Skocz do zawartości
Jaro882

Podlaczenie elektrycznych szyb B3 problem;/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! zakupilem komplet na przod pod elektryke na szybki i mam problem z podlaczeniem;/

podlaczam wszystko jak piisze na innych postach i nic slychac tylko cykanie w czarnej skrzynce;)

a wiec tak podlaczam 2 brazowe przewody ze skrzynki pod mase

gruby czerwony z bezpiecznikiem jak i cienki czarny przewod ktory jestw tej wiazce podlaczam po 12v ( w tej wiazce jest jeszcze jeden cienki przewod koloru szarno-niebieski nie wiem co z nim zrobic)

I jeszcze jeden przewod ktory nie wiem gdzie podlaczyc to przewod koloru brazowo -bialy ze wtyczka

dodam ze mam tylko elektryke na przod

Wszystko jak narazie podlaczam na boku zeby potem w samochodzie nie cudowac

prosze o pomoc!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ten temat, a będziesz wiedział wszystko :)

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=32757

 

od postu #40 zaczyna się moja walka i pytania o montaż elektryki na przód. Jest tam schemat #62, który rozjaśni Ci w głowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ale nadal nie wime co z ta jeszcze jedna wtyczka na przewodzie koloru brazowo-bialy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki ale nadal nie wime co z ta jeszcze jedna wtyczka na przewodzie koloru brazowo-bialy

Jeśli jest to pojedyncza wtyczka to jest to kabel od domykana szyb-dodatkowy kabelek od klamki jak i sama klamka z włącznikiem tej funkcji załatwi sprawę do końca...

Jak masz alarm podłączony do centralnego zamka i tenże alarm ma wyjście na domykanie szyb to klamki kupować nie musisz a poprzez zamykanie auta pilotem beą sie szyby domykały, u mnie jest na ten kabelek podawany plus, a u innych minus (róznica w rocznikach aut albo cos innego) , jeśli centralka alarmu nie ma funkcji wydłużonego impluslu na domykanie szyb to można to załatwić przekaźnikiem przedłużającym impuls...na próbę jak juz szyby będą działać przyłuż ten kabelek do masy i zobacz czy szyby pojadą same w górę, a jak nie zareaguje na minus to podaj plus...

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki ale nadal nie wime co z ta jeszcze jedna wtyczka na przewodzie koloru brazowo-bialy

 

On jest na końcu wiązki czy przy sterowniku :?:

 

Bo jeszcze powinien być jeden przewód, mniej więcej na środku wiązki, podłącza się go do krańcówki drzwi kierowcy

 

Mi też został jeden luźny przewód z kostką, ale przy sterowniku. Podłącza się go pod kabel ze sterownika centralnym zamkiem (fabrycznym). Ja takiego nie mam, więc olałem temat.

Edytowane przez zdun_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie o domykaniu szyb z pilota nie marze ale za niedlugo moze da sie zrobic;) przy sterowniku wiem ze jest wolny przewod z wtyczka wlasnie do modulu komfortu

Gdzies tak w polowie wiazki jest wolny przewod z wtyczka idzie tam jeden przewod a z wtyku wychacza dwa przewody ale niestetu obciete;/

Jak narazie to podlaczam wszystko na prostowniku w domu;p hehe

dwa przewody z masy mostkuje i daje minus

nastepnie mostkuje 3 przewody plusowe daje j na plus i stychac cykniecie w sterowniku , podswietlenie dziala a silnik nawet nie dgnie

sprawdzalem silniki na poku ,,na krutko,, i chodza nie mam pojecia dlaczego to nie chce zadzialac;/

 

---------- Post added at 21:03 ---------- Previous post was at 21:02 ----------

 

i jeszcze jedno o co chodzi z ta krancowka drzwi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam pojecia dlaczego to nie chce zadzialac
Jak narazie to podlaczam wszystko na prostowniku w domu

Nie licz aby silniki ruszyły na prostowniku ,zbyt niski amperaż.... jedynie zasilacz a najlepiej akumulator...

i jeszcze jedno o co chodzi z ta krańcowka drzwi???

Ma znaczenie-blokuje moduł gdy kluczyk wyjęty a drzwi zamknięte,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na krotko silniki chodza a przez modul nie chca

wytlumaczcie mi o co chodzi z tymi krancowkami drzwi bo nie wiem o co wogule chodzi ja tam nie mam przewodow w klamkach a centralny zamek mam dolozony i nie jest orginalny

 

---------- Post added at 22:09 ---------- Previous post was at 22:08 ----------

 

wszystko robie wedlug wskazowek z innego postu i nic;/ nie wiem co z ta jedna wtyczka wlasnie podlaczalem na plus i minus jak kolega wyzej radzil i dupcia:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W module jest jakby to wytłumaczyć przekaźnik obciązeniowy i gdy szyba dojedzie na sama górę to tylko coś w nim "pyka", z tego co piszesz to własnie coś takiego sie dzieje czyli nadal twierdzę że to wina prostownika....którego używsz...a czasem jak podłaczysz na krótko to silniki nie chodzą dość wolno?

Przewód na krańcówkę drzwi możesz sobie darować i dać bezpośrednio na masę , będziesz mógł operować szybami zaraz po otwarciu drzwi, oryginalnie jest tak" zaraz po wyjęciu kluczyka szybami można operować przez jakiś czas na zamkniętych drzwiach, po upływie jakiegoś czasu moduł blokuje możliwość otwierania szyb, i dopiero otwarcie drzwi pozwala zamknąć szyby....wytłumaczyłem chyba w dość przyswajalny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ze mi to wytlumaczlyes no troche wolno chodza ale myslalem ze to fabrycznie tak chodzi;] moze jeszcze dzisija mi sie uda to sprawdzic;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z którą wtyczką masz problem :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak narazie to podlaczam wszystko na prostowniku w domu;p hehe

Podłącz pod akumulator bo prostownik pewnie ma za słaby amperaż, ja sie tak zrobiłem kiedyś w balona.

Od domykania szyb przewód ma kolor czerwono zółty,

Dwa brązowo białe drzwi są od krańcówek w drzwiach, powinny być zakończone konektorkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dwa brązowo białe drzwi są od krańcówek w drzwiach, powinny być zakończone konektorkami

wlasei Paradoks o ten przewod mi chodzilo , przewod wchodzi w wtyczki a z wtuczki wychodza dwa gole przewody niestety u mnie konektorkow nie ma ktos obciol;/

 

---------- Post added at 07:05 ---------- Previous post was at 06:49 ----------

 

a propo tych krancowek to mam jeszcze jeden problem bo od czasu jak zakupilem samochodz to nie dzialja;/ wymienilem juz cala lampke i dalej nic posprawdzalem czy przewody sa popodlaczane i rowniez nic ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj sprawdzilem w samochodzi i szybki dzialja;] mam jeszcze pytanie przy wymianie mechanizmow szybe trzeba wyciagnac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj sprawdzilem w samochodzi i szybki dzialja;] mam jeszcze pytanie przy wymianie mechanizmow szybe trzeba wyciagnac?

 

Nie musisz. Ja u siebie zrobiłem tak, że odkręciłem te 3 śruby co trzymają szybę. Podniosłem ją do samej góry i przykleiłem srebrną taśmą w 4 miejscach po dwóch stronach - tak dla pewności, że się nie spieprzy. Opuściłem mechanizm, odkręciłem i wyjąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zostanie do zatkania dziura w boczkach;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze zostanie do zatkania dziura w boczkach;/

 

No Ja zakładałem z przyciskami starego typu, więc mam je w boczku. Są takie zaślepki przecież. Na alledrogo może są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna gdzies kupic caly osprzet do ele szyb? bo bym byl chętny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności