Skocz do zawartości
Wojtip

Opony, Olej, Pasek, B4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jestem świeżo upieczonym nabywcą VW Passata Kombi 1.9 TDI (66 KW) 1994r. No i mam do was dwa pytanka jedno to, jaki polecacie olej (silnik ma przejechane jakieś 200 000 tyś) niestety nie wiem, czym był zalany.

Drugie pytanie to czy można założyć do paska takie opony 185/70/R14 czy raczej trzymać się standardów (chodzi mi przede wszystkim o profil) No może jeszcze ile km na pasek rozrządu czy tak jak w innych ok. 60 000

Pozdrawiam

:roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystius

Jesli chodzi o olej to lepiej sprawdz jaki byl wlany powinna byc karteczka w komorze silnika, oponki mozna wrzucic ja mam zimowki 185/75/14R a letnie 195/65/14R wiec smialo wkaldaj a rozrzad lepiej wymien odrazu bo niewiadomo kiedy byl zmieniany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROZRZAD WYMIEN I NASTEPNA WYMIANA CO 60 TKM.

wSZYSTKIE PASKI I PLYNY OBOWIAZKOWO TEZ DO WYMIANY.

 

[ Dodano: Czw Sty 19, 2006 01:41 ]

uuuoppps caps sie zacial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za rady i odpowiedzi. Oponki założę te, które posiadam tzn. o profilu 70. Pasek rozrządu także wymienię. No i jednak znalazłem jest karteczka z olejem silnikowym. Więc według karteczki jest zalany olej 10W40 (firma nieistotna zapomniałem teraz), więc jest to półsyntetyk w związku z powyższym mam pytanie czy waszym zdaniem mogę nalać taki oto olej (przebieg 200 000)

 

http://www.castrol.com/castrol/productdetailmin.do?categoryId=9002216&contentId=6006534

 

 

Czy może macie jakieś inne propozycje?

Wszystkie rady mile widziane z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz wycieków to tak, ale obserwuj co sie dzieje.

 

[ Dodano: Czw Sty 19, 2006 22:34 ]

Mobila lej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam się akurat o ten olej bo go mam no i niewiem czy go opchnąć i kupić coś innego czy lać, ale najbardziej mnie interesuje czy laś półsyntetyk czy może mineralny no i czy olej ten nie jest za dobry konstrukcyjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma wycieków to półsyntetyk. Sprawdź jeszcze z dedykowanymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności