Skocz do zawartości
karolk

Dobór opon do 18 calowych felg.

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, iż jestem od niedawna na forum chciałbym wszystkich serdecznie powitać i jednocześnie podziękować za udzielone rady/pomoc ;).

 

Do rzeczy... W swoim Passacie B6 posiadam oryginalne felgi CHICAGO w rozmiarze 18-stu cali. Obecnie mam założone na nich opony 235/40. Przymierzam się właśnie do wymiany opon na nowe i tu pojawił się problem, a mianowicie, nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy mogę założyć opony o profilu wyższym np 45 lub 50. Bardzo zależy mi na tym aby były wyższe. Wysłałem w tej sprawie maila do vw, ale nie udzielili mi konkretnej odpowiedzi. Napisali, iż producent seryjnie przewidział rozmiar opon który mam w tej chwili. Odpowiedź nie rozwiązała mojego problemu i dlatego postanowiłem poprosić was drodzy użytkownicy o pomoc ;).

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rozmiaru to 45 powinny wjesc ale jest jeden minus bo licznik tobie bd przekłamywał [LINK] tu masz kakulator gdzie wpisujesz odp. rozmiar i oblicza ci róznice :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym licznikiem bd, który rzekomo przekłamał ;). Mógłbym prosić o wyjaśnienie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłbym prosić o wyjaśnienie?

Z tego co mi wiadomo to w twoim przypadku producent przewidział opone 235/40 R18 stosujac opone 235/45 R18 licznik bedzie tobie pokazywał większa prędkość o ok. 3% wiekszą niż przy 235/40 co przekłada sie na ok 5 km/h więcej przy prędkości 150 km/h ,czyli na liczniku masz 155 km/h a jedziesz 150

Edytowane przez n00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem :). Reasumując...dopuszczalna wysokość profilu opony do moich felg to 45 , tak? :) Tak dopytuję gdyż chętnie założyłbym oponę o profilu 50, ale jeżeli jest to nie możliwe to trudno ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
licznik bedzie tobie pokazywał większa prędkość

 

Licznik będzie pokazywał mniejszą prędkość.

Koło na profilu 45 będzie miało większą średnicę, a więc wykona mniej obrotów.

Czyli jakby auto wolniej jechało....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się. Licznik będzie pokazywał mniejszą prędkość. Ale mnie głównie interesuje to czy mogę jeszcze troszkę większy profil założyć np 50? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, zgadza się. Licznik będzie pokazywał mniejszą prędkość. Ale mnie głównie interesuje to czy mogę jeszcze troszkę większy profil założyć np 50?

Trochę nie bardzo wiem jaki jest Twój tok rozumowania. Jeżeli jest za twardo na 18", to pozostaje zmienić koła na 17". Zwiększanie wysokości opony aż o dwa rozmiary w górę jest moim zdaniem bez sensu. Koło będzie wyższe, co przekłada się na wskazania licznika i prędkościomierza, istnieje potencjalnie większe ryzyko uszkodzenia nadkola lub elementów zawieszenia przy wyższym skoku amortyzatora przy wpadnięciu np. w większą dziurę itp. Zrobisz jak zechcesz, ale ja bym się mocno zastanowił nad taką zmianą nawet jeżeli opona o profilu 50 wejdzie w nadkole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

kup standardy czyli 235 /40 do 18 cali a jak nie to 17 i większy profil jak pisał wyżej kolega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym pozostać przy 18-stu calach gdyż model chicago jest produkowany oryginalnie w tym rozmiarze, stąd też moje pytanie dotyczące opon o profilu 50. Teraz muszę się zastanowić i przeanalizować wszystko :). A czy moglibyście jeszcze mi powiedzieć czy będzie odczuwalna różnica w komforcie jazdy (tzn czy opony będą bardziej miękkie) jeżeli założę na 18-stki oponę 45 zamiast 40?? Czy może jest to prawie znikoma różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to będą i tak subiektywne odczucia.

Jeden powie, że coś czuje, drugi, że nic...

Poza tym porównywać trzeba ten sam model opony.

Może być np tak, że jedna 45 będzie twardsza od innej 40..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz , ale po co ? Nie będzie za ciekawie wyglądał , poza tym jak się chce wygodę to 16'. Kupuje się takie opony jakie producent zaleca. Ja na 235/45/17 nie narzekam jeździ się dobrze , chodź w koleinach czuć ,że jest to szeroka guma

Nic nie zmieniaj kupuj 235/40/18 z indeksem min. W. Cena nie nie jest duża między 40 a 45 więc bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie zmieniaj kupuj 235/40/18 z indeksem min. W. Cena nie nie jest duża między 40 a 45 więc bez przesady

Moze kupic 235/40/18 W 94 powinny byc miększe niz porównywalne 97 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze kupic 235/40/18 W 94 powinny byc miększe niz porównywalne 97 W

Może i tak ale jeżeli czai się na Continentale... no cóż dopiero przejechałem na nowym komplecie 3kkm ale są strasznie miękkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy moglibyście jeszcze mi powiedzieć czy będzie odczuwalna różnica w komforcie jazdy (tzn czy opony będą bardziej miękkie) jeżeli założę na 18-stki oponę 45 zamiast 40??

Moim zdaniem nie poczujesz różnicy. Kiedyś w aurisie zamieniłem koła 195/65/15 na 225/45/17 i wielkiej różnicy nie zobaczyłem - tu był przeskok z 15 na 17"! Choć wszystko zależy od zawieszenia, to akurat w passacie jest twardsze.

Zmieniając profil z 40 na 45 dodajesz trochę ponad 11mm więcej gumy, wg mnie nawet tego nie poczujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeździ ktoś z Was na zimówkach 18cali? Mam osiemnastki Inerlagos i chciałbym pozostać przy nich na zimę, ale nie wiem czy opony 235/40 to nie za nisko i za szeroko. Może kombinować coś z rozmiarem np: 225/45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 18" to troche porazka w okresie zimowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy gdzie kto jeździ.

W Niemczech wiele aut ma duży rozmiar na zimę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo ludzi jeździ na zimowych 18. Ale ciekawi mnie czy ktoś z Was w swoim passacie ma założone takie kola i z jakimi oponami. Ciekawe jak byłoby na 225/45 ? Zawsze trochę węziej i ciut więcej z wysokości opony. Bo 235/45 to już pewnie przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

235/45 jest ok, ale w 17 calach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności