Skocz do zawartości
126tomek

Sportowy wydech tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów:) Mam takie pytanko,mianowicie czy taki wydech:http://moto.allegro.pl/item1020689957_basowy_tlumik_sportowy_1_5_roku_gwarancji_rm2.html

podejdzie do Passata? Nie chce nic wycinać w zderzaku i pytam czy by mi spasowało? Chce końcówkę wyprowadzić pod zderzak. Co o tym sądzicie? Pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Kolegów:) Mam takie pytanko,mianowicie czy taki wydech:http://moto.allegro.pl/item1020689957_basowy_tlumik_sportowy_1_5_roku_gwarancji_rm2.html

podejdzie do Passata? Nie chce nic wycinać w zderzaku i pytam czy by mi spasowało? Chce końcówkę wyprowadzić pod zderzak. Co o tym sądzicie? Pozdrawiam serdecznie:)

 

Z tego co pamiętam to w TDI końcówka tłumika jest skierowana ku dołowi,mam rację?Poza tym-taki wydech w TDI-wg mnie niabardzo.Ale to w końcu rzecz gustu.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co pamiętam to w TDI końcówka tłumika jest skierowana ku dołowi,mam rację

tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak :)

 

No więc niebardzo to będzie pasowało,chyba że się kolega uprze,ale ciąć zderzak?No nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie chcę Ciąć zderzaka kolego:) A nie da się wyprowadzić końcówki tego wydechu bezpośrednio pod zderzakiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie chcę Ciąć zderzaka kolego:) A nie da się wyprowadzić końcówki tego wydechu bezpośrednio pod zderzakiem?

 

Raczej niebardzo,ponieważ tłumik końcowy schowany jest za zderzakiem i jest nieco za wysoko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie chcę Ciąć zderzaka kolego A nie da się wyprowadzić końcówki tego wydechu bezpośrednio pod zderzakiem?

a to juz patryk chyba ci nie powie bo nie zna konstrukcji tego basowego tlumika;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to juz patryk chyba ci nie powie bo nie zna konstrukcji tego basowego tlumika;)

 

No są magicy którzy by to zrobili,ale to już ingerencja w tłumik,kompletnie bez sensu wtedy.Spawara i przespawać końcówkę,no ale nie przesadzajmy :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja powiem coś od siebie na temat tych wydechów :) w TDi nie bedzie takiego super efektu jak w benie no chyba ze ma się przynajmniej V6 w dieslu...sam bym chętnie coś takiego zainstalował :P ale grzebania bedzie pewnie co nie miara:zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja kiedyś robiłem sobie sportowy(przelotowy) wydech w B4.Wywaliłem środkowy tłumik,a tu cisza.Wywaliłem końcowy, trochę głośniej ale znośnie.I dopiero jak zamontowałem końcowy basowy z owalną końcówką, pojawił się jakiś efekt dźwiękowy tupu Bas.Tylko w dieslu niestety trzeba się liczyć z sadzą na tylniej klapie i lampach.Po to oryginalne tłumiki są skierowane na dół.Tu masz fotkę jak by wyglądał B5 z podwójną końcówką i inne.

117.jpg

121.jpg

114.jpg

101.jpg

95.jpg

92.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyprowadzac koncowki to tylko i wylacznie z rzezba delikatna zderzaka.czyli jak np w W8 a takie wyprowadzanie pod zderzakiem pasuje do passata jak różowy hak do czarnego auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak wyprowadzac koncowki to tylko i wylacznie z rzezba delikatna zderzaka.czyli jak np w W8 a takie wyprowadzanie pod zderzakiem pasuje do passata jak różowy hak do czarnego auta

 

No dokładnie ;) Poza tym Tomek napisał,że nie chce wycinać w zderzaku.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

126tomek a czemu nie chcesz przerabiac zderzaka?? chodzi o koszta zrobienia tego czy poprostu tak bardziej ci sie podoba?? bo jesli chodzi o koszta to mysle ze lepiej jeszcze troszke dozbierac kasy i zrobic to naprawde fajnie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dodatkowo trzeba wziasc pod uwage ze wiekszosc "dzwieku" silnika turbina zatrzymuje - nawet na forum kiedys byl temat ze u paru osob nawet jak sie dziura w wydech zrobila w ropniaku to nie bylo duzej roznicy w glosnosci i dzwieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam założony dedykowany wiec obeszło się bez cięcia ,dzwięk bez większych zmian a wygląd to sprawa gustu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku daj foto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja u siebie mam tak, bardzo lekka rzezba nakładki zderzaka i jestes :glaszcze ,a zadowolenie najwazniejsze, o gustach sie nie dyskutuje

P1010048.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zdjęcie mojego końcowego tłumika:))

IMGP0158.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również posiadam dedykowany ULTERA do Passata , i idzie pod zderzakiem . Dźwięk jakiś się pojawia na wyższych obrotach :drive: . Wygląda to tak

 

3f385cb34cc7b5f1med.jpg

Edytowane przez olko25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o TDI to efekt zupełnie niewspółmierny do kosztów, ponieważ znaczną rolę odgrywa tu praca silnika. a jeśli już rzeźbić wydech w TDI to na określonych komponentach (ale przy tym trzeba wiedzieć jaki efekt chce się osiągnąć i co jaki efekt może dać) od poczatku do końca, a nie kupować sam tłumik końcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności