nawet kolo 1,5 roku. Ponoc jest z tym duzo zalatwiania. Czy tak jest naprawde to nie wiem. Moim zdaniem pomysl bardzo dobry.

Kiedys wracalem z imprezy i widzialem jak ktos myl auto o 4 w nocy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktos myl auto o 4 w nocy
Jeśli to było w Zamościu, to byłem ja :lol2 Zachciało mi się parkować pod drzewami ;)

 

A co do pomysłu - to bierz się za realizację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopak dobrze robi...najpierw rozpoznanie "terenu", na ile myć może liczyć żeby sobie wstępnie skalkulować +/-.

A ja...

1. Min. raz na dwa tygodnie z odkurzaniem i myciem szyb od środka...jak trzeba to raz na tydzień chociaż mycie z zewnątrz

2. Myje na myjni "bezdotykowej", ale takiej z 5 programami tj:

- mycie wstępne (spłukanie piachu)

- mycie miękką szczotką z gorącą pianą

- spłukanie czystą wodą

- nabłyszczanie

- spłukanie wodą demineralizowaną.

Po takim zabiegu nawet czarnego lakieru nie trzeba docierać :)

Na inną (z 3 poz. mycia) już nie jeżdzę bo szkoda kasy. Samym ciśnieniem nie umyjesz auta tylko spłuczesz z kurzu!

3. Zamienił bym w drugą stronę tzn na mycie pod domem jak bym go miał ;) A co do myjni pewnie bym jeździł jeśli miałbym taką bliżej.

W Warszawie jest ich już bardzo dużo ale na każdej widać ruch...choć te lepsze bardziej oblegane szczególnie w soboty / niedziele rano.

Edytowane przez Radoslav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, zazwyczaj myję auta "we własnym ogródku" sporadycznie odwiedzam myjnie samochodowe...

nawet na wlasnym podworku jest takie mycie zabronione i dlatego tych myjni bedzie coraz wiecej, zapotrzebowanie w miescie jest ogromne, mało ludzi ma podworka a pod blokiem nikt nie bedzie ryzykowal ze go sasiad pod......i.

Inetresowałem sie w temacie ale koszmarnie droga inwestycja. Generalnie przedstawieciele firm zakladaja - 1 stanowisko na 5 tys mieszkancow, 4 stanowiskowa myjnia Ehrle kosztuje okolo 450 tys, do tego działka minimum 1000m2, koszt w zaleznosci od miejsca ale w mniejszych miastach w dobrej lokalizacji to jest minimum 300tys, w Wroclawiu to nawet nie mysle ile kosztuje. Do tego jeszcze jest przygotowanie podłoża, separator i dochodzi z 50 tys. Droga impreza i tak jak pisał "majowy", moze minac nawet 1.5 roku od pomyslu do pierwszego mycia.

Paput a gdzie taka myjka i ile stanowisk jest w Walbrzychu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4ro stanowiskowa + 4ry odkurzacze .... otwarta chyba w październik-listopad 2009

cqs1274691591o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dofinansowanie unijne jest oczywiście dodatkowym atutem takiej inwestycji.

Niestety nie wiem czy u mnie to wypali, a najpewniej jednak nie bo konkurencja nie śpi, już 4 kolejnych inwestorów w mieście wystąpiło o warunki przyłączeniowe do sieci gazowej co oznacza że czas na tego typu pomysł był rok temu kiedy ja nawet nie wiedziałem o tego typu myjniach.

 

Narazie siąde sobie na tyłku i zajmę sie dalej pracą niż wypróżnianiem myjni-skarbonki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tak przy temacie. Jakie są wady myjni bezdotykowej? Czy ten proszek lub piana są szkodliwe dla lakieru, chromowanych elementów itp. Czy ten program z wodą pomieszaną z woskiem jest coś wart? No i te programy nabłyszczające też nie mają przypadkiem negatywnego wpływu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.Jak często myjecie swoje samochody?

średnio dwa razy w tygodniu.

3.Czy zamienilibyście dotychczasowy sposób mycia samochodu jeżeli w pobliżu powstałaby myjnia bezdotykowa samoobsługowa 24h ?

nigdy nie korzystałem i nie skorzystam.

 

---------- Post added at 22:27 ---------- Previous post was at 22:21 ----------

 

Czy ten program z wodą pomieszaną z woskiem jest coś wart? No i te programy nabłyszczające też nie mają przypadkiem negatywnego wpływu?

woda z woskiem daje tyle, że auto łatwiej się wyciera, jak i wosk w płynie lubi usuwać wosk ręczny.

Czy ten proszek lub piana są szkodliwe dla lakieru, chromowanych elementów itp.

zależy w jakim stężeniu, nie wiem jakie piany stosują na samoobsługowych, ale niekiedy piana aktywna potrafi uszkodzić chromy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności