Skocz do zawartości
Polski

Jak wymienic mieszek zmiany biegow w PAsku 2002 r ??????????

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nowa skore na Allegro i chce ja wymienic ale nie wiem jak Jest jakas spinka i nie wiem ja sciagnac stara !!!

Moze juz ktos z was wymieniał ??

Dzieki z gory za odpowiedzi. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj polski........

byś ciut się pomęczył...i przeszukał troszke forum........

 

 

 

 

http://www.vw-passat.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=192&Itemid=11

 

 

 

wiem, że najprościej zapytać.........

ale trzeba też ciut......trudu.......najpierw.......

 

pozdrowionka.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyj opcji szukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotryd

Jest gdzieś dokładny opis jak to robić. Też przeczytałem przed wymianą:-) Wymieniłem wczoraj - bardzo przy okazji polecam sprzedawcę: http://aukcja.onet.pl/show_user.php?uid=1928206 :ok:

We wspomnianym opisie jest prawie wszystko. Jedno uzupełnienie MZ powinno dotyczyć właśnie tej spinki. W moim przypadku nic nie dało jej odginanie - i tak trzymała gałkę na swoim miejscu. Skończyło się na wycięciu oryginalnej i zastąpieniu jej plastikową, samozaciskową opaską. Teraz wszystko idealnie pasuje, trzyma się na swoim miejscu i wygląda lepiej od oryginału... Nawet od nowego oryginału. Pozdrowienia. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokuszę się o opis, gdyż to co było umieszczone w warsztacie jakoś nie przemawiało do mnie, szczególnie zdjęcia...

W 3B wymiana mieszka sprowadza się do jego wyjęcia z plastikowego tunelu, czyli lekkie naciśnięcie plastikowej ramki u nasady w kierunku szyby. W ten sposób odepniesz dwa zaczepy. Po przeciwnej stronie ramki mieszka masz jeszcze dwa, delikatne ruchy na boki zwolnią Ci ramkę. Później odkręć gałkę (w lewo :) ) Mając zdemontowany mieszek z gałką, wywiń go sobie na lewą stronę. Następnie musisz oddzielić ramkę od starego mieszka odklejając ją zdecydowanym ruchem lecz nie szarpiąc w trosce o plastik i o to, aby nie było pozostałości po starym, bo trudno jest to póżniej usunąć. W ten sam sposób oddzielasz gałkę (wyciągasz wsunięty materiał mieszka spod niej ciągnąc zdecydowanie za stary mieszek). Montaż nowego przeprowadzasz w kolejności odwrotnej, tzn. montujesz gałkę. W nowym mieszku miałem do czynienia ze skórą, która była zdecydowanie grubsza od oryginalnego materiału, dlatego też nie wpychałem jej pod gałkę, tak jak to było zrobione oryginalnie, tylko użyłem cienkiego twardego drutu w charakterze opaski zaciskowej, którym przymocowałem nowy mieszek do dolnej części gałki. używanie zacisków i innych spowoduje, że po zamontowaniu będzie widoczny element zaciskowy z plastikowej opaski, dlatego wybrałem cienki, twardy drut. Obejrzysz gałkę, zrozumiesz dokładnie o czym piszę. Dolną ramkę nałożyłem na nowy mieszek, wypusty z ramki pasują do otworów w mieszku, więc problemu z prawidłowym kierunkiem nie pownienieś mieć, może się zdarzyć, że tak jak ja, przypomcujesz gałkę odwrotnie, ale obrót o 180 stoni, rozwiąże problem. Jeśli jednak masz uniwersany mieszek, to zwróć uwagę, że oryginalny (stary) nie jest symetryczny i na bazie starego dopasuj sobie ten uniwersalny wraz z otworami od ramki w jego dolnej części. Teraz nakręcasz gałkę od zmiany biegów na nagwintowany trzpień, wpinasz ramkę w plastikowy tunel (najpierw przód (bliżej szyby) i VOILA!

Przy pierwszym montażu miałem problem w idealnym ustawieniem szwa mieszka, jednak kilka drobnych korekt załatwiło sprawę.

Wymiana mieszka świetnie wpływa na estetykę wnętrza! Daj znać o rezultatach działań!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W warsztacie jest instrukcja do pasków od 2001 do 2005. Jak jest we wcześniejszych wersjach nie wiem, oprócz tego , że tam gałka jest odkręcana, a nie trzyma się na opasce. Opaska powinna bez problemu zejść po rozluźnieniu, tak powiedziano mi w ASO i tak było u mnie. Chyba największym problemem jest wciśnięcie z reguły dużo grubszej skóry miedzy pierścienie, niezłym pomysłem jest chyba zamiast tego złapanie mieszka pod gałką jakąś opaską, ale jak by to wyglądało trudno powiedzieć. Może ktoś zrobi zdjęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość silverb6

Też zamiast metalowej opaski użyłem plastikowej opaski zamozaciskowej.

Rzeczywiście największy problem był z wciśnięciem plastikowego pierścienia ale udało się.

U mnie po zmianie wyglądało tak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności