Skocz do zawartości
mandzynek

Pojemność baku

Rekomendowane odpowiedzi

ja raz zrobiłem 80km na rezerwie, komputer wskazywał mi, że przejadę 0km i do baku weszły 62l...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi po zapaleniu się rezerwy wchodzi 45l paliwa (wskaźnik jest wtedy na max). Nie wiem czy rezerwa ma 15l czy baj jest mniejszy niż 60l.

Gdzie się odpowietrza zbiornik przy tankowaniu? - pytam, bo pierwszy raz o tym słyszę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gardziel wlewowa, to wewnatrz po lewej stronie jest taki mały, czarny, wystajacy "pipsztol". Naciskasz go i słyszysz "psssssss....." :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Wg. instrukcji pojemność zbiornika to 62l. Zapewne producent wiedział co pisze.

Wskaźnik zużycia paliwa u mnie też do połowy opada znacznie wolniej niż po jej przekroczeniu.

Rozmawiałem ze znajomym i w Peugeot 406 kombi 1.8 benzyna ma tak samo.

Po zalaniu pod korek do pierwszej kreski przejeżdżam ok. 200 km, do kolejnej ok. 100 i tak aż do połowy, a potem to już różnie. Przeważnie nie czekam aż mi się zapali rezerwa.

Ostatnio jak tankowałem do pełna, a wskaźnik był na ostatniej kresce przed rezerwą i weszło 55l.

 

Co do tankowania, to trzeba by też uwzględnić porę dnia kiedy się tankuje. Kiedy jest gorąco paliwo zwiększa swoją objetość, a jak chłodno to zmniejsza. Teoretycznie więc tankując w nocy lub rano powinno wejść do zbiornika więcej paliwa.

 

Nic jednak nie zastąpi obserwacji licznika przebytej drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do tankowania, to trzeba by też uwzględnić porę dnia kiedy się tankuje. Kiedy jest gorąco paliwo zwiększa swoją objetość, a jak chłodno to zmniejsza. Teoretycznie więc tankując w nocy lub rano powinno wejść do zbiornika więcej paliwa.

 

Hmmm ciekawe nie wiedziałem że płyny pod wględem ciepła zwiekszają swoją objętość?? To jak zalejesz do pełna w zimną noc i w dzień będzie super upał to ci się z baku wyleje??? Chyba coś nie tak

 

Co do tankowania z odpowietrzaniem to czy jak raz tak zleje to potem będzie wchodzić więcej czy za każdm razem trzeba odpowietrzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

born2b3 ;

 

Za każdym razem trzeba odpowietrzać aby wlać do pełna ( pod korek).Dobrze piszesz, że tankując np. Pb( pod sam korek )podczas upału na zewnątrz , to się paliwo wyleje na zewnątrz gdy odstawisz Passka na godzinę ,dwie lub dłużej.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby weszło więcej to za każdym razem trzeba odpowietrzać.

Ja tak dolewam ok 7l.

 

 

"Dobrze piszesz, że tankując np. Pb( pod sam korek )podczas upału na zewnątrz , to się paliwo wyleje na zewnątrz gdy odstawisz Passka na godzinę ,dwie lub dłużej.:)"

 

Nie sądze żeby coś się wylało.

Ciekawe czy ktoś wie o ile się zwiększy objętość 60l paliwka jeżeli podgrzejesz je o 20 stopni C?

Wydaje mi się że bardzo nie wiele.:tankujemy:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał gregg

 

Nie sądze żeby coś się wylało.

 

Przerabiałem ten temat w B3 na własnej kieszeni - była plama benzyny , coś około 1 metra po paru godzinach postoju.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności