Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Maual ori b4 fabryka.

Nie było przekaźnika, jest tylko banda podcisnien z takiego cyngla koło aku. Biały zaraz sprawdze :)

 

Biały przewód o który pytales idzie tu: mjNAVMwh.jpg

24pin.

Edytowane przez Adr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu zapłonu Panel mruga. Nie ma podświetlenia wyświetlacza. Wyczytalem że mruganie to znaczy że coś go boli... Więc wcinalem na raz OFF i czerwony kwadracik.

4124 - dmuchawa świeżego powietrza... szukać czegoś konkretnego czy odrazu zmienić? (Mam jeszcze jedną)

2312 - czujnik cieczy chłodzącej. (Był uszkodzony, mam nowy)

3133 - Czujnik tem. otoczenia. Chodzi o czujnik za filtrem kabinowym?

Wiem że post pod postem... ale pisze z telefonu i nie mam jak edytować (albo nie umiem :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Biały przewód o który pytales idzie tu:

Cytuję: "Data link connector (DLC)" czyli po polsku linia danych. Gdzie to idzie w B4 nie wiem...

 

 

Nie ma podświetlenia wyświetlacza.

Wyświetlacz po zapłonie, przyciski po światłach.

Sprawdź żaróweczki czy nie popalone.

 

 

3133 - Czujnik tem. otoczenia. Chodzi o czujnik za filtrem kabinowym?

Występował też w zderzaku pod uchwytem do holowania. Pewnie w instalacji od manualnej tego nie masz. Bez tego klima się nie załączy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiś urwany czujnik pod maską. W pobliżu filtra kabinowego. To jest to ciulstwo?

 

Wyświetlacz się nie podświetla, przyciski po zapłonie.

 

Probowalem resetowac ale ciągle to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jakiś urwany czujnik pod maską. W pobliżu filtra kabinowego. To jest to ciulstwo?

Może być czasami.

Wyświetlacz się nie podświetla, przyciski po zapłonie.

Masz racje. Pomyliłem się. Sprawdź te żaróweczki i to: 2. Szaro niebieski idzie nad skrzynkę bezpieczników i dalej do włącznika świateł - podświetlenie panelu klimy czyli na zdjęciu załączonym niżej na pin 13 ma dochodzić napięcie po włączeniu świateł:

dafota.2.zdj1454094214o.jpg.smmjNAVMwh.jpg&th=3533

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wiem na teraz:

-Zaroweczki w podświetleniu są martwe gdzie dostać ori? Jak nie ma to będzie led.

-Zmierzylem napięcie bezpośrednio na zaroweczkach wyświetlacza przy włączonych światłach i zapłonie. Brak napięcia. Sprawdze już jutro ten pin 13 czy ma jakies volty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi nie szukaj ori było o tym kilka tematów wstaw tam ledy będzie łatwiej szybciej i przyjemniej , z resztą widziałeś jak ja mam a jak bardzo chcesz to mam chyba trzy panele niepotrzebne to za kilka plnow wyśle ci te panele to sobie wydlubiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z wtyczka w kształcie krzyżyka? Numer 5

Może właśnie przez to on nie widzi czujnika temp wody i temp otoczenia?

Edytowane przez Adr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wody wchodzi na wtyczkę ze zdjęcia pin 5 a temperatury otoczenia na 6. Sprawdź miernikiem przejścia pomiędzy czujnikiem a pinami we wtyczce. A na drugim pinie czujnika ma być masa.

 

Podałbyś mi na jakie wtyczki i które piny wchodzą Ci przewody z tej kostki numer 5 bo nie mogę tych przewodów coś zlokalizować na schemacie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielono-czarny pin 22 w czerwonej wtyczce

Brazowo-liliowy pin 1 w czerwonej wtyczce

Niebieski pin 2 w czerwonej wtyczce

Biały, nie wiem :/

 

Piny 5 i 6 które podsles jako czujniki idą do zielonej wtyczki nr4

 

Wiatrak na krótko chodzi ale pod Klima już nie. Nie da regulować mocy wiatraka(pewnie przez błąd).

Jedyne co Klima aktualnie robi to zamyka klapki świecą przyciski :D

Edytowane przez Adr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piny 5 i 6 które podsles jako czujniki idą do zielonej wtyczki nr4

Widocznie się wtedy pomyliłem albo źle zobaczyłem kolory przewodów na zdjęciu. To co teraz napisałem jest dobrze.

 

Zielono-czarny pin 22 w czerwonej wtyczce

To idzie do czujnika ciśnieniowego presostatu na pin 1 kolor niebieski lub zielony w zależności od instalacji. I do sterownika wentylatorów, tego który ma być przy akumulatorze, pin b8.

 

Brazowo-liliowy pin 1 w czerwonej wtyczce

Masa.

 

Niebieski pin 2 w czerwonej wtyczce

Do czujnika presostatu pin 3, kolor przewodu niebieski. I do sterownika wentylatorów, pin b2.

 

Biały, nie wiem :/

Pewnie pin 15 i idzie też do czujnika ciśnieniowego na jego pin 2 i do sterownika wentylatorów na jego pin b3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zapytanie odnośnie tych czujników temperatur.

Jak na razie żaden kabel który przerabialiśmy albo wpinaliśmy w inne miejsce nie miał za zadanie odczytywać temperatury.

I Moje pytanie. Skąd Climatronic bierze sygnał z tych czujników?

Chyba że żółto czarny z wtyczki nr. 3 (Ta długa zielona w skrzynkę bezpieczników)

I moje kolejne ciekawskie pytanie... Do czego służy wtyczka nr.6?

Chyba że to ten biały kabel z wtyczki nr.1 jest odpowiedzialny za czujniki?

 

Czy na kablu Czarno-zielonym który leci do dmuchawy ma pojawiać się napięcie po włączeniu zapłonu(pytam tak z ciekawości)?

Staram sie to jakoś logicznie zdiagnozować skoro panel pokazuje mi błąd silnika dmuchawy świeżego powietrza a dmuchawa na krótko robi armageddon to gdzieś w kablach musi być problem...

Od dmuchawy idą dwa kable. Jeden czarno zielony drugi brązowo biały.

Czarno zielony leci jak mniemam bezpośrednio do wtyczki nr.4.

A Brązowo biały idzie do wiązki skąd idzie do rezystora i do panelu klimy(duzo cieńszym kablem, ale kolor wyleciał mi z głowy). kable nie są przerwane, ani uszkodzone.

Jakieś pomysły? Z tego co widziałem to dmuchawa jest sterowana masą.

Próbowałem podłączać inną dmuchawę i ten sam problem.

 

Może trochę za dużo chce wiedzieć :D Ale z jakich schematów korzystasz, jaką stroną się podpierasz? Jeśli jest taka opcja, możesz mi ją udostępnić?

 

A takie cholerstwo wychodzi z komory silnika :) Może właśnie w tą czarną powinienem się wpiąć zamiast ciągnąć kable po całym aucie nowe :D

http://imgur.com/a/1VrHw

 

Wybacz lekki zamęt w poście. Ale Zależy mi na tym żeby wkońcu to popchnąć tak żeby ładnie było i działało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skąd Climatronic bierze sygnał z tych czujników?

Na czujniki podawana jest masa i poprzez odpowiednią rezystancję sygnał idzie na piny 5 i 6 w tej czerwonej wtyczce z tyłu panelu climatronica ( odpowiednio czujnik wody i otoczenia).

Chyba że żółto czarny z wtyczki nr. 3 (Ta długa zielona w skrzynkę bezpieczników)

Ten przewód idzie z panelu climatronica i steruje załączeniem nadmuchu poprzez (wg schematu) przekaźnik o numerze 105. I teraz moje pytanie. Gdzie masz wpięty przekaźnik 135 z pierwszego zdjęcia które wkleiłeś?

I moje kolejne ciekawskie pytanie... Do czego służy wtyczka nr.6?

Ta wtyczka używana jest w automatycznej skrzyni biegów.

Chyba że to ten biały kabel z wtyczki nr.1 jest odpowiedzialny za czujniki?

Nie.

Czy na kablu Czarno-zielonym który leci do dmuchawy ma pojawiać się napięcie po włączeniu zapłonu(pytam tak z ciekawości)?

Pisałem o tym wyżej. O pojawieniu napięcia decyduje sterownik climatronica i przekaźnik 105.

Czarno zielony leci jak mniemam bezpośrednio do wtyczki nr.4.

Nr. 3.

A Brązowo biały idzie do wiązki skąd idzie do rezystora i do panelu klimy(duzo cieńszym kablem, ale kolor wyleciał mi z głowy). kable nie są przerwane, ani uszkodzone.

Jakieś pomysły? Z tego co widziałem to dmuchawa jest sterowana masą.

Zgadza się. Odpisz mi na te pytania wyżej a postaramy się zdiagnozować co Ci nie puszcza nawiewów.

Może trochę za dużo chce wiedzieć Ale z jakich schematów korzystasz, jaką stroną się podpierasz? Jeśli jest taka opcja, możesz mi ją udostępnić?

Proszę bardzo, używam tego schematu:

http://forum.vw-passat.pl/threads/106905-Climatronic-B3-instalacja-el?p=1411262&viewfull=1#post1411262

A takie cholerstwo wychodzi z komory silnika Może właśnie w tą czarną powinienem się wpiąć zamiast ciągnąć kable po całym aucie nowe

http://imgur.com/a/1VrHw

Pisałem o pewnej wtyczce w poście 218 ale Ty w komorze masz inną wiązkę stąd i kostka inna. Połącz te wtyczki wg schematu do którego link Ci wrzuciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I teraz moje pytanie. Gdzie masz wpięty przekaźnik 135 z pierwszego zdjęcia które wkleiłeś?

On jest wpięty fabycznie w wiazke od manualnej klimy którą wywaliłem z auta. W Climatronicu nie widziałem takich bajerów. Jak dobrze pamiętam to on jest odpowiedzialny za to żeby odpinać kompresor w czasie nagłego przyspieszania żeby nie mulił auta.

 

Na czujniki podawana jest masa i poprzez odpowiednią rezystancję sygnał idzie na piny 5 i 6 w tej czerwonej wtyczce z tyłu panelu climatronica ( odpowiednio czujnik wody i otoczenia).

U mnie te dwa piny kończą sie zieloną wtyczką.

 

 

Cytat Zamieszczone przez Adr Zobacz posta

Czarno zielony leci jak mniemam bezpośrednio do wtyczki nr.4.

Nr. 3.

wybacz mój błąd. Chodziło mi o wtyczke nr 3 :)

 

 

Pisałem o pewnej wtyczce w poście 218 ale Ty w komorze masz inną wiązkę stąd i kostka inna. Połącz te wtyczki wg schematu do którego link Ci wrzuciłem.

Ale to już jak się jasno zrobi :D

 

A Co jeszcze jest ciekawe... Nie mam czynnika w układzie a panel nie zgłasza błędu klimy

Edytowane przez Adr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć przekaźnika 105... A przy okazji dowiedziałem się że 109 to nie ten... Zamowilem odpowiedni już.

bFgltoxh.jpg

Zdjęcie mojej skrzynki bezpieczników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Mam odpowiedni przekaźnik. Nr 13. Wiatrak chodzi.

Taki pomys... Czy ten biały przewód który nie wiedzieliśmy gdzie powinien mieszkać, nie łączy się z obd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności