Skocz do zawartości
Gość buchosmambo

Passat B5 Sedan i Prosba w doborze sprzetu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buchosmambo

Witam panow.

Jestem zoltodziobem na tym forum, czytalem kilkanascie watkow dot naglosnienia ale wiekszosc porad jest z 2008 r dlatego postanowilem zalozyc ten temat, zeby uzyskac jak najnowsze informacje i porady.

 

Jak w temacie passat sedan 1.8 T 1998 naglosnienie fabryczne przod twitery i tyl(z tym,ze lewy tyl nie dziala i nie wiem dlaczego)

Chce wsadzic nowe glosniki z przodu + nowe radio + nowe glosniki tylnie + http://allegro.pl/show_item.php?item=1006546566&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

 

 

czytalem,ze jedni wola glosniki na przod tylko plus tuba w bagazniku... inni przod i tyl bez tuby...

Ja osobiscie sie nie znam na tym wiec tutaj powiem o co mi chodzi.

Dzwiek czystej barwy dobrej jakosci oczywiscie z basem. Muzyka jaka slucham to Clubbing, House progresive House Trance...czasami jakis Hip Hop no i zona jak siedzie to mi puszcza te badziewia hilinskiej i Gagi..ale ja mozemy w tym projekcie pominac hehe :)

NIe wiem jak to sie ma do setupu ze slucham muzyki klubowej ... czy lepiej naglosnienie na przod + tuba z tylu czy inaczej...nie wiem jaki wzmacniacz...nie wiem jak sie odczytuje te parametry H***A wiem jednym slowem na temat CA

 

Czy moglby mi ktos doradzic jakie radio,jakie glosniki i czy Szkrzynka z wzmacniaczem z powyzszego linku bylaby odp?Jakie kable?dystanse?

Chce to zrobic sam-mysle,ze dam rade.

 

***aktualnie jak mam fabryczne na maxa to slupek po stronie kierowcy tzn miejsce gdzie sie reguluje pasy mi trzeszczy... musze tam zmienic poziom wys paso i wtedy przestaje...jakies sugestie jak sie tego pozbyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
usze tam zmienic poziom wys paso i wtedy przestaje...jakies sugestie jak sie tego pozbyc

ściągnąć słupek i zobaczyć co tam siedzi :) kawałem gąbkowej uszczelki czy coś przykleić i będzie :ok:

co do CA:

jeśli słuchasz muzyki klubowej, to tylne głośniki nie musisz robić, chyba że często z tyłu jeździsz(w co wątpie:D ) więc tył olej;) podstawa dobry przód, subik w bagaju dobrze zestrojony i jest :cool:]

co do suba z aukcji, jest jak najbaardziej dobrym sprzętem i napewno Ci się dźwięk spodoba, jakość jest 1 klasa bo to RE Audio, więc marka wiele już mówi :) napisz nam ile chcesz przeznaczyć na swoje CA :) łącznie z wszystkim razem :)

jak co do bagaja to bym wziął to z aukcji, wszystko już do paska, więc nic nie trzeba się bawić a miejsce zostanie :)

powiedz jaką kwote chcesz przeznaczyć na przód jaką na radio ;)

z radyjek poleciłbym Alpinke tym bardziej że u Ciebie to taniocha będzie :D

co do przodów to napisz jakie marki u Ciebie dają po sklepach ;)

Kable 20mm2 w zupełności wystarczą,

co do samodzielności to napewno dasz sobie radę a jak będziesz miał z czymś problem to poprostu dawaj śmiało na forum, z miłą chęcia Ci pomożemy :)

pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buchosmambo

Wiec tak:

tutaj stronka na ktorej wybralem opcje glosnikow od najdrozszych do najtanszych:

 

http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/SearchCmd?storeId=10001&langId=-1&catalogId=10151&categoryId=165707&action=listrefine&constraints=sor%7C%7CPrice%7C%7C0

 

tutaj strona tego samego sklepu ale z RADIAMi tak samo od najdrozszych do najtanszych

 

http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/SearchCmd?storeId=10001&langId=-1&catalogId=10151&categoryId=165474&action=listrefine&constraints=sor%7C%7CPrice%7C%7C0

 

I teraz cenowo myslalem,zeby nie wiecej niz 2.000zl wzglednie 500£ zalezy jak wyjdzie taniej czy w PL czy w UK?

 

Najgorzej bedzie u mnie z polaczeniami typu radio-wzmacniacz-glosnik... nie wiem jaka kolejnosc i pewnie bede mial problem z ukryciem kabli bo nie wiem np jak kablE od radia dac do tej tuby...? pod siedzeniami czy jak?CZARNA MAGIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, nie znam się na car audio ale ostatnio postanowiłem się trochę rozbudować. Mam jeszcze standardowe radio fabryczne i dwa głośniki w przednich drzwiach, z tyłu tylko puste miejsca... Nie wiem czy te z tyłu zostały zrabowane przez poprzedniego właściciela,czy może nie, ale radio ma tylko wyjście na dwa więc pewnie ich nie było od nowego... W każdym razie dokupiłem do tego używaną tubę (Mutant)(55funtów) do bagażnika(samoprzylepne rzepy od spodu na skrzynce-taśma 1,5x60cm) 150W z przykręconym do niej wzmacniaczem i podpiąłem do kabla głośnikowego(brak wyjścia na subwoofer).Nie mogę powiedzieć żeby było przeraźliwie głośno ale dużo mocniejsza chyba nie ma sensu, fotel i tak mi podskakuje a lusterka trzęsą się jak galareta, a głośniki nie ryczą. Wynalazłem też radio JVC KD-R401(65funtów), jeszcze nie wiem jak działa bo może dopiero jutro dostanę, ale zależało mi na porcie USB i oddzielnym wyjściu na subwoofer z niezależną regulacją głośności(problem jakości mp3) Kable położyłem w progach(tak jak tu ktoś pisał- sygnał jedną stroną a zasilanie drugą...) a właściwie tylko wepchnąłem pod plastik, a z akumulatora przepuściłem przez obudowę komputera do komory bezpieczników i do radia(nawet miałem w uszczelce obudowy komputera miejsce na dodatkowy przewód...) Czytałem tu trochę o problemach z radiem po wyjęciu oryginalnego ale to potem(raczej go nie włożę z powrotem bo bez kodu i tak się pewnie nie włączy). Z pewnością można zbudować lepszy jakościowo i głośniejszy sprzęt ale dla mnie to wystarczy(przynajmniej na razie)bo różnica po dodaniu tuby jest kolosalna.

Nie wiem czy jesteś w Anglii(pisałeś coś o funtach) ale jeśli tak to możesz sprawdzić sobie ten adres http://www.caraudiocentre.co.uk

 

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buchosmambo

Dzieki za ta stronke...Radia duzo tansze niz w Halfordsie...

a co do budzetu to wszystko max 2.000zl

Edytowane przez buchosmambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za ta stronke...Radia duzo tansze niz w Halfordsie...

a co do budzetu to wszystko max 2.000zl

poszukaj jeszcze na ebay'u w UK naprawde mozna za grosze fajne klocki sobie poskladac a limit 500f to naprawde sporo kaski i warto dobrze zastanowic sie zanim cos sie kupi zeby 5 razy nie zmieniac sprzetu ;) jesli masz ochote to weekendami jestem u dziewczyny w Londynie to mozemy umowic sie na jakis odsluch u mnie (radio Kenwood 8534, przod Focal KR2, sub Rainbow Amboss 12" closed i wzmaki to przod Helix A2 a na suba AudioSystem F2 500) sam posluchasz to bedziesz juz mniej wiecej wiedzial czego oczekujesz ;) sluze tez rada co do montazu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buchosmambo

Ja mieszkam 60 mil od Londynu -- Newbury Berkshire. A co do ebaya to tez tam sie bede rozgladal ale problem w tym,ze nie wiem jakie glosniki ... proponowano mi Focal na przod 3 drozne ale nie wiem czy je bede bral bo mam z przodu miejsce na 2 glosniki... ten malutki przy lusterku i duzy w drzwiach... a gdzie 3 wsadzic? no chyba ze wezme tylko ten maly i duzy w drzwi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proponowano mi Focal na przod 3 drozne ale nie wiem czy je bede bral bo mam z przodu miejsce na 2 glosniki... ten malutki przy lusterku i duzy w drzwiach... a gdzie 3 wsadzic? no chyba ze wezme tylko ten maly i duzy w drzwi...
oj...na 3-way w twoim przypadku to troszkę jednak za wcześnie jeszcze...nie obejdzie się bez rzeźbienia słupków, a i ogarnąć 3way nie jest łatwo...myślę, ze na poczatek jakiś dobry zestaw 2way w zupełności wystarczy np. Hertz HSK dobrze zaaplikowany potrafi pozytywnie zaskoczyć

A swoja droga jaki dokładnie model Focali Ci proponowali??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proponowano mi Focal na przod 3 drozne ale nie wiem czy je bede bral bo mam z przodu miejsce na 2 glosniki...

teraz wyszło tak jakbym wogóle sie nie znał na CA :D haha

sprawa wyjaśniona na PW ;) małe nieporozumienie :P

jak masz zestaw 3drożny to nie możesz jednego głośnika poprostu nie podłączyć bo będizesz miał "dziurę" w dźwięku ;)

bas bedzie, syczek bedzie, ale średniego tonu wogole ;) bo będzie "wycięty" :]

 

---------- Post added at 23:55 ---------- Previous post was at 23:54 ----------

 

A swoja droga jaki dokładnie model Focali Ci proponowali??

już sprawdzam, ale były po 180Funcioli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiści używam Folal'i i jestem zadowolony ale dwie pierwsze serie czyli Access i pollyglass czy jak to się tam pisze to żadna rewelacja jak już Focal to od K2 w górę :) wydaje mi się również, ze jeśli ma to być pierwsza instalacja i robiona samemu to zdecydowanie 2way (wolę doinwestowanego 2-way niż niedoinwestowanego 3-way) a myślę, że przy elektronicznej muzyce jaką lubi autor tematu generalnie nie ma potrzeby bawić się w dodatkowe średniotonowe głośniki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buchosmambo

no tylko,ze te K2 to blisko 300 £ koszttuja duzo ale pewnie i efekt wielki....to utknalem na przednich glosnikach...

do dzis rano mialem typ na infinity

 

http://www.caraudiocentre.co.uk/product_m-infinity-ref6520cs_p-25177.htm

 

i jeszcze tak myslalem nad tymi focalami

 

http://www.caraudiocentre.co.uk/product_m-focal-165a1_p-24077.htm

 

ale teraz to juz nie wiem ile ludzi tyle opinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
K2 to blisko 300 £
dlatego warto szukać na ebay'u...nieraz można trafić okazję a co do tych Access'ów to wolałbym Hertz HSK...niewiele droższe a dużo fajniejszy zestaw. Infinity nie słuchałem to sie nie wypowiem ale wątpię aby czymś szczególnym pozytywnie zaskoczyły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Infinity nie słuchałem to sie nie wypowiem ale wątpię aby czymś szczególnym pozytywnie zaskoczyły

a ja je słuchałem nie raz bo kumpel je ma załozone z przodu, bardzo ładnie grają, całym pasmem, równo bez wynaturzeń, ogólnie za tą cenę rewelacyjne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja je słuchałem nie raz bo kumpel je ma załozone z przodu, bardzo ładnie grają, całym pasmem, równo bez wynaturzeń, ogólnie za tą cenę rewelacyjne
w tym przedziale cenowym moge polecic Vibe BackAir6 - przyzwoity, latwy do zasilenia zestaw, a co do grania to dobrze zasilone maja naprawde dobrego "kopa" ale mysle, ze przy budzecie 500£ smialo mozna celowac w lepsze przetworniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buchosmambo

Ja sie nie wypowiem na ten temat bo sie nie znam sam tu czerpie porad...

Moge tylko powiedziec,ze juz zakupilem glosniki Infinity Kappa 65.9CS 270W niestety nie wypowiem sie na temat ich jakosci dopoki nie zainstaluje a bedzie to max do 2 miesiecy :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności