Skocz do zawartości
arekmalisz

Jak podpiąć kondensator

Rekomendowane odpowiedzi

no i **** :) he podłączyłem dziś ampa i kondensator oczywiście" - "od kondensatora i ampa osobno ..

najpierw naładowałem kondzia przez 30 sec aż pokazało mi się 12.00 na wyświetlaczu(ładowanie przez rezystor dołączony do kondzia)

potem podpiłem go pod wzmacniacz i wysadziło mi bezpieczniki w wzmaku a i kondesator przestał wyświetlać napięcie czy to znaczy ze spaliłem kondensator ???

 

dodam ze po wymianie bezpieczników od wzmacniacza i podłączeniu" + " wzmacniacz pięknie chodził ale ten nieszczęsny kondensator coś nie chce pokazywać napięcia..

Co mogę z tym zrobić oddać do sklepu czy można to jakoś naprawić ??? pozdro Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pewien jesteś że nie działa, jeśli pobór nie jest zbyt duży po prostu się nie zaświeci, odłącz na chwilę baterię i zobacz czy zacznie świecić kondensator sygnalizując spadek.

 

Dziwna sprawa że wywaliło bezpieczniki, prawdę mówiąc jeszcze mnei się to nie zdarzyło...jesteś pewnien że wszystko zrobiłeś prawidłowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he właśnie przyznam sie co wczoraj zrobiłem podpiąłem + od kondensatora do - od wzmacniacza a minus pod + i dlatego mi bezpieczniki wywaliło, niestety tak to jest jak sie robi instalacje po nocce ... czy myślicie ze takie złe podłączanie mogło mi rozwalić kondzia ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie, sprawdź go zamiast się zastanawiać :mlotkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm..ale jak ???? toć wskacnik mocy niechodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odłączałeś od zasilania? nie zaświeca się? no to pewnikiem walnięta elektronika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no elektronika padła pewnie w poniedziałek oddaje do sklepu na nowy mam nadzieje ze bez większego problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności