Skocz do zawartości
irek30

RCD 300 a RCD 310 Różnice

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może mi ktoś powiedzieć czym się różnią te dwa radyjka? Oczywiście poza wyglądem i funkcją odtwarzania plików mp3. Chodzi o parametry, czy są różnice?

Edytowane przez irek30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

310 to radio III generacji. Działa z protokołem przekazu wizualizacji np. czujników cofania, czy klimatyzacji. Jak pamiętam ma regulację tonów średnich (300 nie ma). Może włączać wyciszenie telefonu po CAN'ie - nie tylko po osobnym przewodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za te info. Tylko zastanawia mnie czy 310 ma np lepsze parametry jeśli chodzi o jakość dzięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże? Zastanawiam się czy warto je zmieniać dla mp3, jeżeli jakość dźwięku, wzmocnienie pozostanie to samo. Na razie niestety kasowo nie dam rady na porządny sprzęt i pomyślałem że niewielkim kosztem polepszę trochę jakość muzy w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie miedzy RCD 300 a RCD 310 różnicy w odsłuchu (fabryczne głośniki, różne gatunki muzyki) nie ma. Różnicę słyszałem przy RNS 300 gdzie mp3 (z płyty) były bardziej dynamiczne.

Gdybyś decydował się do tego na ewentualną zmieniarkę bądź symulator mp3, to mała uwaga. Dla mnie dźwięk (mp3, czy CD) spoza radia/navi brzmi gorzej jakościowo od tego odtwarzanego bezpośrednio w nim (płyta CD, mp3). No i oczywiście do tego nie masz tagów mp3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Głośniki już wymieniłem (Helix dark blue 62.1), ale chyba bez lepszego radyjka nie będą mogły pokazać swoich walorów. Chyba nie pozostaje mi nic innego jak tylko zbierać kasiorke na konkretne radyjko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radyjko wymienione, gra lepiej niż rcd 300. Niestety pojawił się spory kłopot, radio rozładowuje akumulator. Doba bez odpalania auta i już po baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gateway do wymiany. Zobacz opis problemów z RNS 510.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nigdzie nie mogę dostać odpowiedniego gatewaya. na allegro wszystkie z początku produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pomysł żeby odłączać przewód zasilający do radia, dzięki temu wyeliminował bym rozładowywanie akumulatora. Tylko jest problem, który to przewód? Bo na kostce są 3 przewody na których jest prąd. Może ktoś wie który przewód za to odpowiada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wymiana RCD 300 na RCD 310 związana jest z jakimś problemem (typu inny gateway) czy tylko podmianka i działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież masz wyżej napisane, to nie jest długi wątek. Ludzie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności