Skocz do zawartości
Qdlik

jak zrobić instalację elektrycznych szyb tył??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam B4 bez elektryki 4 x manual szybki J i jak wyciągne z B4 VR6 całą elektryke szyb ze sterownikiem też coś trzeba jeszcze kombinować z elektryką ??

 

Nie, wpinasz kostki , układassz kable i śmiga.

 

Czy to wystarczy pospinać wstawić podnośniki w drzwi i powinno działać ??

 

Tak ;)

 

I co bym musiał wziąć jeszcze prócz sterownika wiązki i podnośników.??

Wiązkę KOMPLETNĄ tzn tak zeby się ją dało na orginalnych wtyczkach wpiąc do skrzynki bezpieczników

Uchwyty z drzwi z przyciskami

sterownik

Mechanizmy podnoszenia szyb

 

 

A i jeszcze jak rozwiązuje się problem łączenia manetki ręcznej opuszczania i podnoszenia szyb z połączeniem podnośnika

 

Nie kumam :dupablada Korby przeciez wyrzucasz a włożyc musisz cał mechanizmy podnoszenia szyby (no chyba ze w B4 da sie dolozyc same silniczki)

 

Dodam że kompletnie nie widziałem jak idzie wiązka z elektrycznymi szybami w B4 bo nie miałem okazji więc nie czuję tego nie widząc i dla tego pytam.

 

Skrzynka bezpieczników -> lewe przednie drzwi -> lewym progiem do lewych tylnych drzwi -> pod tylną kanapą przechodzi na prawą stronę auta do prawych tylnych -> potm prawym progiem do prawych przednich drzwi

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skrzynka bezpieczników -> lewe przednie drzwi -> lewym progiem do lewych tylnych drzwi -> pod tylną kanapą przechodzi na prawą stronę auta do prawych tylnych -> potm prawym progiem do prawych przednich drzwi

zapomniałeś dodać że od prawych przednich drzwi, idzie wiązka słupkiem w konsolę środkową do przycisku sterowania tylnymi szybami..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie zwróciłem uwagi wcześniej na ten temat, przecież przekładałem sobie instalację 4x elektryki ze starego typu do nowego (oddzielne wiązki), to bym Ci sprawdził wszystko co potrzebujesz. Niemniej mam w domu na kompie schemat podłączenia tej elektryki (od ormowca) (nowy typ) więc mogę Ci podesłać a z niego wszystko wynika, co gdzie i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że nie zwróciłem uwagi wcześniej na ten temat,

nic straconego, jeszcze zostało kilka problemów do rozwiązania...

 

Mam jeszcze kilka pytań:

- jak miałeś instalację starego typu to na 2 szyby czy na 4??

- był tam moduł konfortu w tej starego typu?? bo u mnie pod kanapą nie ma a mam 2 szyby na instalacji starego typu.

- jeśli powinien być moduł to gdzie go szukać skoro nie ma go pod kanapą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem 4x elektrykę starego typu (nota bene mam na sprzedaż wszystko poza podnośnikami:) przyciski, wiązkę, moduł) moduł oczywiście był i to pod tylną kanapą, innego miejsca na ten moduł nie ma. Nie wiem na jakiej zasadzie miałyby działać szyby w B3 bez modułu (nawet 2x elektryka, bo niby gdzie "przeciążeniowiec" co odcina napięcie przy pełnym zamknięciu i otwarciu szyby?

 

Nie wiedzieć czemu, ale w starej instalacji idą tylko dwa kable do skrzynki bezpieczników, gruby czerwony i cienki czarny, oświetlenie oczywiście jest (pewnie w panelu kierowcy coś modyfikuje napięcie by szło również na podświetlenie)

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba muszę prześledzić drogę przewodów pod deską rozdzielczą bo wydaje mi się że jeśli jest moduł to może tam być...

jak wygląda u Ciebie sposób połączenia przewodów z przełącznikami?? są kostki które się wpina w przełączniki czy tak jak u mnie przewody są lutowane do przełączników??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

A i jeszcze jak rozwiązuje się problem łączenia manetki ręcznej opuszczania i podnoszenia szyb z połączeniem podnośnika

 

Nie kumam Korby przeciez wyrzucasz a włożyc musisz cał mechanizmy podnoszenia szyby (no chyba ze w B4 da sie dolozyc same silniczki)

 

że klamki wyjmuje to wiedziałem ale myślałem że jakoś inaczej sie przekłada te silniki tz. tak jak byś nakładał silniki na miejsce klamek pod boczkiem i mocujesz i działą ( bynajmniej tak to zrozumiałem ).

 

miałem 4x elektrykę starego typu

 

A ja mam jeszcze jedo pytanko jak rozróżnić instalacje starego typu od nowego. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam jeszcze jedo pytanko jak rozróżnić instalacje starego typu od nowego. ??

- instalacja starego typu ma w drzwiach kierowcy, w boczku przycisk sterujący wszystkimi 4 szybami i przycisk blokujący a w lewych drzwiach przycisk w boczku.

- instalacja nowego typu ma przełączniki w rączkach i przycisk sterujący tylnymi szybami w panelu środkowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest na kostki, piny na każdym kabelku, zero lutowania. Kolega z forum sprzedawał ostatnio (chyba Zdun_VW kupił) 2x elektrykę nowego typu i tam był na 100% moduł i wiązka szła do tylnej kanapy.

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko jest na kostki

to ja już teraz nie wiem, bo u mnie kable w starego typu są lutowane bezpośrednio do przełączników...

moduł i wiązka szła do tylnej kanapy.

u mnie pod kanapą nic nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to może masz jakąś sztukowaną, w sensie że może i lewe drzwi i prawe mają oddzielne połączenie do skrzynki bezpieczników, z ominięciem przeciążników. Znaczy się napięcie jest bezpośrednio. Najszybciej dojdziesz, jak sprawdzisz dokąd idą kable od silniczków podnośników i w jaki sposób są powiązane z przyciskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam otóż mam z przodu elektryczne a z tyłu korby , potrzebuję cały mechanizm, wiązki czy tylko silniczki ?? robił ktoś u siebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam otóż mam z przodu elektryczne a z tyłu korby , potrzebuję cały mechanizm, wiązki czy tylko silniczki ?? robił ktoś u siebie ?

wiązke nową musisz wstawić, podnośniki nowe z silniczkami, przełącznik w konsolę środkową i nie pamiętam co jeszcze... ;) a tak nawiasem mówiąc to niezły temat odgrzebałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiązke nową musisz wstawić, podnośniki nowe z silniczkami, przełącznik w konsolę środkową i nie pamiętam co jeszcze... ;) a tak nawiasem mówiąc to niezły temat odgrzebałeś ;)

 

ja mam b4 może wystarczy tylko na tył. mógłbyś se przypomnieć możę ?? :(

 

co dokładnie potzrbuję jeśli sterowne mam tylko przednie szyby a z tyłu korby?? najlepiej w punktach

czy muszę kupować wszystko wraz z przednimi od sprzedawcy i jakiśmoduł czy cuś jest inne ?

Edytowane przez krokodyl13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam b4 może wystarczy tylko na tył. mógłbyś se przypomnieć możę ??

wiązkę musisz kupić całą na 4 szyby, podnośniki na tył, przełącznik w konsolę środkową. przednich drzwi nie ruszasz, odpinasz tylko wiązke w słupkach i wymieniasz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiązkę musisz kupić całą na 4 szyby, podnośniki na tył, przełącznik w konsolę środkową. przednich drzwi nie ruszasz, odpinasz tylko wiązke w słupkach i wymieniasz..

 

czy te wiązki wystarczą żeby działało czy nie? DSCN0601a.JPG

DSCN0600a.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy te wiązki wystarczą żeby działało czy nie?

a główna wiązka gdzie?? do czego to podłączysz w tylnych drzwiach?? i jak się pisze PW to pasuje napisać jakieś cześć czy coś w tym stylu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności