Skocz do zawartości
Gość kaliwer15

Buggy pytanie o skrzynie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kaliwer15

Witam choć jestem tu nowym użytkownikiem ,to przeglądam forum od dobrych kilku miesięcy ,jednak nie znalazłem odpowiedzi na moje nurtujące pytanie ,jestem w fazie projektowania buggy ,chciałbym do niego założyć silnik 1.8 turbo od passata tylko żeby on się tam zmieścił to muszę odwrócić skrzynie tak żeby był silnik na tyle ramy.Moje pytanie brzmi czy da się odwrócić dyfer ???????????

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pytanie zadaj w dziale technicznym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. dyfer od czego chcesz odwrócić? Passatowy? Jeśli zastosujesz silnik z tyłu, to będziesz się musiał nieźle nagimnastykować z przeniesieniem napędu. Passaty miały silniki wzdłuż, skrzynie - tak samo wzdłuż. Może wystarczy zapodać silnik poprzeczny z poprzeczną skrzynią i nie będzie konieczności budowania tylnego mostu? Pomyśl w tą stronę...

 

btw. nie wiem też czy ma sens pakowanie 90% masy na tylną oś, bo auto będzie Ci dęba stawało przy ruszaniu - zwłaszcza jak będzie miało tyle momentu w dolnej partii obrotów co 1.8T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może wystarczy zapodać silnik poprzeczny z poprzeczną skrzynią i nie będzie konieczności budowania tylnego mostu? Pomyśl w tą stronę...

Właśnie z poprzeczną skrzynią to nie przejdzie. Buggy będzie jechać do tyłu. Myk polega na tym, że w skrzyni "wzdłużnej" jak w 3B i 3BG obracasz cały kosz mechanizmu różnicowego tak, żeby koło talerzowe znalazło się po drugiej stronie ataku. Pytanie, czy konstrukcja skrzyni na to pozwoli. W maluchu i cc takie numery przechodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej sie nie da, przynajmniej nie dalo sie w skrzyniach z audi b4, c4 z lat 92-96, a skrzynie te konstrukcyjnie sa bardzo zblizone do passatowskiej, przerabialem ten temat bo wsadzalem motor 2.6 do busa T2. Najprostszym sposobem bylo zostawienie oryginalnej skrzyni z transportera i tak tez zrobilem, co prawda skrzynia wytrzymywala srednio 50 tys i ja rozrywalo, ale koszt tej skrzyni jest nieduzy, wiec nie bylo tragedii. I taka skrzynie wlasnie bym Ci polecil, buggy jest duzo lzejszy od busa wiec raczej skrzynia wytrzyma, bo nadmiar mocy przeniesie na uslizg kol. Zostaje jeszcze Porsche Carrera z tego skrzynie mozna zaadoptowac bez problemu i moc wytrzyma odpowiednia ale... koszta, koszta, koszta :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak tez zrobilem, co prawda skrzynia wytrzymywala srednio 50 tys i ja rozrywalo, ale koszt tej skrzyni jest nieduzy,

zrobiłeś buggym 50 kkm ?!?!?!

 

jak to się nie da poprzecznego silnika? jak do tyłu będzie jechał? Przecież jak włoży się silnik poprzeczny tak, jak w normalnym aucie (tzn. jak spojrzysz z tyłu auta, to będziesz widział tył silnika), to będzie jechał normalnie - do przodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to się nie da poprzecznego silnika? jak do tyłu będzie jechał? Przecież jak włoży się silnik poprzeczny tak, jak w normalnym aucie

Tyz prowda... Zasugerowałem się konstrukcją buggy na bazie malucha lub garba.

 

zrobiłeś buggym 50 kkm ?!?!?!

Koledze chodziło o T2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności