Skocz do zawartości
pioko75

Pytanie o różnicę w pompach wtryskowych silnik 1,6 TD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna jestem właścicielem paska b3 1,6td rocznik 1990, mam u siebie założoną taka jak na obrazku pompę wtryskową 2a7ec47ef89cc077m.jpg

 

z tego co wyczytałem, ten silnik co posiadam powinien mieć zamontowana taką pompę:

28c5f69d5a463171m.jpg

 

jaka jest różnica pomiędzy nimi, czy warto zainwestować w pompę nr 2 czy dalej śmigać na tej co jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa górna to pompa ze zwykłego diesla bez turbo, jest słabsza. Po 1., tłoczy mniejsze ciśnienie, po 2 nie ma LDA. Pompa 2 jest dużo wydajniejsza. Ale jeśli masz wtryskiwacze ustawione pod tą słabszą pompę, to nie możesz ich sobie ot tak zamienić, tylko musisz wcześniej ustawić ciśnienia.

 

---------- Post added at 23:54 ---------- Previous post was at 23:53 ----------

 

Najlepiej odczytaj oznaczenie z Twojej pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taką pompę jak na dole miały tylko silniki z oznaczeniem SB (82KM) z turbo i IC, tak jak powiedział ormowiec są wydajniejsze bo mają LDA (czyli taki system że im wiecej turbo pompuje tym wiecej pompa daje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim pasku też jest turbosprężarka i IC, ciekawe jest to że znalazłem podobnego paska z tego rocznika wyposażonego właśnie w taką samą pompę jak i u mnie, spalanie ma małe, ale już osiągi mizerne, a silnik 80KM powinien być chyba troszkę bardziej żwawy.

Teraz pytanie: czy można bez problemu zamienić pompę zwykłą na tą z LDA, i jak pisze Ormowiec ustawić ciśnienie na wtryskach i śmigać bez problemowo czy tłuc się na takiej nie wykorzystywać doładowania, bo chyba z taką pompą jak mam nie jest to za bardzo odczuwalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj oznaczenia pompy, to się dowiemy czy tłoczy 130 czy 155 bar, bo to jest przeszkoda w przypadku wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ma takie oznaczenie

Bosch

0 460 484 027

R348 BS4015

0 68 130 081 M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest pompa z golfa 1V (59 KM), tłoczy 155 bar

więc możesz spokojnie zamienić na tą pompę z grzybem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy tylko wymiana pompy wystarczy czy trzeba ustawiać jeszcze ciśnienie na wtryskiwaczach?

Jakie powinne być oznaczenia pompy tej z LDA?

Edytowane przez pioko75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wystarczy zmienić pompę. Oznaczenie w zasadzie nie gra roli, ważne żeby miała tego grzyba na górze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) to teraz wymiana pompy i nadzieja na troszkę żwawsze autko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim td (sb) na tej pompie podkręconej na lda,na dawce i na turbo na 0,9 bara objeżdżałem afn'a w b4 110KM. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności